Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bele esztek egymás kajájába...

Ti bele esztek egymás kajájába? Csak szerintem undorító? Vqgy én dramatizálom túl?

Figyelt kérdés

voltam anyám testverejeknel, nem tudom milyen rokonaim az ő családja de van a férje, és két gyereke.

És engem megdöbbentett ami ott megy. Meg volt főzve a kaja, hogy esznek, és kivették a hűtből, és jött a férje és elkezdett onnan a labasbol enni pár falatot hidegen, maud szedte tanyerra hogy mikroba teszi. És utána megkérdezte nem kéreke. Hát ezt látva nem lettem éhes... Utána bele ivott a tejbe, majd vissza rakta a hutobe.

Most nem a baciktol felek, nem leprasak de akkor is szerintrm ez sok! Mert az, hogy megeszik amit meghagyott a gyerek, az oké sokszor látok ilyet. De hogy bele esznek isznak a dolgokba, amiből kínálják a vendéget...

Nekem a szüleim mindig azt mondták ne egyek bele olyanba, amiből más is enne... Na ez pont az volt.

Másnál ez hogy megy? Más se tartja ezt helyesnek, vagy én dramatizálom túl?



2013. nov. 3. 20:11
1 2 3 4
 1/39 Mirk ***** válasza:
67%
Helytelen, illetlenség.
2013. nov. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
97%

Ha vendéget kínál akkor tényleg nem illik beleinni mert undorító, viszont én simán iszok üvegből olyan után akit szeretek sőt van, hogy testvérem evett és utánna eszek az ő tányérjából fölöslegesnek tartom befogni egy tisztát.

De ez emberfüggő azért akárki után nem ennék, csak az után akit szeretek. :)

2013. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
48%

Én arra törekszem, hogy annak ellenére, hogy csak hasznosat mondok, lepontozzanak!

Tényleg tanulj meg helyesen beszélni, fogalmazni, írni, azután lásd meg mások hibáit!

Egyébként a közvetlen családtagjaink ételébe valóban belekóstolunk. Abból nem kínáljuk a vendégeket! Ami a hűtőben van, nem eszünk bele, mert illetlenség!

2013. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
75%
Erre én is finnyás vagyok, mások kajájába nekem sincs gusztusom beleenni, de érdekes módon a gyerekeim után simán megeszem a maradék kaját (kivéve az összetunkolt tejbegrízt) vagy iszok a poharukból.
2013. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is undorító, azonkívül bunkóság. Ha nem hívok vendéget, csak a szűk család van itthon, akkor se a közösből eszem, hanem egy tiszta, nem nyálas eszközzzel kiszedek magamnak tányérba annyit, amennyit el fogok fogyasztani. Nekünk a párommal voltak ezen nagy csatáink összeköltözés után nem sokkal, ő mindenbe ment volna bele a saját evőeszközével, és nem értette, mi bajom vele. Örülök, hogy nem csak szerintem neveletlenség az ilyesmi.
2013. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 Nádszálkisasszony ***** válasza:
85%
Nem szoktunk ilyenmódon beleenni a hűtőben lévő dolgokba, beleinni a tejbe. Ha viszont főzés után még kint marad az asztalon a fazék, a kedvesem gyakran belekóstol jövésmenés közben. Tudja, hogy nem szeretem, de egyfelől hízelgő is, hogy ízlik neki a főztöm. :)
2013. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
66%
Én csak azzal az emberrel eszem egy ételből, akivel párkapcsolatban élek, egyébként undorítónak tartom.
2013. nov. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 Mirk ***** válasza:
65%

Tehát aki lepontozott az úgy kínálja meg a vendégeit, hogy előtte beleeszik a lábosba. Esetleg még a nyálas villáját is visszarakja.

Értem én, bennem van a hiba.

2013. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
95%
Én sem szeretem az ilyesmit, bár amikor én főzök, akkor időnként csak bele kell kóstolnom, hogy jó-e már... De soha semmilyen más egyéb esetben nem tűröm el senkitől, és én sem teszem. Ez ilyen egyszerű.
2013. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
48%
Én mindenbe beleiszok/eszek, de nem a vendégek előtt. Amiről nem tudunk az nem fáj.
2013. nov. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!