Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyaki "akciós" remegés -...

Nyaki "akciós" remegés - Lehet-e kezelni, illetve vannak-e hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egyre többször tapasztalom, hogy pl. hivataloknál, amikor ki kell tölteni egy papírt, és az ügyfélszolgálatos várja, hogy írjak, a toll leérintésével egy időben a tarkómból elindul egy irányíthatatlan remegés. Ugyanez történt már pohár/étel szájhoz emelésénél is, illetve számla kitöltése közben. Természetesen ezt kíséri csőlátás és hőhullám is, ami valószínűleg a kellemetlen megalázó helyzet velejárója, illetve ilyenkor az írásom szinte olvashatatlan és elírom a dolgokat.


Alapból az írásommal nincs gond, viszont ilyen helyzetben nem tudok jól működni. Ezeket valószínűleg a stressz váltja ki, mert ugye hivatalban általában nem túl segítőkészek és túlstresszelem a dolgokat.


Szeretném kérdezni, hogyha valakinek hasonló tapasztalata volt, vagy ismer valakit, akinek hasonló problémája van, illetve szakértő a témában, kérem írja meg ezzel kapcsolatos tapasztalatait és ha van erre megoldás, kezelés, azt is.


A múltamban történtek stresszesebb dolgok, de nehezebb szituációban is voltam már, mint egy papír kitöltése, viszont eléggé szorongok emiatt.


Kérem, olyanok írjanak, akik tényleg értenek valamennyit a témához. Tudom, hogy szakemberhez kell forfulni, aki ezt szeretné leírni, azt kérem ne tegye meg. Előre is köszönöm a segítséget!



2016. jún. 19. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "szakember" csak dilibogyót fog felírni az meg nem jó semmire.

Ezt magadnak kell legyőznöd.Nekem is volt ilyen, így kezdődött a pánikbetegségem.Túl vagyok rajta, önerőből leküzdöttem.A gondolkodásomat, hozzáállásomat változtattam meg.

Meg kell értened, hogy ezeket a helyzeteket csak te látod megalázónak, valójában nem megalázó, hanem szükséges helyzet ez, amin túl kell esni, de nem kell különösebb figyelmet, érzelmet meg pláne nem kell pazarolni rá.Az ügyintézővel ne foglalkozz, ő is csak ember.Ő is átesik hasonló helyzeteken!Ha ilyen helyzetekben vagy, mint pl papír kitöltés, ne nézz az ügyintézőre, próbálj mindent lassan és összeszedetten csinálni.Csak az összeszedettségre, józanságra törekedj.Mosolyogni persze szabad!Sőt hasznos!

Az étkezésben azonban nem értem, mi a megalázó?

Azt hiszem valóban túlreagálsz egész egyszerű dolgokat, nos ezt a hozzáállást kell magadban megváltoztatni és a problémád megszűnik.

Azonban lehet hogy nem ártana ortopédiára is elmenni, mert végső soron akár mozgásszervi is lehet, ha bizonyos mozdulatok váltják ki.

2016. jún. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"A "szakember" csak dilibogyót fog felírni az meg nem jó semmire." - ez nem feltétlenül igaz, és pszichológus nem is írhat fel semmit, nincs hozzá joga, nincs orvosi praxisa. Pszichiáternél is emberfüggő, hogy melyik kap azonnal a vény után, és melyik az, amelyik nem alkalmaz gyógyszeres kezelést addig, amíg egy stabil diagnózis nincs, hacsak nem áll fenn olyan súlyos panasz, amit tünetileg is kezelni érdemes (insomnia, pánikrohamok, öngyilkossági késztetés) addig, amíg nem érhető el tényleges javulás.
2016. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Lehet félreérthetően fogalmaztam. Amit megalázónak érzek, az maga a remegés, ami elég erős, és észrevehető.


Utánaolvastam egy kicsit és van egy olyan "típusú" remegés, ami a motoros tevékenységek végzése, vagy a "cél elérése" közben jön elő, vagyis étel/pohár szájhoz érintésénél illetve az írásnál. Ehhez az kell, hogy stresszes legyen a szitu és ahol figyelnek, mint papírkitöltés vagy mondjuk egy munkaebéd. Nem szeretnék Dr. Google tanácsaira támaszkodni, így inkább Titeket kérdeztelek ezügyben.


A tippek hasznosnak tűnnek és valójában túlparázom ezeket a helyzeteket, valahogy ki szeretnék ebből gyógyulni, mert nem kerülhetem el ezeket a szitukat örökké.

2016. jún. 19. 21:51
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt érdemes végiggondolni, példának okáért pszichológusnál, hogy mi okoz az ilyen szituációkban olyan mértékű szorongáshoz, ami már kellemetlenebb szomatikus tüneteket is produkál. Merthogy ezekben a helyzetekben valamely momentum erőteljes pszichés megterhelést jelent, és azt feltétlenül ki kell deríteni, hogy mi és miért.

Pszichológusnál/pszichiáternél nem fognak csak úgy nekiállni jegyzetelni. Pontosítok... Épeszű szakember nem fog. Ha igen, akkor engedélyt kér, és ha nemet mondasz, akkor nem.

Ha pedig azt kéred, ne jegyzeteljen, akkor nem fog, és ez általában igaz.

2016. jún. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most olvasom Richard Bandler: Élj úgy, ahogy szeretnél könyvét. Ő az NLP "feltalálója". Konkrét módszereket ad gondok, félelmek megszüntetéséhez. Érdemes megvásárolni, hozzásegíthet ahhoz, hogy közérzetünk jó legyen. Nagyon tudom ajánlani, mert a szerző kitűnő szakember, akitől érdemes és lehet tanulni.
2016. jún. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi :)
2016. júl. 6. 08:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Én első körben egy neurológiai kivizsgálást javasolnék, ha még nem volt. Ezt intenciós tremornak hívják, legalábbis a leírtak alapján ez a kategória, mindenképpen hasznos, ha a stresszt csökkented az életedben, megtanulhatsz pl. meditálni, jógázhatsz vagy más hasznos, az izomkontroll illetve ellazulás gyakorlását segítő technikákkal próbálkozol, és az idegek működését támogató vitaminok, ásványi anyagok szedése is segíthet. De végső soron a konkrét ok ismerete nélkül - vagy szervi probléma kizárása nélkül - nem borítékolható, hogy egyszer csak elmúlik majd.


Azért írom ezt, mert nekem is van remegésem, bár más típusú, és még én sem tudom, mi okozza, de tudom, hogy mennyire fontos a teljes kivizsgálás. Már az is sokat segít, ha nem találnak semmit, mert akkor az ember mégiscsak jócskán megnyugszik.

2016. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!