Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromat szeretem de együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromat szeretem de együtt lakáskor pár hét múlva összeveszünk, tulajdonképpen azért mert nehéz az alkalmazkodás. Elvált vagyok, megszoktam hogy azt és úgy teszek itthon ahogy szeretnék. Szerintetek fontos hogy társ legyen az ember mellett?

Figyelt kérdés

Mindkettő mellett vannak érvek.Ha egyedül vagyok nyugodtabb vagyok és szabadabb.Viszont hiányzik a párom.

Ha velem van,több a feladatom és alkalmazkodni kell.

Nem tudom hogyan lehetnék boldogabb.48 éves nő vagyok.


2016. aug. 22. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, mert én is sokáig éltem egyedül, és bármennyire is szeretem a férjem, néha visszasírom a szingli életemet, amikor azt csináltam, amit akartam.

Például ha éjszaka volt kedvem sétálgatni vagy elmenni kajálni, akkor megtettem. Nem szólt bele senki, mire költöm a pénzem.

Most többet kell alkalmazkodni. De sokat gondolkoztam ezen és mindenképpen jobb így. Én azt szoktam csinálni, hogy néha "elszökök" pár órára, bemegyek Pestre (vidéken lakunk), sétálgatok, nézelődök, elvagyok magamban, aztán hazamegyek.

2016. aug. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán az lenne a legjobb megoldás, ha mindkettőtöknek lenne külön lakása és hetente csak pár éjszakát/napot töltenétek együtt, a többi napon is találkozhatnátok pár órára, de utána mindenki menne a maga saját kis fészkébe. Teljesen megértelek!!!
2016. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mióta laktok együtt? Én sem voltam már mai gyerek, amikor összeköltöztünk a párommal, előtte 5 évig egyedül éltem. Magányos voltam, főleg ünnepeken, viszont tényleg jó volt, hogy azt csináltam és akkor, amikor jólesett. Ma már azt mondom, határozottan jobb az együtt lakás. :)


Nehéz az alkalmazkodás, de nem lehetetlen. Adj időt magatoknak. Mi elég tágan húztuk meg a határokat. Pl. nem mindig alszunk együtt, mert egyikünk hamarabb aludna, a másik később. Két tv. van, direkt a viták elkerülése érdekében. Ha valaki nem éhes, nem kell együtt kajálni, majd eszünk, ha megéhezünk. Lazábban vesszük, így nincs vita. De lehetne még sorolni. Már egészen belejöttünk.:)

4 éve élünk együtt.

2016. aug. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne alkalmazkodni? Én évekig laktam együtt kettesben a legjobb barátnőmmel. Volt külön szobánk, ő is csinálta a saját kis dolgait, én is az enyémeket, közben mégis mindennap össze tudtunk ülni a nappaliban beszélgetni, együtt főzni, ha épp olyanunk volt, vagy elmenni bevásárolni, filmet nézni, akármi más programot szervezni. Szerintem ugyanez megoldható lenne párkapcsolatban is. Legalábbis én el se tudnám azt képzelni párkapcsolatban sem, hogy folyamatosan összezárva, közös hálószoba és közös élettér, semmi magánszféra.
2016. aug. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik ez a külön szobás megoldás,akkor mindenkinek meg lenne a magán szférája,mégis ott van a társad ha hiányzik. Csak hogy nálunk ez megoldhatatlan,egy szobánk van a másik a nagylányomé. Igen,már az alvás is probléma,én nehezebben alszom el,ő viszont ki megy többször éjszaka a mosdóba és felébredek rá. Sajnos jóval nehezebben is alszom vissza. Éjszaka is járunk mindketten dolgozni,éppen csak nem egyszerre,a nappali pihenés biztosítása a másiknak macerás. Sokszor érzem hogy le vagyok korlátozva. Pedig szeretem a páromat és nem szeretném elveszíteni. Mégis mennek a viták,a türelmetlenség.
2016. aug. 22. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos itt mindenféleképpen csak egy olyan élettér kialakítása lenne a megoldás, ahol biztosított a magánszférátok. Illetve, ha neki is van külön lakása, abban az esetben egy komoly beszélgetéssel lehet esetleg határokat húzni, hogy pl. amennyiben kölcsönösen besokalltok egymástól, akkor hazamegy, és így akkor van ott, ha mindkettőtöknek ez jó. Ez tulajdonképpen nem összeköltözés, persze, de ha vagytok mindketten annyira érettek, hogy nem lesz abból sértődés, hogy "drágám, most nem kellesz ide, csak idegesítjük egymást", akkor ez is működhet. Idővel pedig lehet ritkítani a hazamenetelt, ha szépen lassan sikerül összeszoknotok.
2016. aug. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!