Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám ezt jobban...

KardosRaul kérdése:

Hogyan tudnám ezt jobban kezelni? (Iskolai stressz)

Figyelt kérdés

Most vagyok középiskola elsős, minden dolgozat/felelsés előtt nagyon stresszelek.

Szüleim mondják, hogy senkit sem érdekel a jegy, én is próbálom ezt elhitetni magammal.

De ez nem megy, csak a stressz...

Hogyan tudnám ezt jobban kezelni?



2017. febr. 27. 20:38
 1/3 Sztepi ***** válasza:

Azt tudom csak mondani neked, hogy a diákok többsége stresszel a felelései előtt és közben, sőt dolgozatnál is. Köztük én is. 😀

Nagyon nem tudok mit tanácsolni, csak, hogy legyél mindig felkészült az adott tantárgyakból. És nyugi, ha nem sikerül, van számttalan lehetőséged javítani, a tanár amúgy is értékeli, ha javítani szeretnél.

Sok sikert kívánok a sulihoz! Ne stresszelj, messze még az érettségi! 😁😉

2017. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi 😉
2017. febr. 27. 21:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is szeretnélek megnyugtatni, hogy ezen mindenki átmegy ennyi idős korában, mert ilyenkor sajátítjuk el, hogy hogyan kell kezelni helyesen, és megbírkózni vele. Én is iszonyatosan stresszelős voltam. Pár hónapja (igazából hete) viszont már egyáltalán nem. Nekem a jóga, edzés segített, illetve, hogy totál nem érdekel, hogy kinek mi a véleménye rólam :D

Másodszor, legyél hálás, amiért ilyen szemléletű szüleid vannak. Nagyon sok helyen mindenképpen az 5-öst várják el,és sokszor kemény büntetést is adnak már egy 4-esért!!! Szóval, vannak beteg szülők, gondolj arra, hogy rajtad legalább nincs ez a nyomás. Ha viszont te akarsz valamiért mindenáron megfelelni nekik, akkor javaslom, hogy sürgősen felejtsd el, egyrészt, mert az életben nem akkor fogsz előre haladni, ha mindenkinek meg akarsz felelni (ez egyébként lehetetlen feladat is lenne), másrészt pedig tudd, hogy a jegyek tényleg nem jelentenek semmit. Persze, tudom, ezt sokan mondják, de csak nagyon kevés ember hisz benne tényleg. Mert ugye mennyivel jobb érzés 5-öst kapni 3-as helyett? Viszont számos példa bizonyítja, hogy sokszor nem is a tényleges tudást tükrözi, a puskázók, csalók simán kapnak 5-ösöket, néhány intelligensebb ember pedig, akinek mondjuk nem volt ideje megtanulni egy részét, ők csak 3-ast kapnak. Az emberi értékeidet meg nyilván nem ez fogja meghatározni. Ismerek olyan embert, aki hú de nagyon művelt meg képzett, meg sosem írt 5-ösnél rosszabbat, de emberileg egy nagy nulla, mert mindenkit lenéz, és akár be is szólogat nekik. Sőt, volt egy olyan osztálytársam, aki mindenből kisírta az 5-öst, és mindenből puskázott, ha tudott, végül kitűnő lett, de alapvető midennapi kérdésekben konkrétan képtelen volt normálisan gondolkozni, mert az intelligenciája egy nagy nulla.

Szóval, gondolj ezekre a dolgokra, remélem, segítettek! :)

Ha pedig csak simán stresszoldásról van szó, akkor ajánlom az edzést, jógát, rajzolást, relax zenét, bármit, ami kikapcsol!

16/L

2017. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!