Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogalmazzak neki szépen,...

Hogy fogalmazzak neki szépen, hogy megértse de ne haragudjon meg érte?

Figyelt kérdés

Van egy gyerek az osztályunkban aki szeret beleállni más "aurájába" szóval bele megy az arcodba teljesen.

Reggel mikor bejön suliba le se kezel senkivel, azt se mondja, hogy cső vagy valami.

Hülyeségeket beszél úgy, olyanokat mond csak úgy amit nem kérdeztünk tőle, csak belekezd valamibe.

Az az igazság, hogy engem egyre jobban irritál, hogy el kezd követni, ha beszélgetek valakivel odajön, ha leülök akkor ott áll mellettem olyan közel, hogy az már nem igaz, nem hogy leülne.

Az a baj, hogy nem nagyon tudok jól, szépen fogalmazni, hogy mi is a baj, egyszóval ha mondanám neki akkor lehet, hogy megsértődik.



2017. febr. 2. 20:44
 1/5 anonim válasza:

Átérzem.

Amúgy szerintem nem kell ennek nagy feneket keríteni, csak egyszerűen mikor az arcodban van, óvatosan told arrébb és mondd meg neki pl: Légyszi, hadd legyen egy kis helyem. Kicsit zavaró vagy így.

Vagy ilyesmi. Fő az egyszerű őszinteség:)

2017. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van egy mondanivalód, azt becsomagolhatod bárhogy, úgyis sértő. Őt nem az bántja meg hogy te nem mondod elég körbeírva, az bántja meg mikor leesik hogy mindvégig mindenkit idegesített mikor az arcába lihegett, s hogy mindenki minek nézheti őt emiatt, és hogy milyen gáz volt hogy mindig vágott témába. És ha ez leesik neki akkor megsértődik, ha nem akkor nem fog a viselkedésén változtatni.


Mi osztályunkban is volt ilyen gyerek, és senki nem volt elég tökös hogy odamenjen s megmondja hogy né idegesítően csinálsz ezt azt. Ezek olyan dolgok ami mindenkit idegesített, csak ő nem vette észre magát. És tudod mi lett az eredménye? Szemébe senki nem merte mondani, de alattomosan óra közepén ordibálták be az csúnyákat róla, s kifigurázták, megbőgették, megalázták és kiröhögték. A szemébe egyik se mert nézni, de a háta mögött ezt volt pofájuk megcsinálni. Persze ez a tiédnél lehet ha extrémebb eset volt.



Szóval az emberek valamiért nem is az illető lelki világától félnek, egyszerűen nem tudnak a szemébe nézni, és négy szemközt elmondani neki mi van. Félelem miatt, vagy nem tudom. De Biztos vagyok benne hogy neked se lenne akkora lelki probléma ha éppen 6-on gúnyolnák, s hogy te állj be 7.-nek, mint a jelenlegi helyzet hogy 1 v 1 be mond meg neki mi van.



Erkölcsileg nincs miért bűntudatod legyen, ha megharagszik is rád akkor is csak nyersz vele. De először is hidd el nekem, ha nyersen is, de barátságosan mondod el neki akkor is jól jársz el, és nem bűnt követsz el, hanem jót teszel. De nem tudom hogy ez a valaki csak téged idegesít vagy mindenkit? Mert én úgy vettem ki hogy mindenkit, de ha csak téged, akkor megint más a helyzet.

2017. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Mindenkit idegesít, nem csak engem, majd megbeszélem vele a dolgot.

2017. febr. 3. 17:05
 4/5 anonim ***** válasza:
legjobb, ha félrehívod. A lényeg, hogy mások előtt ne alázd meg. Egyébként mondd neki az őszintét, lehetőleg finomított hangvételben! Vannak neki barátai? Valószínű annyira próbál beilleszkedni, hogy már túlzáaba viszi. Ne bántsd, hanem próbáld inkább a helyes útra téríteni!
2017. febr. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Beszéltem vele a dologról, de őt nem érdekli.

megkérdeztem tőle, hogy tudja-e az illemszabályokat, erre azt mondta, hogy nem, de nem is érdekli. ugyanazt csinálja mint eddig. most ezzel mit lehet kezdeni?

2017. febr. 12. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!