Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Adott egy ember. Ha én szögegy...

Adott egy ember. Ha én szögegyenesen szembe megyek a beszédstílusával, így kommunikálok vele, és ő is ilyenné válik, az a közösségbe való alkalmazkodás igénye miatt teszi, vagy van egy ilyen oldala is?

Figyelt kérdés

Részletesebben:

Legyen az emberünk egy kicsit érdektelen és butus. Én négyszemközt elkezdem neki kielemezni az atomfizikát és ő kíváncsian hallgat, sőt, elmondja a saját teóriáit, vagy:

A személy tipikusan nagyszájú, piszkos fantáziájú. Hozzá szól egy naiv kislány és ő is ilyenné válik.


Alkalmazkodni akar? Ösztön a közösségnek (jelen esetben a beszélgető partnernek) való megfelelésre?

Vagy előhoztuk belőle egy másik oldalát? Talán csak elnyomta, mert a környezete elvárta tőle?



2017. febr. 9. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikációhoz az egyik szükséges elem az alkalmazkodás, a közös nevező megvalósítása érdekében.

pl. Nem káromkodó ember káromkodó közegben előbb-utóbb fog, hacsak nincs résen.

Vélhetően ösztönös, nem direkt csinálja.

2017. febr. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Tipikusan nagyszájú, piszkos fantáziájú, de ha elvetne a sorsom az angolkisasszonyok heti összejövetelére, ott biztos nem a mocskos fantáziáimról mesélnék. Vagy ha észreveszem, hogy a velem beszélgető nálam kevésbé művelt, akkor nem fogom neki a legutóbbi színházi élményemet ecsetelni, viszont jól el tudok beszélgetni vele az időjárásról, meg a pörkölt receptjéről. Nekem ez így természetes.
2017. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kommunikáció alapfeltétele is, meg a társadalomba való beilleszkedés igénye is erre sarkall.
2017. febr. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ebben az esetben ellentmond az elveinek, ellentmond magának.
2017. febr. 9. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Így van. Csak sajnos ezt mára nemigen tudják, mert majdnem mindenki a számítógép mellett cseperedett.
2017. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem mond ellent sem az elveimnek, sem saját magamnak. Azt írtam, hogy el tudok beszélgetni bárkivel, akinek a stílusa, gondolkodásmódja, vagy esetleg az értelmi képességei mások, mint az enyémek, de ez nem azt jelenti, hogy élvezem, vagy hogy keresem az ilyen emberek társaságát. Egyszerűen csak képes vagyok arra, hogy mások szempontjait, igényeit, képességeit, stb. is figyelembe vegyem a sajátomé mellett.


A példádban említett érdektelen és buta ember valószínű, hogy egyáltalán nem az, ha négyszemközt kifejti a saját teóriáját az atomfizikáról (ti. nem lehet nagyon buta, ha van neki ilyenje), csak eddig nem volt kinek elmondania. A nagyszájú, piszkos fantáziájú meg nem válik hirtelen naiv kislánnyá, csupán disztingvál. Mint ahogy te sem úgy beszélgetsz a 20 éves haveroddal, mint az egyetemi professzoroddal, nem úgy beszélgetsz a kedveseddel, mint jegyellenőrrel a buszon, és nem úgy szólsz a 80 éves dédihez, mint a 4 éves kisöcsédhez.

2017. febr. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mivel írtad, hogy nem keresed az ilyen emberek társaságát, a példa nem jó rád. Elfelejtettem odaírni: a társalgást ő kezdeményezte.

Érdekből nem tette, mivel felszínes dolgokról beszélgettünk, nem kért meg semmire, stb.

2017. febr. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!