Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusok szoktak...

A pszichológusok szoktak olyan mondani, hogy "magával nem lehet mit kezdeni, felesleg magával foglalkoznom"?

Figyelt kérdés
Ha ilyen van, akkor hova irányítanak, amikor már egyszer feküdtem bent a pszichiátrián?

2015. márc. 4. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem ilyet biztos nem mondhatnak, egy orvosnak az a dolga, hogy a végsőkig próbáljon meg segíteni betegének
2015. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Olyankor jön a pszichiáter, ha az sem tud semmit tenni akkor pedig a pszichiátria.
2015. márc. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha második alkalommal kerülök be ugyanoda akkor úgy fognak velem bánni mint a kutyával?
2015. márc. 4. 16:27
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
igen, szerintem valószínű.
2015. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az adott helytől függ. Ha elsőre nem bántak úgy veled, szerintem másodszorra se fognak, mert akkor az egy korrektebb hely és miért is tennék. Ha viszont már elsőre lekezelőek voltak, nem foglalkoztak veled szinte semmit, akkor másodszorra számíthatsz még rosszabbra sajnos.

Én is voltam már pszichiátrián, az orvosom küldött oda, mert önveszélyes voltam. Az ápolóknak megvolt az egyénisége, de a nagy részük nagyon aranyos volt hozzám, az ottani orvosok és pszichológusok egy jó része nagyon korrekt és jó fej volt, foglalkoztak velem. Ha visszakerülnék oda (aminek kicsi az esélye, mert amúgy nem oda tartozom lakhelyileg sem) én biztos vagyok benne, hogy megint normálisak lennének. Van hogy az ember megzuhan egy kicsit az életében. Az ottani szobatársam nem elsőre volt már ott és mégsem bántak kutyaként vele, sőt még marasztalták is, amíg biztosak nem voltak, hogy minden rendben lesz vele. Szóval tényleg minden a helytől függ.

2015. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Ne félj, bizz az Isten kegyelmében, hogy Ő segíteni fog rajtad, és probálj relaxálni, hogy elcsendesedni tudjon az elméd a gondolatoktól kiüresedni egy kiccit. Én a légzésre figyelek, és jó. És hallgathatsz zenét ami megvidámítja szívet. :)

2015. márc. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak azt kell felmérnie, hogy ő tudja-e kezelni az adott problémát, megvan-e hozzá a kompetenciája. Például a függőség kezelése speciális szaktudást igényel, ezért alkoholistát, drogfüggőt egy "átlagos" terapeuta nem vállal el, nem vállalhat el.

De akkor is nemet kell mondania, ha úgy érzékeli, hogy az ő személyisége, módszere nem felel meg az adott páciensnek.

Ilyenkor ha van rá lehetőség, máshoz irányítja.


Az, hogy feküdtél pszichiátrián, semmit nem jelent, nekem most van olyan csoporttársam terápiás csoportban, aki szintén volt pszichiátrián, és most a pszichológussal gyönyörűen halad.

2015. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor a te pszichológusoddal van baj. En is megfordultam egy parnal. Keresgélni kell, amig az ember megtalálja az idealisat.
2017. ápr. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!