Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, hogy valaki mindent...

Van olyan, hogy valaki mindent utál tanulni, akármilyen érdekes is? Honnan tudhatom, hogy ez most beválik e?

Figyelt kérdés

Utáltam tanulni általánosban, gimiben és egyetemen is. Ezt a szakot, amire most járok, ott fogom hagyni, mert sorra bukom a tárgyaimat, meg nem is szeretem, konkrétan boldogtalanná tesz, magát az intézményt se szeretem.

Jelentkeztem másik szakra, mert most, hogy lehúztam 1,5 évet a mostani egyetememen, rájöttem, hogy mi érdekel. Most úgy vagyok vele, hogy szeretni fogom a szakot, csak félek, hogy ezzel is az lesz, hogy az elején szorgalmas vagyok, utána kerülöm, ahogy csak tudom. Volt pár érdekes tárgyam (főleg szabvál) és ott is csak az első kb. 3 órára mentem be, utána már tanulni se volt rá kedvem, pedig érdekelt.


Sajnos muszáj leszek diplomát szerezni, ez nem opció, hogy hagyjam ott a sulit végleg.


2017. febr. 5. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon egyszerű: ez nem kedv kérdése, hanem kötelességé. Ha én mindent otthagytam volna, ami cseppet sem érdekel, akkor sehol sem tartanék. Vagy összeszeded magad, vagy örökké ilyen önkényes gyerek leszel, aki csak azzal foglalkozik, ami érdekli őt. A te választásod.
2017. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
ha utálsz tanulni akkor ne járjál öreg az állam (jobban mondva a dolgozó adófizetők) pénzén... menjél el dolgozni ,aztán majd gondolkodhatsz ,hogy utálsz -e tanulni ill. szüleid által eltartva...
2017. febr. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Önköltségesen nehéz fogyasztani az állam pénzét. ;)
2017. febr. 5. 11:28
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Akkor meg családod pénzét...
2017. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ööö... Diákhitel?

Egyébként nem tudsz rólam semmit, elmondanám, hogy a rezsibe nem kell beleszállnom és ha van itthon kaja azt megehetem, de minden mást én veszek magamnak, mert dolgozom is diákmunkán. Csak mondjuk nem ez volt a kérdés, csak a sok diákból indulsz ki, akiknek a szülei mindent fizetnek és betolják egyetemre, ő meg nem értékel semmit csak herdálja a pénzt közben mindennap részeg.

2017. febr. 5. 11:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem számít. Még nem vagy felnőtt ahhoz, hogy ilyen döntést hozz. Ezért felelősséget kell vállalni és kitartani. Tarts szünetet, menj dolgozni, pár év múlva talán jobban fogod tudni, mi érdekel és akkor már elkötelezetten tudod csinálni. Ez így csak idő és pénzpocsékolás.
2017. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most éppen szünetelek is. :) Köszi a tanácsot!
2017. febr. 5. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 21 évesen fejeztem be a Ba-t és ha jól számolom, 30 körül kezdem az Ma-t, most dolgozom és egyetemen kívül tanulok. Szerintem ez nem olyan sietős.
2017. febr. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!