Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sajnálom mindenre a...

Miért sajnálom mindenre a pénzt ami nem okvetlenül szükséges?

Figyelt kérdés

A jövedelmem haza adom és ki van fizetve minden kaja van...stb nincs semmire gond. Ezen fellül némi költőpénz marad és kellene ez kellene az ezé vagy azé de nem visz rá a lélek hogy megvegyem, sőt rosszul és érzem magam ha meg kell vennem magamnak valamit. Ezen fellül rettegek attól ha valaki meghív valamire nem tudom mit akarok leblokkolok rosszul vagyok meg minden.

Még az új dolgoktól is szörnyülködöm.


Sok példát fölhozhatok de fölösleges.

Most én smucig vagyok? Vagy van valami betegségem?

Vagy csak szimplán felelősségtudatos vagyok?

Minek mondható a jelenségem?



2017. febr. 4. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felelősségtudatos? Az azért egy kicsit mást takar.

Nem tudom, hogy mi a megnevezése ennek a fóbiádnak, de biztos van ilyen. :)

2017. febr. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Èn is ilyen vagyok sajnos csak mèg sùlyosabban. Ez inkább valami spòrolási mánia. De nagyon rossz , le kell ròla szokni
2017. febr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom...az ilyen embereket mindig is kerültem messziről whahahhh
2017. febr. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Hát ez nem felelősségtudatosság, inkább valami kényszeres spórolás téma...nem tudom megfogalmazni, nekem is ilyesmi van, egyszer kérdést is írtam ki róla, de nem lettem előrébb :D


Én például mindenre nehezen adok ki, új ruhára, szórakozásra, telefonra évekig húztam az időt. Aztán van hogy vásárlás után is rossz érzés, hogy "jobb helyre is mehetne" az a pénz.


Lehet a gyerekkorommal van összefüggésben, sosem éltünk jómódban, mindig kellett spórolni, és az egész gyerekkorom arról szólt, hogy spórolom a pénzt. Már akkor kialakult ez, de oylan szinten, hogy ha kaptam napi 500 ft-ot azt is eltettem, ha osztálykirándulás volt, akkor sosem vettem semmit, még kaját is otthonról vittem, hogy megmaradjon a pénz. Cserébe később legalább tudtam venni laptopot, ilyesmiket egyetem elején.


Mára szerencsére elég jól fizető munkám van, és próbálom átnevelni magam arra, hogy a pénz nem minden, többet ér egy jó élmény, vagy valami amit a pénzből veszek.

2017. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én gazdag családban nevelkedtem.

Mindenem megvolt amiröl álmodtam több ezer kisautó évente új játékok nagy szoba legmodernebb elektronikai eszközök és mikorra az első informatika tanár az iskolában oda ült élete első számítógépéhez nekem már 3 év rutinom volt a windowsal. 6 havi fizetés volt egy gép. Még a polgármesternek nem volt telefonja én havonta kaptam újat. Nekem volt elsőre kamerás telefonom megapixeles kamerával 500ft jutott ált suliban reggelire amikor 50ft-ból jól lehetett lakni 3 péksüteménnyel. Legdrágább csokit megvehettem...stb

Most sem élek rosszúl bár eladósított a nagymamám. E hónapra 250000 lesz a jövedelmem amúgy 100000 havonta és 90000-ből meg lehet élni. Ezért 4 órát dolgozom hétköznaponta. Mégis van 4000ft-om félrerakva gázra a bulilakásomon és sajnálom kicseréltetni mert még van benne gáz de kormol. Pedig arra raktam félre. És szükölködöm 1000ft-on amit 1 óra alatt össze is szedek simán még ma. Mert annyi palackal eggyütt fél palack gáz.

2017. febr. 5. 12:07
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos ez magyar mentalitás. Alig van olyan ismerősöm akivel ellehetne menni étterembe vagy moziba. Pedig főiskolát, egyetemet végzett a legtöbb és szépen keresnek. Nem értem mi a jó az örökös spórolásban, nekem fontos, hogy néha kicsit kilépjek a hétköznapokból, kicsit szórakozak.

Sajnos ez gazdaságilag nagyon lehúzza az országot, szinte csak gagyi, olcsóra van pénz, kínai ruha, olcsó borzalmas telepekről jött hús, tojás stb. Mindenki feketén intézz mindent, aztán meg csodálkozunk, hogy nincs pénz fűteni a kórházakat. Szegénység van Magyarországon, de soha nem is lesz jobb ilyen mentalitással.

2017. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!