Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet leszűrni valamit az...

Lehet leszűrni valamit az ember álmai jellegéből/tartalmából a személyiségére és/vagy az intelligenciájára vonatkozóan?

Figyelt kérdés

Teszem azt, ha valaki zömében véres, bizarr szituációkat álmodik, netán embert öl (akár ismerőst), az megmutatkozhat a való életben is pl. egy nem túl kiegyensúlyozott ember személyében?


Elvégre az álmokban valamilyen szinten a mindennapi gondolatainkat dolgozzuk fel, már amennyit tudni lehet róla. Ha valaki leggyakrabban olyasmit álmodik, ami ha a mindennapi gondolataiban mutatkozna meg, mentálisan instabilnak gondolnák a legtöbben, az utalhat arra, hogy valóban az, vagy hogy az éber gondolatai között is szerepel hasonló?


..


Amikor ti álmodtok (és emlékeztek is valamennyi álomra), gyakran tesztek olyasmit az álomban, amit a való életben sosem tennétek meg, még gondolatban sem? Vagy történik olyasmi néha, ami miatt heves érzelmi állapotban (pl. zaklatottan, dühösen, szomorúan, stb.) ébredtek fel?


Én pl. sok összefüggéstelen zagyvaságot álmodok, mindennapi szituációkat, helyszíneket összemosva, kiforgatva. Gyakran szerepelnek rokonok/barátok. Az is előfordul, hogy veszekszem egy rokonommal álmomban, akivel már régóta nem beszélek, de anno. nem volt éppen felhőtlen a kapcsolatunk. De ennél "sötétebb" dolgok nem szoktak előfordulni.


Viszont volt egy ismerősöm rövid ideig, aki gyakran beszámolt róla, hogy őt folyton üldözték álmában, vagy gyilkolászott (akár közeli rokonokat/barátokat), vagy őrjöngött, vagy egyéb, hétköznapinak aligha nevezhető dolgokat csinált. Ő speciel az életben sem volt normálisnak nevezhető.


..


Ti mit gondoltok? Ti miket szoktatok álmodni? Mennyire vonható párhuzam az álombéli énetek és az éber énetek közé?



2017. márc. 3. 04:25
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem tartom magam buta emnernek,de olyan eklektikus àlmaim vannak,hogy az már az ellentettjét bizonyítja. Ma éjjel a templomban álltam sort és barnasört akartam venni. Tegnap Kerry Washington nyalt ki egy kocsiban.

Azt gondolom nemigen van párhuzam a két dolog között. Elolvastam az alkotó àlom című könyvet,de az én àlmaimat nem lehet irànyba rakni.

2017. márc. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, #1!


Már ezért a kommentért megérte kiírni ezt a kérdést.

2017. márc. 3. 06:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Én látom a párhuzamot az álmaim és a személyiségem között. Ha az ember ismeri magát, akkor nem is nehéz.
2017. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon ritkán emlékszem az álmaimra (évente 4-5 alkalommal maximum), viszont akkor olyan bődületes baromságokat, hogy az valami zseniális.


Legutóbb alakváltó voltam egy középkori királyságban. Egyik pillanatban zsiráfból Trabanttá változtattam magam, mire a király seregei elkezdtek lovakon üldözni, egészen addig, amíg nem futottam bele Bruce Willisbe és a helikopteres kommandócsapatába akik AK47esekkel kezdték el lövöldözni a várat és a seregeket. Ezután snitt és egy koncerten voltam egy másik dimenzióban, tele Futurama-s karakterekkel :D


Ennyiből maximum az következik, hogy sokminden foglalkoztat, ami mondjuk igaz :D

2017. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az értelmes álomfejtő,az álmokból több mindent olvas ki egy ember személyiségéről,jelleméről,értékrendjéről,mint a Moszad,CIA,és a Scotland Yard,KGB,Securitate egy éves nyomozása együttvéve.
2017. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!