Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok arról, hogy...

Ti mit gondoltok arról, hogy tisztelni kéne valakit azért mert idős?

Figyelt kérdés
2017. febr. 2. 23:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem. Azokkal értek egyet, akik szerint az életkor nem érdem, hanem állapot. Önmagában a tény, hogy leélt 60-80-100 évet, semmi többet nem jelent. Becsületes/aljas, erős/gyenge, okos/buta, szép/csúnya, mind megöregszik egyszer.
2017. febr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkinek megadom az alapvető tiszteletet első találkozáskor ha tapló stílust kapok vissza akkor az a személy leírta magát a szememben de ennek ellenére tisztelet tudóan fogok beszélni de nem fogom törni kezem lábam hogy neki jobb legyen. Ez hoszabb ismertségekre megy. Ha pl a buszon veszekszik velem egy idősebb ember nem fogom elhordani semminek de nem hagyom magam.
2017. febr. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
2-es: Tehát ugyanúgy kezeled mint egy fiatalabbat?
2017. febr. 2. 23:57
 4/19 A kérdező kommentje:
És már meg is érkezett, aki majd offolja a kérdést..... Már vártam.....
2017. febr. 3. 00:01
 5/19 anonim ***** válasza:
Te kérdezted a #3-asban.
2017. febr. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#2 mindenkinek helyett mindegyikneket akartam. Tehát megadom alapjáraton a tiszteletet az öregeknek.


Nem nem úgy beszélek velük mint a haverjaimmal bár ha nincs válaszod a kérdésre akkor nem értem hogy miért írsz.

2017. febr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Van egy kötelező tisztelet embertársaim felé, aztán ha eljátssza, onnantól nem tisztelem.

A kor szerintem nem érdem, de természetesen figyelembe vehetjük, mert valamit azért tud számítani a tapasztalat. Még ha van is, aki 10 év alatt többet él, mint más 50 alatt.

2017. febr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Én azt gondolom, hogy mindenkit tisztelni kéne. Kortól függetlenül.
2017. febr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

A tapló kérdező csak olyan válaszokat szeretne kapni, hogy "igen, mindenki utálja az időseket".

Aki mást ír az neki nem jó és leugatja.

Sajnos rendkívül lebunkósodott a társadalom, ez az ilyen kérdésekből is látszódik.


Amúgy azt szokták mondani, hogy "tiszteld a korát".

Tiszteld azt, hogy azt amik körülvesznek, azt mind az idősebbek építették vagy gyártották le. (Igen, még a szutyok telefonodat is.)

Persze nem gondolták, hogy egy ilyen tahó hálátlan nemzedéknek, akiknek az az összes életcéljuk, hogy legyen egy okostelefonjuk amin kizárólak magukat szelfizik a f @ s z b ú ú ú k r a, meg legyen egy tetkó a s e g g ü k ö n.

2017. febr. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

#10 írta:

"Amúgy azt szokták mondani, hogy "tiszteld a korát". Tiszteld azt, hogy azt amik körülvesznek, azt mind az idősebbek építették vagy gyártották le. (Igen, még a szutyok telefonodat is.)"


Igen, ezeket az embereket tiszteltem, de nem pusztán az éveik miatt, hanem azért, AHOGYAN leélték az éveiket.

De mielőtt könnyekig hatódnánk: mit tiszteljek azokon, akik nem építettek, hanem egész életükben csak romboltak, vagy élősködtek, vagy a kocsmázáson, vagy sorozatbámuláson kívül szinte semmit nem csináltak? Belőlük is ugyanúgy idős emberek lettek!

#1-es válaszadó voltam.

2017. febr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!