Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha éhes vagyok, de nincs...

Ha éhes vagyok, de nincs kedvem enni, mert kövér vagyok, annak lehetnek később negatív következményei?

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 18:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Aha. Még jobban elhízol, mert a szervezeted átáll tartalékoló üzemmódra.
2013. máj. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha éhes az ember akkor kajálni kell.

Oké hogy kövér vagy, de az nem jelenti azt hogy nem kell enned. Valamennyi tápanyag kijön a szervezetedből még így is amit természetesen pótolni kell, persze nem kell hatalmas mennyiségekben enni.

Nem tudom hány éves vagy de ha még 20-22 év alatt vagy akkor mindenképp kell enned szinte mindent. A legjobb erre az ha naponta többször eszel de keveset. Reggelire egyél nehéz kaját, tojást, kenyeret stb... Ha az megvan akkor ebédre valami könnyebbet 1-2 szelet húst rizzsel párolt zöldséggel esetleg egy könnyebb levest mellé és ennyi. Persze legyen tízórai meg uzsonna is. tíz óraira se egyél ilyen édes péksütit hanem valami egyszerűbbet mondjuk egy rozsos zsömlét vagy barna kenyeret. Uzsonnáz is mindenképp akkor célszerű gyümölcsöt vagy egy joghurtot, vacsorára meg szinte semmit vagy este 6 kor legkésőbb vacsorázz meg akkor is maximum gyümölcsöt, szénhidrátot akkor már felejtsd el.

A cukros ételeket mellőzd csak minimálisan fogyaszd azokat, nassolást, csokikat is el lehet felejteni mert ezekre gyakorlatilag nincs szüksége a szervezetednek.

Ha ezeket becsületesen végig csinálod, persze keressél rá neten részletesen rá erre akkor megindulhat a fogyásod, javaslom még a mozgást is, reggelente egy laza kocogás, bár ha nagyon kövér vagy akkor inkább könnyű séta, ne terheld túl magad. Most úgy is itt a nyár, el lehet menni úszni is, bringázni, ez is nagyon jó rá.

Nos tudom hogy nem ez volt a kérdésed de ezt azért írtam mert az a megoldás nem jó amit te csinálsz, ha kövér vagy ezzel nem oldod meg hogy nem eszel semmit, mert azzal bajod lehet, lemehet a vércukrod, az emésztéseddel is komoly gondok lehetnek és akkor már a víztől is hízhatsz majd.

Barátnőm nagyon csúnyán megszívta még régebben. Ő nem volt kövér csak kicsit volt duci kb 8 kiló felesleg volt csak rajta ami szerintem egyáltalán nem vészes akkor még nem ismertük egymást, de ő kórházba is került ez miatt, mert napokig szinte semmit sem evett csak egy szelet kenyeret meg 1 pohár joghurtot. Persze hogy többször lement a vércukra meg elájult a buszon. A suliba is akkor ájult el amikor ment fel a lépcsőn és sajnos elég nagy esés volt belőle a barátnője nem bírta elkapni őt, mert ő is épp akkor fél lábbal állt így őt is vitte magával, elég komoly fejsérülést szenvedett ez miatt, a barátnőjének az egyik bordája is eltört. És akkor mondták neki az orvosok hogy enni kell, mert ez így nem mehet tovább. Az emésztésével nagyon sokáig voltak gondjai, volt hogy napokig nem tudott nagy wc-znni, a belei szinte egyáltalán nem mozogtak a gyomrába meg csak gyűlt a tápanyag egészen addig ameddig ki nem hányta. Plusz akkor 1 hónap alatt 5 kilót is hízott.

Sokat járt emiatt orvosokhoz. És akkor volt 16 éves. Most 25 éves lesz hamarosan és most van úgy hogy aránylag rendbe jött. Már egyáltalán nem kövér, egy kis felesleg van csak rajta de az már nem zavarja őt, engem meg pláne, szerencsére eszik rendesen és az emésztése is úgy ahogy rendbe jött, de időnként elő jönnek a gondok.

Szóval én ezek után ezt meg gondolnám.

2013. máj. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hülyéskedés, már megint.

Ha éhes vagy, akkor van kedved enni.


Tegyél magadnak egy szívességet, nem tudom szebben leírni: NE SZ:ART ZABÁLJ. Ha ételt eszel mocsok helyett, akkor rendbe fog jönni a hormonrendszered, idővel meg fog szűnni a szénhidrátfüggőséged, és minden szebb, jobb és rózsaszínebb lesz, fogyni is fogsz. De ahhoz le kell tenni előbb a tejet, kenyeret, cukrot..

2013. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elöször is: Ne koplalj,még ha vannak felesleges kilóid is!

Ha enni szeretnél,nem mondom,hogy össze-vissza egyél,sok egészségtelen dolgot,de ne is eröltess magadba olyat,amit nem szeretsz,csak,mert egészséges.

Ha nasizni van kedved,csinálj gyünölcssalátát vagy csak vágj fel egy almát stb.

Próbálj minél több vizet inni, mégha régebben nem is volt szokásod.



Ja,és fokozatosan kezdj el leszokni a túlzott evésröl..ha unatkozol, és enni támad kedved, akkor inkább foglald le magad.

(Az unalomból elkezdett evésre gondolok most..én ezt csináltam.)


Ui.: Ha magadat teltebbnek fogadod el,maradj is ilyen!

Persze,vigyázz az egészségedre emellett.

2013. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!