Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha olyan dolgok...

Mit tegyek ha olyan dolgok miatt is kepes vagyok idegeskedni ami meg meg se tortent viszont van ra esely hogy bekovetkezik?

Figyelt kérdés
rossz dolgokon amik meg nem tortentek meg.

2016. okt. 30. 15:24
 1/7 Sanko Urfi válasza:
0%
Egy nagy barom vagy es mindenrol csak te tehetsz
2016. okt. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

El akarod hagyni ezt a szokásodat?

Mert azt nem írtad.

2016. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen nagyon szeretnem elhagyni. nem jo ez igy
2016. okt. 30. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Tereld el a figyelmedet az álproblémáról, műgondról valamivel.

Javaslom az agykontrollt.


Addig is idézek neked Benedek Elek "A bolondok" című meséjéből (nem véletlenül az a címe, ami!)


A bolondok


"Hol volt, hol nem volt, hetedhét országon is túl, volt egy juhászlegény. Mit gondolt, mit nem, azt mondta egyszer az öreg juhásznak:


- Bátyámuram, menjünk be a faluba, szeretnék megházasodni.


Kérdi az öreg juhász:


- Hát van-e már jegyesed?


- Még nincs, de majd lesz, bátyámuram.


Jól van, bemennek a faluba. Ott kérdik ettől is, attól is, hogy hol van leány a háznál, aztán egy helyre beigazítják.


Bemennek egy házba, otthon van a gazda, a felesége, a leánya, s az öreg juhász mindjárt elémondja, hogy mi járatban vannak. A gazda is, a felesége is egyszeribe azt mondták, hogy ők nem bánják: a leány eladó, a legény ügyibevaló, egy koldustarisznyából legyen kettő.


Leültetik a vendégeket, s a gazda leküldi a leányt a pincébe, hogy hozzon fel bort.


Lemegy a leány a pincébe, ottan talál egy kicsi baltát, azt a kezébe veszi, nézegeti. Aztán egyszerre elkezd sóhajtozni, keseregni magában:


- Istenem, istenem, ha én férjhez megyek, lesz nekem egy kisfiam. Annak a kicsi fiúnak Kelemenke lesz a neve. Kelemenkének lesz egy kis ködmönkéje. Ha ez a kicsi Kelemenke egyszer lejön a pincébe, s fel találja venni azt a baltát, véletlenségből megvágja magát s meghal. Kire marad a kis ködmönke? - Elkezdett erre sírni, de olyan keservesen, hogy a szíve is majd meghasadt belé.


Nem győzik várni, lemegy az apja a pincébe.


- Hát téged mi lelt, leányom, miért sírsz?


Elmondja a leány keserves sírással, hogy mire gondolt. Eleget vigasztalja az apja, hogy így meg úgy, legyen eszed, leányom. De a leány csak sírt keservesen, nem akart felmenni. Utána megy az anyja. Annak is elkesergi, hogy kire marad a kis ködmönke. Lemegy az öreg juhász. Öreg juhász után a vőlegény, s azoknak is éppen úgy elkesergi:


- Istenem, istenem, ha meghal a kis Kelemenke, kire marad a kis ködmönke?


Azt mondja az öreg juhász a vőlegénynek:


- No, öcsém, azt tanácsolom neked, hogy ezt a leányt addig el ne vedd feleségül, míg három ilyen bolondot nem találsz a világon...." stb

2016. okt. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom tanulsagos egy mese ez
2016. okt. 30. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy furcsán hangzik, de az okos más kárán tanul alapján én figyeltem olyanokat, akik ilyenek és pl. egyik rokonomon láttam, ahogy az idegeskedéstől csúnyul és gyomorfekélye lett és utána felmerült, hogy rákos de végül az nem alakult ki. Szóval ezt én nagyon nem szeretném következménynek. Bármilyen fiatal vagy, a szervezeted nem felejti el ezeket a terrorcselekményeket ellene, később megbosszulja. Ez az egyik indok, miért ne csináld. De van még. Azt viszont nem írom le, mert nem akarlak olyan témával zavarni, ami esetleg nem érdekel, vagy nem hiszel benne.
2016. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat. nagyon hasznosak. kiveve az elso valaszolo. am nyugodtan leirhatod ha szeretned szivesen fogadom.
2016. okt. 30. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!