Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem becsülik meg az...

Miért nem becsülik meg az emberek ami van nekik? Miért elégedetlenkednek és akarnak többet és többet?

Figyelt kérdés

Jó családból jöttem, már gyerekként megutáltam hogy az apám csak a munkájával tőrődött és velünk nem foglalkozott. Pénzt gyűjtött de úgy mintha éheznénk és arra kéne. Ehhez képest 3 évente új autót vettek, közben meg sajnáltatták magukat hogy "jaj mi lesz a családdal, nehogy pénz nélkül maradjunk". Ja ha vett egy 10 milliós autót, 3 év múlva eladta 5-ért akkor nem csodálom ha elment a pénz.

Ezt látom ma is mindenhol. Én olyan helyzetbe kerültem pár éve, hogy 10 hónapig az utcán éltem (a családot hagyjuk, apám meghalt, anyám javíthatatlan alkesz lett, tesóm megtagad minket mert bejött neki az élet és a menő környezetében szégyelli a családját - amikor könyörögtem neki akkor se segített) és csak a véletlennek köszönhettem hogy újra találtam rendes munkát. Utána munkásszállón is éltem évekig, most egy kis panelban. De ez is nagyon nagy dolog az utcához képest, eszembe se jut budai csodapalotáról meg bmw-ről álmodozni. Elégedett vagyok, kis lépéseket teszek de nem azért hogy felesleges dolgokat vegyek. Az összes főnököm nekem panaszkodik mindig! Hogy nekik nincs pénzük, örülnek ha késve ki tudnak minket fizetni. Állandóan siránkoznak, ehhez képest 7-es Bmw, családi ház, nyaralás-síelés, a gyerek kétnyelvű magániskolában. El tudom képzelni hogy ezek az emberek úgy túlvállalják magukat anyagilag hogy összességében ugyanott tartanak hónap végén mint én. Csak el is vannak adósodva. Akkor meg minek ez az egész? Lehetne boldognak lenni kicsivel is.


2017. febr. 8. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
magyarorszagon divat sirankozni. Aki nem sirankozik, azt kinezik a tarsadalombol.
2017. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mert ők még nem értek el a lelki fejlődés csúcsára, ahol az ember tudja, hogy anyagiakból nagyon kevés is elég. A lényeg a lelki harmónia, amihez elsősorban pozitív érzelmek kellenek.
2017. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert mindig arra vágyunk ami nincs,meg ezt nyomatja a média minden formája,h vásárolj.lehetnél elégedett,egy világtól elzárt szigeten mondjuk,ahol nem látsz reklámokat,divatot,uj autokat,uj videojátékokat,uj nőket,uj,uj,uj,uj ...dolgokat.vagy egy modernkori buddha,jézus leszel..
2017. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert versengenek egymással. Ha egyiknek új autója van, akkor a többi is akar magának még akkor is ha uzsora hitelre veszi meg majd a többszörösét fizeti vissza. Közben élete munkával telik, a mindenkori kormányok meg halálra röhögik magukat azért mert alacsonyan tartott bérekért is többet dolgoznak mint a parancsuralmi rendszerben tették. Pedig ma szabadok lehetnének az emberek. Mégis nagyobb rabok mint amikor vasfüggönny volt.

Van egy közmondás, egy bolond százat csinál. Vagyis egymás hülyeségét erősítik az emberek ebben hogy egymást le akarják körözni. Ha meg normálisak maradtunk volna akkor már simán Németország szintjén tarthatnánk. Ugyanis együttműködve nagyságrendekkel előbbre lehet jutni mint egymás ellen harcolva vagy egymással versengve.

2017. febr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
# 2: Kár hogy csak egyszer tudtam zöldet nyomni neked, különben estig az egeret nyomkodnám. :)) Mert úgy van ahogy írtad és ez tapasztalat.
2017. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az ember alaptermészete, hogy mindig többre törekszik, fejlődni akar. Nincs ezzel semmi baj, amíg normálisan teszi.

A te szemedben lehet, hogy felesleges a kétnyelvű iskola meg a nyaralás, de másoknak ez fontos.

Egy hajléktalan szemében gondolom felesleges a panellakásod is, ők azt mondanák, miért nem voltál elégedett a munkásszálláson, hisz nekik az is nagy szám lenne.

Így van ez. Mindenki magához képest törekszik többre. Ezt lehet normálisan is, nem kell teljesen beleőrülni.

Egy éhezőnek pedig abszolút hiába beszélsz arról, hogy nem az anyagiak, hanem a lélek harmóniája számít, meg hasonló sületlenségeket.

2017. febr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a pénz nem boldogít, ez így igaz, multimilliomosok is lesznek öngyilkosok. Másrészt az ember szeret valahova fejlődni, természetes dolog, ahogyan neked az utca után nagy előrelépés a bérelt panel, másnak lehet előrelépés a drága nyaralás, luxusautó, bármi.
2017. febr. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyire a legfontosabb a lélek harmóniája arra egy saját példát mondok. Még a Kádár rendszerben évet halasztottam a fősulin és addig a szüleimmel éltem és a gazdaságukban tevékenykedtem. Mi van ebben rendkívüli? Gondolhatja valaki. Az hogy nem jártam se iskolába se dolgozni, tehét nem volt semmi ami idegesített volna. Lelkileg maximális volt hármunk harmóniája, mivel ők már nyugdíjasok voltak. És ez alatt az egy év alatt előbbre jutottam mint egész életemben a többi év alatt. Mert az a többi év a csorda követéséből állt, vagyis ha más hajt akkor én is.
2017. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de nem értem, hogy a történeted hogy jön ehhez a kérdéskörhöz...
2017. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék többet. Mindig azt akartam. Senkim nincs, aki előtt felvághatnék. Engem a pénz boldogítana. Szeretnék utazni. Nem csak ilyen csöves turista módon, hanem a saját igényeimnek megfelelően.


Pl szeretnék egy nagyvárosban élni. New York már lehetetlen, de London, Berlin talán. Autót nagyon nem akarok. Egy szépen berendezett lakást, amit tudok fizetni. Ha mondjuk keresnék havi 5 milliót forintban, az soknak tűnik nekem. De kényelmesen élnék és félretennék. A Forbes listások meg hülyére röhögnék magukat a csóróságomon.

2017. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!