Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A maszk pszichológiája?

A maszk pszichológiája?

Figyelt kérdés
Hallottam egy érdekes teóriát. Egyes emberek nem azért vesznek fel maszkot, hogy eltakarják az arcukat, hanem azért, hogy előhozzák az elfojtott személyiségüket, és egy őszintébb személyiséget alakítsanak ki Ez igaz? Ha igen, akkor mi ennek az oka?
2017. febr. 2. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a rendes maszkra gondolsz, azt csak anno a farsangi bulikkor vettem fel, illetve egy bulin, aminek pont ez volt a témája.

Amennyiben pedig a személyiségünk mutatott képére gondolsz, az pont azért van, hogy a valódi énünk biztonságban maradjon.

2017. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Man is least himself when he talks in his own person. Give him a mask, and he will tell you the truth." - Oscar Wilde
2017. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Fizikai maszkokra gondoltam. Olyanra, amit szilveszterkor és farsangkor árulnak. Úgy hallottam, hogy vannak olyanok, akik évközben is felveszik időnkét még ha négy fal között is, pont amiatt, amit feljebb írtam.
2017. febr. 2. 19:52
 4/8 anonim válasza:
Pszichológus hallgató vagyok. Ez azért így nem teljesen igaz. Kezdjük azzal, hogy elég bajos értelmezni az "elfojtott személyiség", hacsak nem valamilyen freud-i pszichoanalitikus "hülyeségre" gondolunk, már elnézést a kifejezésért. Valószínűleg a kollektív cselekvésről olvastál, és ez a "mechanizmus" működik, akkor is, amikor tömegben vagy. A lényege a beazonosíthatatlanság. Sok elmélet váltotta egymást, és tudomásom szerint a leginkább elfogadott az, hogy beazonosíthatatlan állapotban identitásvesztés következik be, aminek hatására a leginkább hozzáférhető normák alapján szervezzük a viselkedést. Azaz, ha egy tömegben mindenki pusztítani kezd, akkor olyanok is nagyobb eséllyel követik ezt a viselkedést, akik egyébként "békések", és fordítva, ha mindenki segít, akkor többen részt vesznek a segítésben (pl.: földrengések után láthatjuk ezt).
2017. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4: Tanulj még pszichológiát!

Előszöris tanuld meg értelmezni a kérdést. Ha nem érted (ami nem baj), kérdezd, és ne komolykodd túl. Attól még nem lesz értelme a hsz-ednek.

De elsősorban arra válaszolj, amire vonatkozott a kérdés ahelyett, hogy átkonvertálod, hogy hozzáírd a saját véleményedet.

2017. febr. 5. 11:20
 6/8 A kérdező kommentje:
6: Trollok kíméljenek.
2017. febr. 5. 19:15
 7/8 anonim válasza:

Egyébként meg mi az, hogy ne komolykodjam túl? Nyilván megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni valami olyannal kapcsolatban, ami a szakterületem (lesz), ezzel neked is a lehető legpontosabb választ megadni. Vagy komolytalan választ szeretnél? Ha valami joggal, vagy orvostudománnyal kapcsolatos kérdést teszel fel, akkor az arra adott válasz se legyen "komoly"? Szerintem még csak nem is fogalmaztam szándékosan nehezen érhetően.


A válaszom, ha szerinted nem is teljesen válasz a kérdésedre valamilyen szempontból mégis releváns, hiszen a kérdésed a személyiség a viselkedés és a maszkviselés kapcsolatára vonatkozik, én pedig leírtam az ezek közt fellépő legalapvetőbb mechanizmus (ami természetesen még így is lehet hibás).

2017. febr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bővebben akartam írni, de túl nagyképű vagy hozzá.


Röviden: Meglepett volna, ha értelmes választ kapok.

2017. febr. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!