Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lennék ettől alkoholista?

Miért lennék ettől alkoholista?

Figyelt kérdés
Exbarátnőm mondta mindig, hogy alkesz vagyok meg ne igyak már ennyit. Ő sokallta mikor haverommal heti 2-3 alkalommal leültünk beszélgetni és sörözni. Mai napig hobbink lakótársammal, hogy heten veszünk 3-4 fajta sört mindegyikből 1 palackkal és azt szépen kulturáltan megisszuk beszélgetés vagy Ps4-ezés közben. Neki sok volt mikor az mikor a 30 perce színházi szünetben megittam 4 cl Johnnie Walker Gold-ot. Mikor bulizni voltunk megittam 2 sört meg 1 7pack-ot(5 feles + 2 7up alapú koktél). Vacsoránál a borozás szóba sem jöhetett. Nem voltak tudtommal a családjában iszákosak, viszont ő sem volt absztinens.

2017. márc. 1. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez sok, nagyon sok a mindennapokba. Én nem szeretem ha valaki gyakran iszik.
2017. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Az nevezik szenvedélybetegségnek, amikor az életvitel során rendszeressé válik az alkoholizálás, azaz mintegy feltételes reflextevékenységbe épül be, legyen az akár napi 1 kupica pálinka.
2017. márc. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én is sokallom. Nem a mennyiségen van a hangsúly ha nem azon hogy szinte majdnem mindennap iszol.
2017. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Tévedés az hogy az az alkoholista aki 3üveg valamit megiszik hétvégén. Az alkoholista rendszeresen iszik pl 1üveg sör naponta. Ha valamiért ki kell hagyni hiányzik neki. Itt kezdődik az alkoholizmus.
2017. márc. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez egyénfüggő. Én nem iszok, így nem tolerálnám, ha a párom heti 2-3 alkalommal is iszik. Más részről ha valaki naponta megiszik pl. egy sört, bort, annak ez biztos belefér.

Az, hogy alkoholista vagy vagy nem, az még ennyiből nem alakul ki, de ha valaki nem szeretné, hogy igyál, annak ez bizony sok. Egyébként meg exed, mit érdekel mit gondol rólad?

2017. márc. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem félre érthetően fogalmaztam. Nem járok bulizni minden héten mert egyetemista vagyok és elég sokat kell foglalkoznom a tárgyaimmal. 21 évesen és 193cm magasan főleg én nem leszek "takony" részeg ennyi szesztől, és ezt kb. 6 óra alatt ittm meg. Igen ha havi 1 ritkábban 2 alkalommal elmegyünk társasággal színházba az egyik szünetben mindig iszok valami nem átlagos whiskyt. Az 3-4 sört az nem fejenként hanem összesen kell érteni.
2017. márc. 1. 21:04
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Hiába magyarázod, ez akkor is túl gyakori. Az életed része a pia a mindennapokban: ez az alkoholizmus egyik formája.

A másik az, ha csatakrészegre iszod magad, mindegy, milyen gyakorisággal.


Tehát baj van.

2017. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De mondd, miért van szükséged az alkoholra?
2017. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szeretem a sört meg a whiskyt, buli közben az alkohol fogyasztás nekem természetes ennyitől semmi bajom nem szokott lenni. Én ha Sopronit iszom akkor nagyon aláadom a sörözést. Nekem a Jim Beam,Black Velvet stb. csak olcsó iparosmunka, azokat nem is iszom meg. Nekem a sörivás meg whiskyzés is egy élmény.
2017. márc. 2. 11:50
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
De nem értem miért sorolod a márkákat, egyáltalán nem fontosak a kérdésed szempontjából.
2017. márc. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!