Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor milyen kezes vagyok?

Most akkor milyen kezes vagyok?

Figyelt kérdés

Bal kézzel írok.


Jobb kézzel dobom el a labdát.


Jobbal és ballal is tudok szépen ollóval vágni de általában jobbal szoktam.


Bal kezemben fogom a villát, kanalat.


Késsel jobb kézzel vágok általában de ballal is szoktam.


A bögrét, poharat bal kezemben fogom.


Ha söprögetek akkor van mikor a jobb kezem van felül de van mikor a bal.


A bicikli kormányt a bal kezemmel szoktam fogni.


Az üdítö kupakját jobb kézzel csavarom le.



2017. febr. 22. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább kétkezes, esetleg gyenge bal.


[link]

2017. febr. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Direkt nem kézre vonatkozó laterális tesztet linkeltem, mert szerintem az is vegyes lenne.

Viszont ebből is sokat megtudhatsz, attól függően, melyik oldalad dominánsabb, mert akkor az ellenkező agyfélteke a dominánsabb, és akkor a kezednél is az a dominánsabb, amelyik az összes többi szerved.


Ezt jó szarul fogalmaztam meg, de értsd jól.


Ez egyáltalán nem mindenkinél egyértelmű, a dominancia mértékének sok fokozata van.

2017. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Legyen mondjuk: vegyes. Van ám ilyen is. Vagy várod, hogy valaki jobb szót talál ki rá? Attól még a helyzet nem változik.


Én ugyanilyen vagyok, épp csak az a különbség, hogy a kupakot bal kézzel csavarom le, a többi stimmel.


Még kihagytad a számítógépes egeret! Aztán érdemes a lábadat is sorra venni, és megállapítani melyik a vezérszemed. Ha ott is elég kusza a helyzet, akkor nem dominánsabb egyik agyfeled sem az ilyen irányítós dolgokban.


Egyébként van ám előnye annak, ha megoszlanak a kezek közt a feladatok. Én pl. egyszerre tudok a számítógépen keresni/rajzolni/kilépni/belépni/mozogni/stb, miközben a másik kezemmel a cetlire jegyzetelek. Ezt csinálom állandóan, és nekem ez a világ legtemészetesebb dolga. Mint kiderült, más ezt nem tudja csinálni, mert vagy az egér van a kezében, vagy a ceruza, és folyamatosan váltogatnia kell. Aztán műhelyben, mikor az egyik kezemben a fűrész/véső/akármi, addig a másik kezemmel tudom alatta precízen tolni/igazítani a fadarabot, amit ki kell pontosan faragni. Sok az olyan dolog, amit két kézzel kell egyszerre ügyesen csinálni. Aztán csodálkoztam, hogy másnak ez nem megy, és simán fél centivel mellévág vagy mellétól, mert egyszerre csak egy kezes.


Egyébként úgy tűnik, a bal kezed végzi a precíziós mozdulatokat (alapból balkezes vagy), viszont a jobb kezed az erősebb, mert ez végzi az erőkifejtő feladatokat. (A legtöbb embernél az erős és az ügyes keze általában ugyanaz.) Mivel bizonyos szerszámok (kés, olló, fűrész... vagy labdaeldobás) az erőkifejtő kézbe kerülnek, ezért az erősebb kezed is kitanult egy csomó szerszámot, célzómozdulatot, és az is ügyes kézzé vált.

2017. febr. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:

Kétkezes?


Szerintem nem muszáj csak jobb vagy csak balkezesnek lenni. Nekem is elég vegyesen van, sokszor a véletlen döntötte el hogy végül melyik kezemmel szoktam meg az adott dolgot. Pl. amikor 4 évesen megtanultam írni, bal kézzel kezdtem el. Miután a szüleimnek feltűnt, hogy ír a gyerek, kaptam egy íróasztalt, de azt úgy rakták a fal mellé, hogy a könyökömet folyton beütöttem a falba és átszoktam jobb kézre. Függőleges felületre visznt simán írok ballal is.


Írás: vízszintes felületen jobb, függőlegesen (pl. tábla) bal

Labda: jobb

Olló: mindkettő, de gyakori amikor jobb kezemben van az olló de fordítva (a hüvelykujjas lyukban van a sok ujjam, a nagyban meg a hüvelyk)

Kanál és villa az jobb kéz.

Bögre bal kéz.

Seprű, csap, ajtó nyitása bal kéz.

Biciklire jobboldalasan szállok fel, a kormányt ballal fogom.

A kupak is bal kéz.

2017. febr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez de fura, azt hittem csak en vagyok ilyen :)

Iras bal kez

Eves jobb kez, de tudok ballal is. Bögre neha igy neha ugy.

Seprü bal kez, gitar bal kezez hurozassal, ijbol bal kezes kell.

Ollo, kalapacs, kes jobb kez, pingpongütö jobb kez

Telefont jobb kezzel, fözes közben jobb kezzel keverem az etelt.

Kupakot ballal csavarom.

Az elintezendö feladatok mind bal oldalon vannak az iroasztalomon , mert automatikisan ezzel nyilok ertük. Az eger jobbkezes.

Dobni jobb kezzel. Ajtot nyitni barmelyikkel ( attol függ hol a kilincs)

En alapbetöen balkezesnek tartom magam, csak nyilvan alkalmazkodunk egy forditott vilaghoz. A tesztek alapjan ketkezes vsgyok.

2017. febr. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Kétbalkezes vagy! 😂
2018. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!