Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha valaki megbánt...

Szerintetek ha valaki megbánt minket, akkor megbocsájtás során szükséges ezt a tudtára adni?

Figyelt kérdés

Vagy a megbocsájtás során elég, hogyha képesek vagyunk magunkban megbocsájtani másoknak?


Brian Tracy szerint az egészséges személyiség egyik jellemzője az, hogy mennyire tud megbocsájtani másoknak. Kíváncsi természetem révén kezdtem el hallgatni Brian Tracy beszédeit, de ez most lényeges.


Tehát a helyzet a következő: Engem kamaszkoromban nagyon sokan megbántottak, de ezeken már túltettem magamat részben, viszont vannak dolgok, amikkel azért nem igazán néztem még szembe, inkább csak "besöpörtem az ágy alá." Ezeknek a dolgoknak szeretnék pontot tenni a végére és a kérdésem az, hogy ezeket érdemes lenne közölnöm ezekkel az emberekkel? Rájuk írni, hogy "Figyelj, tudom nagyon régen volt ez és ez, de akkor nagyon megbántottál engem ezzel, viszont nem szeretnék úgy gondolni rád ezek miatt a dolgok miatt, hogy mennyire gyűlöllek, ezért megbocsájtok neked." Vagy azért erre nincsen szükség, csak magamban rendezzem a dolgot? Én személy szerint úgy érzem, hogy akármennyire is hülyének néznének egy ilyen üzenet miatt, mintha szükségem lenne, hogy megtegyem ezt a lépést.


2016. júl. 5. 19:00
 1/1 MZ.per.X ***** válasza:

Szerintem ez a megbocsájtás csak egy jelképes dolog, nem arról szól hogy odamész és lenyomsz egy szeánszot hogy mennyire megbocsájtasz. Én inkább továbblépésnek vagy elengedésnek nevezném, hogy szimplán túlteszed magad a régi sérelmeken.


Másrészt ez a közlöm vele dolog rettentő hülyén jön ki. Főleg hogy az egésszel azt sugallod, hogy te marhára nem léptél tovább, mert akkor nem emlegetnéd fel a dolgot. Vagy azt, hogy évekig tartott továbblépned. Arról nem is beszélve hogy ez csak egy újabb táptalaj a régi sebek felszakítására.

2016. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!