Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alakult ki a lottózás,...

Miért alakult ki a lottózás, ami ráadásul sok millió ft nyereménnyel gazdagíthat valakit? Az Eurojackpotról nem beszélve, minek az ilyen.

Figyelt kérdés

Egy dolgozó embernek az ölébe hullik sok év után, több száz millió ft vagy euróban valamennyi, ott pár év leforgása alatt tönkre is teheti magát anyagilag, és lelkileg is az illető.

Én tudom magamról hogy ilyen lennék, kipróbálnék olyan dolgokat amiket jelenleg nem tudok, sok sportkocsit, szép nőket hetente többet is, repülőből kiugrani egy ismert felkapott helyen.


Persze igyekeznék azon lenni hogy akkor már valamibe fektetni ami jövedelmez is.


2017. márc. 3. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Mert jó biznisz az államnak meg a szerencsejáték rt-nek.
2017. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy, ha nem tudsz felelősségteljesen dönteni a pénzügyeidről: így jártál.
2017. márc. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ekkora összegeknek meg van a helye.

És milyen jo kis bevétel forrás.nincs ellenszolgáltatás joformán, de milliok vesznek papirt.

Tehát milliok költenek a semmire

2017. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerencsejáték egyidős az emberiséggel. Kártyázás, rulett , vagy az Itt a piros, hol a piros stb.

Reménykednek, hogy szerencséjük lesz.

2017. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés.
2017. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Az ember mindig szerette a szerencsejátékokat, fogadásokat. Egyszerűen nem kell nagy tudás hozzá, csak szerencse és reménykedés hogy bejön. Ráadásul pár 100 forint árán megadod a lehetőséget hogy milliókat nyerj.


Na meg ahogy írták, ez egy üzlet, ahol nem az emberek nyernek, hanem akik az egészet irányítják. Ez tényleg milliók költenek a semmire dolog. Meg csak szimplán gondolj bele...ha ilyen 3-6 milliárd főnyeremények vannak, akkor hány milliárd haszon lehet az egész rendszerben?

2017. márc. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jól írták előttem: Az államnak jó bevétel, az emberek meg szeretnek ilyet játszani.

A logikád alapján, lényegében majdnem mindent be kéne tiltani, mert kárt is okozhat. Részemről, ha megnyerném a lottót, a világ egyik legboldogabb embere lennék. Semmiféle lelki gondot nem okozna.

2017. márc. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki ennyire hülye akkor ne a lehetőséget büntessük már.

Ennyi erővel én konyhakést se adnák a kezedbe mert lehet hogy megvágod magad vagy a környezetedben valakit. Sőt, lépcsőre se engednélek nehogy leess. Meg még sorolhatnánk.

Amiket leírtál csak lehetőségek. Ha valaki nyer semmi kötelessége elszórni. Ha mégis elszórja, hozzászokik és még el is adósodik belőle akkor pedig nehogy már másnak a hibája legyen.

2017. márc. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nemrég nyertem több mint egymilliót,nekem ez is nagy összeg, nem viselt meg lelkileg. :) Milliárdot nem szeretnék nyerni, de egy szép kis házra valót még igen. :)
2017. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1956-os forradalom után vezették meg Magyarországon, hangulatjavító intézkedésként. Bár régen (egészen a 90-es évekig) inkább tárgyi nyereményeket lehetett nyerni rajta, és nem feltétlenül pénzt. Tehát ilyeneket, hogy porszívó, hétvégi üdülés stb., a fődíj pedig autó volt. A mai nyereményekhez képest ezek elenyésző értékeknek tűnnek, de a régi rendszerben egy porszívó is nagy dolog volt.
2017. márc. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!