Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is tudtok magatoknak...

Ti is tudtok magatoknak előidézni ilyen furcsa, mély dübörgő hangot, amit csak ti hallotok?

Figyelt kérdés
Most biztos sokan hülyének fogtok tartani, de tényleg nem tudom jobbnan elmagyarázni. Szóval olyan, mintha befelé kezdeném húzni a dobhártyámat vagy valamilyen izmot mozgathatok annak környékén. Ekkor egy ilyen furcsa, dübörgő, fehér zajhoz hasonlítható hangot kezdek el hallani. És ami érdekelne az az, hogy valaki ráismert-e erre és hogy tud-e ő is ilyet csinálni meg hogy megtudja-e mondani, hogy ilyenkor mi a francot csinálok amúgy. :D
2017. febr. 18. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen :DD Mondjuk én ha sokat csinálom, megfájdul a fejem xd
2017. febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TR75 ***** válasza:

Nem nyomáskiegyenlítés?

Hasonlót én is tudok, de nekem ez rövid, pattogó hangot okoz, mint amikor például a víz ürül ki a fülből. Ilyenkor a hangok erőssége is változik, ebből gondolom, hogy nyomáskiegyenlítés folyik a középfül és a külvilág között.

2017. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igeeen. :D Olyan mintha egy vízesés lenne a fejemben kb. XD
2017. febr. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
0%

Igen. Ezt úgy hívják, hogy szívverés.

És szerintem mindenki tudja hallani s sajátját.

2017. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom mire gondol a kérdező. Mintha "befeszítenéd" a dobhártyádat. Igen, azt én is tudom csinálni, de nem sokáig, mert a fejem egy bizonyos pontja fájni kezd. De magam sem tudom, hogy hol. Ha nagyon erősen (tiszta erőmből) összeszorítom a szemem, akkor is beindul nálam ez a mechanizmus. Szerintem egy bizonyos izomköteg megfeszül a fül hallójáratában, és az adja ezt a hangot. Mert a dobhártya érzékeli az izom feszültségéből származó hangot.
2017. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ilyet én is tudok, de nem jó érzés
2017. febr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!