Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen emberek mégis mit...

Az ilyen emberek mégis mit hisznek? (nyelv-külföld)

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de nem értem ezt a hozzáállást.

Én bent vagyok egy külföldi magyar csoportban (én is külföldön dolgozok), ahol néha rendszeresen megjelennek olyan emberek, akik kiírják, hogy munkát keresnek, segítsünk nekik, de nyelvtudásuk abszolút nincs.

Aztán ha valaki megkérdezi kommentben, hogy mégis mi tartja őket vissza attól, hogy a nyelvet legalább alapszinten megtanulják, akkor meg fel vannak háborodva, hogy ez miért nem mindegy, senkinek semmi köze hozzá.

Mondanom sem kell, az ilyen embereknek nem szoktak segíteni, teljesen érthető okokból.


Olyan esetről is hallottam már, amikor egy csaj egy otthoni kisebb TV-nek panaszkodott, hogy agyondolgoztatták külföldön, meg kint is sz@r az élet, meg ő jóval kevesebbet kapott, mint mások, és így tovább. Később kiderült, hogy nulla nyelvtudással kiment külföldre, és a legelőnytelenebb szerződést is vígan aláírta, mert egy betűt nem értett belőle. Tehát magának köszönheti azt, hogy ide jutott.


Miért nem egyértelmű, hogy ha valaki ki akar menni külföldre, akkor a nyelvtudás a legfontosabb? Hisz ha ez nincs, szó szerint sehogyan sem tud elindulni kint, és semmibe sem tud kapaszkodni úgymond. És nálunk sem segítenek szívesen az ilyeneknek.

Ti mit gondoltok erről?



Miért ilyen buták egyesek? Miért akarnak csak a kint lévők segítségére számítani?



2017. febr. 20. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért buták az emberek, mert otthon tele vannak az újságok, vagy a net ilyen hirdetésekkel. "Munka külföldön, nyelvtudás és szaktudás nélkül". A legtöbb persze kamu, de az emberek beveszik és miután a hirdetésekről kiderül a turpisság (fizess előrre, emeltdíjas telefonon lehet jelentkezni stb), úgy döntenek, hogy maguk kezdik el intézni a dolgokat. Mivel abból indulnak ki, hogy munka van tudás nélkül is, így ez az alap amit elvárnak.

Én ezért is léptem ki az ilyen oldalakról. Hidd el nem éri meg ott lenni.

2017. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Huszonéves vagy, ugye? Fogalmad sincs mennyire kétségbeesettnek kell lenni ahhoz, hogy MERJEN megindulni az az ember nulla nyelvtudással a semmibe, hogy mi minden visz rá embereket erre a buta lépésre. Mondom ezt úgy, hogy hatodik éve élek külföldön, kiválóan beszéltem a nyelvet már indulás előtt, de még így is kicsit érzem, hogy nehéz átadnom a személyiségemet, ha nem az anyanyelvemen kommunikálok. Ne ítélkezz senki felett, örülj annak, hogy neked jobb mint nekik... és hagyd őket. Gondolhatod, hogy nem a kalandvágy miatt ugrálnak.
2017. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy ezzel nem lehet vitatkozni. Itthon meg tutulnak, ha a kulfoldi nem beszeli a nyelvet.


En azt nem szoktam erteni, ki hiszi azt, hogyha egy masik nyelvet beszelo embernek tagoltan lassan kezdd el magyarul rizsazni azt nagyobb valoszinuseggel megerti az illeto.

2017. febr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

"Fogalmad sincs mennyire kétségbeesettnek kell lenni ahhoz, hogy MERJEN megindulni az az ember nulla nyelvtudással a semmibe"


Ehhez nem kétségbeesettnek, hanem ostobának kell lenni. Milyen kétségbeesés? Alapszinten a nyelvet pár hónap alatt simán meg lehet tanulni, ehhez nem kell semekkora erőfeszítés!


Mellesleg amit a 3-as írt, azt már én is többször tapasztaltam itt Ausztriában. A hülyéje elkezd az osztráknak magyarul beszélni, aki persze ebből egy kukkot sem ért, erre mit csinál az idióta? Folytatja a mondókáját elölről, természetesen magyarul, de lassabban és tagoltabban.

Aztán persze őfelsége vérig van sértve, ha a külföldi így sem ért belőle semmit.


Az már csak hab a tortán, hogy a nulla nyelvtudású emberek vannak a legjobban felháborodva, ha a Magyarországra jövő turista nem tud perfekt magyarul.

2017. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Voltam benne én is ilyen csoportban, ki is léptem belőle, semmi más nem történik, csak írnak a nyelvtudés nélküliek, a többiek meg felháborodottan lecsapnak rájuk, hogy hogyan merik azt gondolni, h nyelvtudás nélkül külföldre mehetnek. Hát nekem nem túl szórakoztató egy ilyen csoport, abszolút nem izgat, hogy más mit csinál, meg milyen nyelvet beszél, de az meglep, hogy a kinti magyaroknak ennyi ideje van munka mellett, h folyton mások dolgaival foglalkozzanak.
2017. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na mert a benti magyarok nem ezt csinaljak.


Sosem ertettem, hogy az ostobak mire fel akarnak jol elni. Arra lusta, hogy tanuljon, de a penzkoltes az menne.

2017. febr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Mi kozod hozza hogy ki mit tud es mit nem orulj hogy te elvagy es kesz . Hobnan tudod hogy mas milyen helyzetbe van vagy talan megvesztel jomododban? Amugy is a magyarok a legutolsobb nemzet eszik egymast ki nem alom oket
2017. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!