Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lehet, hogy két felnőtt...

Miért lehet, hogy két felnőtt ember tárgyalás közben elneveti magát?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy 40+-os férfi és egy nő, akik addig párszol találkoztak és beszélgettek egymással, és egy üzleti ügy kapcsán komoly beszélgetést folytatnak, mi az oka annak, hogy a beszélgetés közben, ahogy szemkontaktust tartanak, egyszer csak elnevetik egymást mindketten? Komoly téma közben, semmi vicces nem hangzott el.... Jól gondolom, hogy a kölcsönöm vonzalom miatt? Zavarba jöttek emiatt? Szerintetek?
2017. febr. 6. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Te ki vagy ebben a helyzetben?


Mert egy kivülálló nem feltétlen veszi észre, ha valami vicces, a komoly hangnem ellenére is - mert pl. egy régebbi helyzetet juttat eszükbe.


Ha meg te vagy az egyik fél (nagyon valószínüleg a nö), akkor a te nevetésed (amit a te vonzalmad okozott) az, ami a másik felet megnevetteti, mert nem passzolt oda, vagy pedig a testbeszéded volt annyira nem odaillö, hogy azért volt nevetséges.

2017. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnék feltétlenül vonzalomra. Főleg, ha nem te vagy az egyik fél.

Nekem is volt már ilyen. Nem viccen nevettünk. Munkáról beszéltük, komolyan, de abban is vannak olyan helyzetek, amiket csak egy-két ember érthet és annak vicces, egy kívülálló meg semmit sem ért belőle.

De akkor is volt ilyen, amikor túl komolyak voltunk, ez főleg olyanokkal van, akikkel először találkozunk, tárgyalunk. Aztán valahogy megérzi az ember, hogy túl nagy a komolyság még a témához is, és egy ilyen spontán mosolygás után lazább, közvetlenebb lesz a hangulat és így jobban is meg lehet beszélni a dolgokat.

Sokan pedig zavarukban nevetnek. Nem vonzalom miatti zavar, hanem bármi. Izgul, nem gyakorlott tárgyaló, nem volt gyakran még ilyen helyzetben.

2017. febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tanúja voltam tesóméknál, és nem tudtam hova tenni a szitut. Az egyik vállalkozó magyarázott valamit a húgomnak, ő nézett rá, bólogatott, és ahogy néztek egymásra beszéd közben, elnevették magukat, de úgy, mint két kamasz a randin, olyan szégyenlősen. Nekem úgy tűnt, hogy pont egyszerre. Pár napja dolgoznak csak ott. Rákérdeztem tesómnál, hogy min nevettek, ő azt mondta, nem tudja, csak úgy jött. De azt mondja, tetszik neki a férfi. Csak aggódom, lehet -e ebből valami galiba, ha kölcsönös a vonzalom... A húgomnak van férje és eddig rá sem nézett egy pasira sem. Viszont mostanában nem túl boldog a házassága.
2017. febr. 6. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!