Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki érzi még magáról rajtam...

Ki érzi még magáról rajtam kívül, hogy olyan, mintha másik bolygóról jött volna és nem érti az "itteni" viselkedésformákat?

Figyelt kérdés

Konkrétan viszolygok már az emberektől. De legfőképp azoktól, akiket kiismerek és nap mint nap csalódást okoznak, hazudoznak össze-vissza, megbántanak, felháborítanak. A férjem szerint csak meg kellene rántanom a vállam és nem agyalni rajtuk, mert "mind ilyen, nem tudod úgyse megváltoztatni őket".

Nekem viszont ez nem megy. Tűrni szoktam egy darabig, nyugtatni magam, hogy ne várjak mást, ez az ember ennyi és nem több. De aztán mikor besokallok, rázúdítom az illető fejére, de cseppet sem kímélve és abban bízva, hogy remélem többet nem kell hallanom felőle.

Magyarul szándékosan elűzöm magam mellől azokat, akik idegesítenek az ostoba, bugyuta, idegesítő viselkedésükkel. Így aztán nemigen van hatalmas családi vagy baráti társaságom. De az a durva, hogy nem is hiányzik. Van egy férjem, akivel tökéletesen boldogok vagyunk, van egy gyönyörű kisfiunk. Most úgy néz ki jön a kistesó is. Van egy kétgyerekes család, akikkel kb. havonta 1-szer összejárunk, hülyéskedünk, megiszunk 1-2 pohárkával és ennyi. De a családtagjainktól behányok mindkét oldalról, beleértve a szülőket, testvéreket. Rosszul vagyok a családi ebédektől, az a színlelés ami megy olyankor, közben meg utálják egymást is. Mi értelme? A facebookra posztolgatják olyankor azt mutatva a külvilágnak, hogy nahát milyen hepi volt már megint, közben meg ott cirkuszoltak 2 órán keresztül. Minek kell erőltetni ezeket a dolgokat? Én a facebookért sem remegek különösebben, csak azért regisztráltam be terhesen, hogy anyukás csoportba meg helyi adok-veszek csoportba be tudjak lépni.

Szegény gyereke(i)met sajnálom csak, hogy ha majd kérdik, hogy pl. nekem ki a nagymamám? Miért nem járunk hozzá? Akkor hogy magyarázzam el neki, hogy azért, mert annyira erőszakos tipus, hogy mikor 8 hónapos voltál majdnem lefojtott 1 hónapon belül 2 alkalommal is, mert nem volt türelme lassan kanalazni neked a hamit, meg amikor sírtál a kezében, akkor nem megölelt, hanem beleordított az arcodba, mert szerinte így kell kizökkenteni a sírásból és sorolhatnám.

Én nem tudok és nem is akarok jópofizni ilyen tipusú emberekkel. Vagy szerintetek erőltetnem kellene legalább a családtagokkal a gyerek miatt? De egyszerűen amilyen helyesek, szépek látszólag, annyira hulladékok viselkedésüket illetően.


2017. febr. 20. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Én!
2017. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Annyira sokat rágódom ezen, ahelyett, hogy letojnám... Szerintem már beteggé tett. Hogy lehet ezen túllépni?
2017. febr. 21. 08:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudsz túllépni ezen,ha megérted ezeket a viselkedéseket.Ha magadban okoz ez problémát,akkor nem a másik fél az oka.
2017. febr. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Épp ez a bajom, hogy nem tudom megérteni és elfogadni.

Én is nyugodtan beszéljek és viselkedjek úgy ezekkel az emberekkel, ahogyan ők is teszik velem vagy másokkal? És akkor le van rendezve azzal, hogy ha nem tetszik nekik, akkor megrántom a vállam, hogy ez van, ilyennek kell elfogadni?

Ez nem én lennék. Én inkább eltaszítom, hogy ne "zavarjanak be" az életembe. Csak nem tudom feldolgozni azt, hogy ezeknek az embereknek én vagyok a szemét, miközben a saját viselkedésük miatt nem akarom tartani a kapcsolatot velük. Hogy van ez?

2017. febr. 23. 10:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor két dolog van, ami téged bosszant.

Első az, hogy pont attól leszel jó ember és attól fogod magad jobban érezni, ha te nem csinálod ugyanezt velük és pozitívat adsz vissza, akkor is, ha megbántnak.

De azért azon el kell gondolkozni, hogy kik azok az emberek, akik feléd csak a negatív energiákat közvetítik és azokat el kell kerülni.

2017. febr. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!