Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek tényleg így indulna...

Az emberek tényleg így indulnak neki a valóságban is egy napnak, vagy ez csak a filmekben van?

Figyelt kérdés

Az amerikai filmekben,sorozatokban munkanapon nekiáll az édesanya palacsintát sütni,meg úgy iszogatják a kávét,mintha hétvége lenne.

Úgy ülnek le az asztalhoz,ilyen nyugisan,mintha nem sietnének sehová...


2017. febr. 15. 06:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Nàlunk ugyan palacsinta nincs (kávé/kakaó meg szendvics van), de mindenki rendesen asztalnál ülve reggelizik, kapkodás nélkül.


Egyszerüen 10 perccel elöbb kelünk és meg van olva a probléma. Persze, ha valaki nem képes szervezni az idejét, akkor kapkodni, sietni kell, ami korán reggel kimondottan ártalmas, ahogy a nem-reggelizés is.

2017. febr. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Palacsintát ugyan nem sütöttem, de amíg együtt volt a család, együtt is reggeliztünk, és a felnőttek itták a kávéjukat. Időben felkeltünk, így nem kellett sietni. Igaz, nem is voltunk fenn késő éjszakáig.
2017. febr. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
34%

Sőt, a mediterrán országokban délben hazamennek ebédelni is.

Még egy rövid szunya is belefér.

Ezt hívják sziesztának.

2017. febr. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk, soha még hasonló sem volt.

Nem is tudom, mit szólt volna a család az együtt reggelizéshez. Felzavartam volna őket fél háromkor együtt reggelizéshez. Különben sincs még fogalmam sem a reggelizésről. Sulit kijártam, többé nem reggeliztem.

2017. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
A helytől és a megélhetés típusától is függ. Például van egy tanyán élő önellátó rokonom, aki akkor kel fel mikor már kialudta magát. Ráérősen megreggelizik, majd fekszik még egy kicsit, mint aki meg is emészti. Ha épp nincs nála beszélgető haverja akkor megnézi a laptopján a leveleket. Majd körbenéz a gazdaságában, teveget valamit nyugisan és hát összeszedi a vacsorának való tojást. Majd amikor megéhezik akkor jöhet az ebéd, persze szintén nem sieti el. Majd ebéd után szundít egy kicsit. Ha valaki megy hozzá beszélgetni akkor olyan ráérősen teszi hogy az engem is irritál, pedig mindenki nyugodtnak ismer. Legutóbb említettem neki azt a nászutas párt aki fekvő biciklivel Ázsia irányába letekert a trópusokra, köztük Ausztráliába is. Erre azt mondta hogy neki is lenne kedve ilyenhez, sőt le is költözne a trópusokra de ő nem biciklivel menne hanem gyalog, minek sietni.
2017. febr. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
20%

Hát aki irodában dolgozik 8-9-re megy az persze,hogy neki ül...

4/40-kelek elkészítem a férjem ebédjét,csomagolok reggelit-főzök kávét-teát.

Gimis gyerekeimnek is kapják a saját pakkjukat'....

Mindenki megy a dolgára!

Nekem közel van a munkahelyem,így én neki ülhetek itthon reggelizni-közben írogatni pl a gyikre'...

2017. febr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%
Ez ott fer bele reggel, ahol mindenki 8ra megy legkorabban, es max 20-25 percre van az iskola/mhely. Ok raernek fel 7kor kelni, max fel ora alatt elkeszulnek, 7-fel8 kozt kvznak es reggeliznek, aztan mindenki megy dolgara. Egyebkent tok jo dolognak tartom, ha van ra lehetoseg.
2017. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
4%

Mi 6kor kelunk, es gyakran egyutt reggelizik a csalad. Miert lenne ilyen csak a filmekben?


Nyilvan ha 7kor kelnenk es fel ora mulva mindenkinek uton kellene lennie akkor csak kapkodnank mint az idiotak es nyavajognank hogy "nekunk nincs idonk reggelizni mert sietunk".

2017. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
80%

Pont tegnap jutott eszembe ugyanez a kérdés, mert vacsorára palacsintát sütöttem.

Most épp reggel van és úgy 20-25 perce csapzottan pizsiben ülök az ágyamban és zombi módjára iszom a kavét. Ilyenkor szoktam a neten olvasgatni néha közben.

Ha nekiállnék palacsintát sütni egyrészt egész nap palacsinta szagú lenne a hajam, másrészt nagy eséllyel magamra ejtenék valamit a reggeli sutaság miatt és egészen biztos hogy el is késnék. :D


A másik hogy eleve nem szoktam reggelizni, ami bár állítólag nem egészséges, de nekem kelés után 3 órával lehet csak ennem hányinger nélkül. Ez van, különben rosszul leszek.


Mondjuk nálunk eleve nem volt soha divat a szűk családban az együtt evés, mert össze-vissza dolgozunk. Anya vagy hajnal 3kor vagy délben elmegy, apa mindig éjszakás, én meg vagy egész nap dolgozom vagy egész nap otthon vagyok. Lehetetlen összehangolni.


Mamánál szoktunk hétvégén együtt ebédelni azokkal akik épp ráérnek. Mama szokott reggelit is csinálni de ő már nyugdíjas.


Összességében azt gondolom biztos van olyan aki meg tudja oldani ezt az amerikai filmes idilli családi reggelit narancslével meg juharszirupos palacsintával, de egészen biztos hogy nem ez az általános és az is hogy én nem leszek erre képes.

Ha lesz reggel időm, akkor azt alvásra fogon használni mindig, mivel este sokáig szeretek fenn maradni, hiszen ekkor találkozom a párommal igazából.

2017. febr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
81%

Igen, nyugodtan üldögélünk, iszogatjuk a kávét, az apuka olvassa az újságot közben, és megbeszéljük a kardinális családi problémákat. Aztán hirtelen felpattanunk, hogy "Dávid, itt van az iskolabusz, indulj!!!", ellökjük Dávidot a gabonapehely mellől, és hirtelen mindenki világgá szalad.

:D

2017. febr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!