Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám mitől ilyen?

Apám mitől ilyen?

Figyelt kérdés

Fateromnak vannak dolgai amit senki nem ért.

pl.

Örökölt az apjától földeket amiket nyáron kaszálni kell mert pénzbüntetést kap ha nincs lekaszálva, meg évente adód kell utánuk fizetni!

De semmi haszon 0!Inkább már mínuszba megy az adók miatt!

Pl. van egy földterület ahol a szomszédos földeket sorra veszik meg 10+ milliókért és építkeznek rá így az övét is simán el lehetne adni 11-12 millióért de a többi földje is elég "kelndő" könnyen el menne jó áron!

És nem fog egyiknek se följebb menni nagyon az ára mert a földjei értéke most van igazán a csúcsán ezt szakértők meg ingatlanosok is megmondták hogy ennél már inkább csak lejjebb mehet!

De ő nem adja el és amikor megkérdezzük/megkérdezik hogy mégis mért nem adja el akkor úgy csinál mintha nem hallotta volna meg és bevágja a durcát, de akivel ezt kínos lenne eljátszania annak azt mondja hogy őt a pénz nem érdekli!

Ahhoz képest hogy külföldre jár dolgozni megkeresni a nagy lóvét meg szinte minden héten lottózik!

Teljesen logikátlan mért nem adja el a földjeit mikor ha eladná és berakná a pénzt a bankba ott még kamatozna is az a kb. 40 millió és nem lenne vele munka meg nem kellene a föld után fizetni az adót!

Testvérei már rég eladták az örökölt földjeiket és a kamatokból járnak minden évben külföldre nyaralni!

Ne értsetek félre nekem egy forint nem kellene ebből a pénzből meg nem is szeretnék az ő pénzén nyaralni...

Meg egy részét annak a pénzek lehetne mire költeni

pl. a fürdőszoba meg a wc elég ramatyul néz ki a kádon és a új bojleren kívül mindet le kellene cserélni hogy emberi állapotban nézzen ki (a padlótól a fürdőszoba szekrényig)

rendesen megcsinálni a hőszigetelést valahol a ősrégi radiátorokat lecserélni mert a helységek között olyan hőmérséklet különbségek vannak hogy...

A cirkó is egyfolytában ki be kapcsol az egyes helységekben lévő rossz hőszigetelés meg elavul radiátorok miatt.

Valahol meg egyfolytában penészedik a fal mert beázk...

Meg a 50 éves ajtókat keretestül lecserélni , vannak amik egyfolytában nyikorognak hiába olajazzuk be valamelyik meg be se tud már csukódni állandóan kinyílik persze ilyenkor én vagyok a hibás hogy nem csuktam be rendesen, persze nem az 50 éves ajtó van teljesen elhasználódott amikor ezt szóvá teszem egyből ordítozik meg bevágja durcát!

Szóval még lehetne is költeni alap dolgokra azt a pénzt akár...de azért a szobájában ott van a házimozi meg a 150 ezres TV!

Az is érdekes hogy a kerti viskó felújítására ráköltött 50 ezret de az is annyira fontos volt hogy 1 éve ott van az udvaron az alapanyag de munkába még nem kezdett bele (már több hónapja van bőven ideje)

Nem hogy inkább a ház valamelyik részére költötte volna ahol ráfér inkább egy kerti viskóra...mert az fontosabb főleg úgy hogy rákölt és bele se kezd a munkába 1 éve.

Ezek a viselkedések nem csak számomra de mások számára is érdekesek.



2015. márc. 1. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán szeretné hogy az a föld a tiéd legyen egyszer és ne csak a pénzt lásd az egészben, és akkor ad el amikor már minden kötél szakad...



Nekünk is volt földünk és elattuk egy nagy fejesnek cirka 700ezerért és drága szüleim elköltőtték piára kajára stb. nem hogy befektették volna áhhn hol. Aztán pár év múlva jött a hideg zuhany apámat 30-év után kirúgták a munkahelyéről aztán anyámtól elvették a leszázalékolásit most mind ketten közmunkán dolgoznak, megélni épphogy meg tudunk.



A földeteket nem lehet esetleg bevetni búzával vagy valami mással? abba nagy pénzek vannak!

2015. márc. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezek a földek nagyrésze nem bevetni való földek!
2015. márc. 1. 13:57
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha annyira jó biznisz szerinted vidéken mért van parlagon annyi mezőgazdasági föld?
2015. márc. 1. 13:59
 4/6 A kérdező kommentje:
Harmadrészt meg ezek nem akkora földek hogy meg megérje bevetni valamivel (ha egyáltalán működne a magyar mezőgazdaság)
2015. márc. 1. 14:00
 5/6 HSz76 válasza:
Nekem a szomszédom ilyen. Így nevelkedett, számára a föld érték, ne keress benne logikát.
2015. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De őt tudom hogy nem így nevelték!
2015. márc. 3. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!