Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek vagy egy ismerősének...

Akinek vagy egy ismerősének hasonló rossz szokása volt - hogyan szoktatok le a folytonos evésről? Részletek lent

Figyelt kérdés

Történt valami, ami mélyen kihatott rám. Túltettem magam rajta jobban vagyok, egész nap jól érzem magam, nevetgélek, de 1-2 órára kicsit levert leszek és nagyon sírok, utána pedig még nem érzek megkönnyebbülést, de úgy vagyok vele, hogy keserűség van bennem és megkívánok pár ételt és tudom, ha azt megeszem akkor megnyugszom. Nem tudom mással helyettesíteni, pontosan azok az étel kellenek, amiket megkívántam (egy melegszendvics, egy péksüti, egy csokoládé, egy jégkrém, ilyenek).


Most szóltak ismerősök, hogy kicsit mintha megszedtem volna magam; 10 kiló jött rám. És amúgy nem érdekel, nem zavar a súlyom sem. Csak azért nem szeretnék folyamatosan kajára költeni, elég sok pénz elmegy egy napi kajára a szokotthoz képest. És amikor jön az ehetnék, egyszerűen olyan erősen van rajtam, hogy nem tudok parancsolni vagy ha mást veszek helyette valami olcsót és egészségeset akkor rosszabb lesz a kedvem és nem érzem magam jobban.


A dolog amúgy már nem zavar; mármint van, hogy nevetek rajta; elmúlt, le tudtam zárni, az pedig, hogy ez kijön a gyengébb pillanataimban van.


Szóval volt aki hasonlón átment? Hogy hagyta el az evős szokását?



2017. febr. 15. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám ilyen. 5-6-szor felébred és éjjel eszik, viszont nappal koplal. Ha több a stressz, akkor jön ez nála elő. Aztán elkezd komolyan edzeni, látja az eredményt és nem eszik.. aztán megint valami stressz és kezdi elölről. Most pszichologoshoz jar, jol van, elkezdett fogyni megint.. meglatjuk. Ordogi kor. Viszont a sport tenyleg honapokig viaszafogja, erdemes kiprobalni. Na meg megtanulni kezelni a stresszt. Sok sikert!
2017. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
37%

"Most szóltak ismerősök, hogy kicsit mintha megszedtem volna magam; 10 kiló jött rám. És amúgy nem érdekel, nem zavar a súlyom sem. Csak azért nem szeretnék folyamatosan kajára költeni, elég sok pénz elmegy egy napi kajára a szokotthoz képest."


Azért jó lenne, ha érdekelne a súlyod is, mert ha még nem ment át igénytelenbe, akkor át fog menni. Önuralom, elhatározás és szakember segítségének hiányában olyan túlsúlyos leszel, hogy utána azon fogsz keseregni. Én is szoktam rossz hangulatú lenni, de olyankor nem költök méregdrága termékekre el pénzt, mert ahogy mondod, ha olcsó és egészséges, akkor az a baj, ha semmi az a baj... -_- Akkor inkább legyen rossz a kedv, mintsem a test legyen egészségtelenül túlsúlyos. Arra is gondolni kell, hogy te a jövőben így menni alig tudsz majd, kiszolgáltatottá válsz emiatt mert a súlyfeleslegek akadályozni fognak a mindennapjaidban, mindenben. Először a légzés, mozgás, majd a tisztálkodás, aztán az alvás közben hagy ki a légzés... Nézd meg az "Élet 250kg felett c. sorozatot, azt hiszem a TLC-n van és a " Ha ciki ha nem, kövér vagy és a "Véznák vs Dagik", azok azt hiszem pedig a life network-ön vannak. Ott mindent megtudhatsz a leendő jövődről. Azok az emberek is sokat kínlódnak a súlyúktól és későn kezdi érdekelni őket, ott elmondják, hogy hogyan kell szabályozni a zabálást, mert őszintén... Ez nem evés, ez zabálás, mértéktelen nassolás ami igénytelen. Tereld el mással a figyelmed, vagy diétázz, és zavarjon a súlyod, de ha másért nem, hát az egészségedért igen! Nagyon igénytelenül el fogsz hízni, ha nem fogadod meg a tanácsot, ám vess magadra, akkor megérdemled a sorsod. Akkor gyűjts félre pénzt a mértéktelen habzsolásra!

2017. febr. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!