Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A barátom nagyon rossz úton...

A barátom nagyon rossz úton halad. Van még esély, hogy segítsek rajta? 17/L

Figyelt kérdés

Tudniillik egy olyan családban nőtt fel, ahol az apja alig van otthon, de akkoris balhézik. Az anyja meg iszik és veri. 2 hónapja jöttünk össze és hogy mondjam... az elején azt hittem, hogy csak szórakozásból van velem, mivel kb 1,5 hétre rá, ahogy összejöttünk, lefeküdtünk és nagyjából napi rendszerességgel megtörténtek (volt hogy egy nap többször is). Amikor felhoztam a témát, hogyha csak erre kellek neki, akkor inkább mondja meg, de nagyon bizonygatta, hogy márpedig ez nem így van, csak neki is vannak igényei. Illetve sokat jár el a barátaival, kipróbáltatták vele a drogozást meg ehhez hasonlók. De állítása szerint nem él vele. Erre rácáfol az, hogy kb 1 hete, amikor találkoztunk, úgy kezdődött a beszélgetésünk, hogy ki vagyok, mióta ismerjük egymást. Azt hittem csak hülyéskedik, de teljesen komolyan gondolta. Tudtam, hogy valami nincs teljesem rendben, szóval inkább lezártam azzal, hogy elküldtem, mert így ilyen állapotban úgysem lehetett volna belőle semmit kihozni.

Ma pl beszélni sem tudtam vele, csak nemrég sikerült elérnem és mondta, hogy a barátaival loptak, illetve hogy nem ez volt az első ilyen esetük, anno egy hasonló dolog miatt került a fiatalkorúak börtönébe. Erről nem is beszélt nekem egyáltalán, csak most tudtam meg.

Amúgy nagyon sokszor előfordul ezt leszámítva is, hogy nem tudom elérni, aztán meg amikor sikerül, akkor úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Gyakorlatilag a szülei le se szarják. Voltam náluk párszor és bár az apjával nemigen találkoztam, de az anyjával sokaz és azt a következtetést vontam le, hogy hát tényleg mind a ketten elég nehéz esetek. Egyszer volt olyan, hogy az anyja akkor nyitott ránk, amikor szexeltünk és ódákat kezdett el zengeni arról, hogy engem aztán nem fog teherbe ejteni, hülyeséget csinálunk, ennyi idősen még nem kéne, stb.


Alapjáraton amúgy ő nagyon normális lenne, csak belekerült egy rossz baráti társaságba, akik beleviszik minden hülyeségbe. Ha nem látnék rá esélyt, hogy tudna normális emberhez méltóan élni, eleve eszembe sem jutna minden erőmmel azon lenni, hogy valahogy segítsek neki. Csak egyedül kevés vagyok hozzá szerintem, de mindenképpen szeretnék rajta segíteni valahogy. (A barátom 19 éves amúgy)


2017. márc. 1. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Azon lehet segíteni, aki hagyja. Lehettél volna számára egy kitörési lehetőség, egy cél, akiért érdemes megváltozni. Láthatóan nem él ezzel a lehetőséggel. Ha szeretnél szerencsétlen embereken segíteni, válassz majd olyan munkát! A magánéletedben viszont keress egy normális srácot!
2017. márc. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"Csodálatos" történet. Én a helyedben nagy ívben elkerülném...de gondolom nem fogod. Segíteni meg nem tudsz rajta mert ő nem akar változni. Ha hazudik neked mint a drogozásról, akkor hogy akarsz segíteni? Ennyivel akár beleránthat egy bajba is. Mi lesz ha a táskádba rejti mondjuk a füvet és rendőrök elkapnak és megmotoznak? Neked lesz belőle problémád. Elején írtad hogy a szülei, igen...hibásak. De hol vannak a TE SZÜLEID? Egy ilyen srác közelébe se kellett volna hogy engedjenek... Naiv vagy, kihasznál, és még segítenél... Majd pár év és érett gondolkodásod megadja azt a szintet ahol rájössz hogy 1 percet is kár volt elpazarolni erre a gyerekre.
2017. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, hogy segíts rajta, nem a te dolgod, és csak téged is tönkre fog tenni... mindenhogyan.

Felejtsd el, kerüld, amilyen messze csak tudod... Ő nem akar megváltozni, te pedig belerokkansz, ha megpróbálod.

17 éves vagy, előtted az élet, ne egy drogosra fecséreld el a legszebb éveidet.

Neked most az egyetemmel kell foglalkoznod, a barátaiddal menni ide-oda, nem a függő barátodat megpróbálni kihúzni a szarból.

Egyébként is, egyedül vagy egy társaság ellen. TE mit tudsz neki nyújtani? Mert a puncid és szerelmed nem elég a drogok csábításával szemben.


A szüleid helyében pedig azon lennék, hogy minél messzebb kerülj tőle, mielőtt összeroppansz, vagy velük tartasz.

2017. márc. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalkorúak börtönében volt, de ebből a leckéből sem tanult, most is lopkod, drogozik.Tényleg csak ilyen barátod érdemelsz?


Inkább magadért aggódj! A Te jóhíredet rombolja az, hogy egy ilyen srác a barátod!

2017. márc. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy drogos tolvaj, aki nagyon jó ember. Amúgy. De ha a te szüleidet rabolná ki, hogy legyen pénzre cuccra, az sem lenne baj neked, akkor is készségesen szexelnél vele és jó embernek tartanád? Vagy csak addig nem zavar hogy bűnöző, amíg téged nem érint a dolog, de más összespórolt pénzének ellopása téged hidegen hagy? Magadat mentsd meg, kezdesz ugyanolyan alantasan gondolkodni, mint a szuperpasid.
2017. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

"kipróbáltatták vele a drogozást meg ehhez hasonlók"

XDXDXDXDXDXDXDDD

Imádlak!!! XDXDXDXD


...


Ez mi?

Ilyen nincs. :D

Megkóstoltattad gyermekeddel az ételt. XD

XD :DDD


Gondolkozz, hogyan tudnál jobban segítő lenni.


Mond meg, ha kapcsolatban vagytok, alap, nyíltság, kommunikáció, hazugságmentesség, stb.

Mond meg neki, hogyan látod e egészet, döbbentsd rá, el kell gondolkodnia ezen, mert ha látná kívülről, valószínűleg változtatna valamit.

E beszélgetést előzze meg egy figyelemfelhívás, következő beszélgetés fontosságára.


Írj rám, ha kell segítség.

2017. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szép dolog, hogy így állsz hozzá, és hogy segíteni akarsz, az egy dolog ami megnehezíti a segítségnyújtást, az az ő saját akarata, hatni tudsz rá, de utána már rajta múlik, hogy hogyan dönt, amire neked nincs befolyásod


ha valaki a napi nagy részében, bizonyos impulzusokat kap, és a kis részében egy az előbbi impulzusoktól teljesen eltérőt, akkor nyilvánvaló az fog rá jobban hatni, amiből többet befogadott, abból fog többet befogadni amit többször átélt, tapasztalt


kicsit olyan ez mint az 1+1, nagyon nem lehet ellene tenni semmit, mindenképp 2

2017. márc. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!