Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Piros a lámpa. Sehol egy...

Piros a lámpa. Sehol egy autó. Az egyik ember átmegy a zebrán, a másik nem. Ezekből levonhatoak általános tulajdonságok? Ha igen, akkor Milyenek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy egyik ember sem siet sehova.

2017. jan. 27. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom. Én valamikor átmegyek, valamikor megvárom. Nálam kedv kérdése.
2017. jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Aki átmegy az okos, mert tudja, hogy ha naponta ugyanazon az útvonalon jár, és oda-vissza feleslegesen megáll 1-1 percre a lámpánál, akkor egy év alatt több, mint 12 órát tölt feleslegesen egyhelyben állással. A csudának van kedve évente több mint fél napot elpocsékolni az életéből. És ez csak 1 lámpával számolva van így. Ha naponta több lámpánál is vársz, akkor sokszorozódik ez az idő. Aki becsületes és soha nem megy át a piroson, az gyakorlatilag teljes napokat vagy akár pocsékol el az életéből egyhelyben toporgással!
2017. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
A másik egy szabálykövető idomított ostoba lúzer.
2017. jan. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Nos, ebben a helyzetben a gépjárműveknek van elsőbbségük,ami azt jelenti, hogy a gyalogos nem ijesztegetheti, kényszerítheti lassításra a sofőrt, mert az megosztja a figyelmét, ami balesetet idézhet elő. De ha láthatáron belül nincsen autó, akkor nyilván megadta az elsőbbséget, más már nincs,akinek megadhatná, tehát mehet. Csak sok rendőr van,aki nem tudja ezt, és büntet, ha átmész. És vannak olyan emberek, akikre kifejezetten rájár a rúd ilyen szempontból. Tehát tudatlanságból vagy figyelmetlenségből, vagy pechszériából adódhat a zebránál ácsorgás.:)
2017. jan. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
na és ugyan ez a szitu autóval? akkor is ugyan ez a véleményetek?
2017. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam már úgy, hogy nekem (a gyalogosnak) már egy ideje zöld volt a lámpa, mégis a semmiből megjelent egy autó, ami még csak nem is lassított. Ha csak egy másodperccel korábban lépek le a járdáról úgy elüt, mint annak a rendje.

Nekem fontosabb, még ha sietek is, hogy odaérjek, ahova igyekszem, még ha elkésem akkor is.

2017. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, mint ahogy másik is írták én se mindig ugyanúgy járok el az ilyen helyzetekben. Annak is mindig más az oka hogy éppen miért maradok vagy megyek át. Például lehet hogy túl korán érnék oda valahová, szóval húzom ezzel is az időt, nincs kedvem futni, fokozottan figyelni és ezért nem megyek át. Máskor meg olyan kedvem van hogy átszaladok, vagy sietek. Ebből nem sok mindent lehet leszűrni, szerintem a legtöbb ember ilyen mint én, hogy nem mindig ugyanazt csinálja. Amúgy belegondolva azok közt akik mindig egy dolgot csinálnak (vagy szinte mindig) sem ugyanaz az ok. Az egyik a szabálytisztelet miatt marad, a másik azért mert fáj a lába, a harmadik meg azért mert szereti nézni a piros lámpát. Nem tudhatod:D
2017. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig megállok. Mert szeretek élni. Persze zöld lámpánál is elbszhat akárki, de szeretek magam megtenni mindent azért, hogy életben maradjak. Ha ehhez csak annyi kell, hogy álljak, hát istenem.


Autóban ha utazom - vezetni nem tudok - akkor is bekapcsolom az övem, akárhol ülök. Ha nem lenne szabály, akkor is. Megint csak a fentiek miatt - nem szeretnék hibás lenni a saját halálomban.

2017. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs a láthatáron belül autó, én is átmegyek - főleg ismerős környékeken, ahol már kitapasztaltam a forgalmat -, minek ácsorognék? Simán átérek, mielőtt felbukkanhatna egy autós, ha meg annyira gyorsan tép, hogy az előbb még sehol nem volt, most meg hirtelen előttem van, azt úgyis meghallom. Ideges kedvemben úgy közlekedem, mint egy tank, olyankor egy rendőrautó előtt is átmegyek a piroson. Eddig még nem volt belőle probléma.
2017. jan. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
#2 mert az az idő számít amit a lámpánál eltöltesz, de azok az órák amit elfészbukozol, el tv-zel, el csetelsz, elbulizol... Nem! ugye?
2017. jan. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!