Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 20 éves vagyok és a családba...

Takács Katalin Mária kérdése:

20 éves vagyok és a családba 2 nőnek is volt emlőrákja. Olvastam hogy nagy eséllyel alakul ki azoknál is akiknek rossz a pajzsmirigyük is és nekem az is rossz. Szerintetek mekkora esély van rá hogy nálam is ki alakul?

Figyelt kérdés
2017. jan. 5. 11:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Be tudod linkelni, hogy hol olvastad ezt? Mert én még életemben nem hallottam erről(foglalkoztam mammográfiázással).


Egyeneságon van esély az öröklődésre, de az génhez kötött. Másrészt az ösztrogénnel van kapcsolatban az emlőrák.


Így egyébként nem lehet tippelni, hogy kialakul-e vagy sem. El kell járni rendszeresen szűrésre(neked még csak uh-t fognak csinálni) és havonta a ciklus 10. napja körül érdemes önvizsgálatot tartani. Csomóktól meg nem kell félni, mert fiatalon még mirigyes az emlőállomány. Ha olyant észlelsz ami korábban nem volt, akkor meg orvoshoz kell fordulni.

2017. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!