Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem magam ilyen...

Miért érzem magam ilyen haszontalannak? (Hosszú)

Figyelt kérdés
Úgy értem a gyerekkoromat àtitta a megfelelési ényszer..Mindig mindenből a legjobb akartam lenni..Még 9.osztàlyig egész jól is ment..Bàr hozzâteszem sosem volt baràtnőm..Szociàlisan mindig is éretlen voltam ezért a legtöbb helyen kiközösìtettek;csufoltak..Mikor gimibe mentem màr a tanulàs se ment.Persze a jegyem többsége 4-es volt de persze voltak gyengébb tàrgyaim mint pl a matek..De a lényeg hogy semmiből se voltam àtlag feletti..Pedig ez nagyon fontos lett volna nekem mert igy legalàbb azt éreztem volna hogy érek valamit;de még ez sem jött össze..Mindenbe amibe fogtam kudarc lett..Az utolsó évemben nagyon megtetszett egy làny ezért próbàltam neki udvarolni;de ő is mint ezelőtt minden làny lepattintott..Szóval leérettségiztem de az se lett valami fényes mivel az ìmént emlìtett okok miatt nem bìrtam leülni és pàr percnép többet tanulni..Szóval itt àllok majdnem 20.évesen jövőkép nélkül és màr igazàn nem emlékszem mikor voltam boldog..Nem vagyok depressziós;mert màr megtanultam elviselni minden szörnyűséget..A külvilàgnak jàtszom a normàlis embert de legbellül kiabàllni tudnék..Egész egyszerűen nem làtom hogy bàrmi is vàltozna..Ha még dolgoznék is mi lenne a biztosìték hogy nem unnàm meg a napi 8 óra lényegében ismétlödő feladatokból âllô szerepkört..A csalàdomban is mindenki semmirekellőnek nevez egy kicsit sem hajlandóak megérteni a helyzetemet.Màr úgy igazàból baràtom sincs szóval egész nap egyedül vagyok..Mostanàban rajzfilmeket nézek nem azért mert ezek lekötnek hanem azért mert ezek legalàbb eltudjàk feledtetni velem ezt a kegyetlen vilàgot amiben élnünk kellene..A létem céljàt szintén nem értem mért kellene egy olyan vilàgban élni ahol kellene minden értelmes dolgot valaki màr feltalàlt és tudom hogy ők màr eleve okosabbnak születtek illetve sokuknak még szerencséje is volt..Nem szeretném magam sajnàltatni mert tudom hogy semmire nem megyek vele de ezt ìgy jó volt leìrni..Kérem csak olyan vâlaszóljan aki valami értelmeset is tud mondani okoskodók nem kellenek!Köszönöm a végigolvasâst és elnézést az esetleges helyesìràsi hibàkért..z

#Reménytelenség:magàny
2017. febr. 21. 04:05
 1/2 anonim ***** válasza:

"eltudjàk feledtetni velem ezt a kegyetlen vilàgot amiben élnünk kellene."

Ezt a hülyeséget (bocs) felejtsed el. Az, hogy a bilit az álladig lehúzod, és hagyod szaladni az éveket, ahelyett, hogy a való világhoz igyekszel alkalmazkodni, holmi álomvilágra vágyás helyett, a 10 évvel idősebb énednek nem sokat segít, annak hiányozni fog az eltökölt idő.

Kezdjél magaddal valamit, tűzz ki célul olyan dolgokat, amiknek a kipróbálása érdekessé teheti a létet. Inaktívan nem is lehet érdekes, inaktívan boldog sem lehetsz, mivel az a kitűzött cél elérése felett érzett, múló elégedettség állapota, odáig azért el kell menni.

Pipálj ki néhány szerelmet, p..cshosszabbító használati tárgy megszerzését, meg még pár dolgot azok közül, ami a másokat majmoló átlag birkák listáin is szerepel, aztán ráérsz újra ennél az életérzésnél kikötni.

2017. febr. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz de sok mindenből nem tudok erőt meríteni..És félek hogy nem fog ez se sikerülni-.-
2017. febr. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!