Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti elvégeznétek egy olyan...

Ti elvégeznétek egy olyan képzést ami nem tetszik és nem helyezkednétek el benne?

Figyelt kérdés

De ha már elkezdtétek megcsináljátok.

Legyen az egyetem, vagy okj


2017. márc. 5. 12:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, és nem is kezdenék el ilyet, ha tudom, hogy nem szeretném/nem érdekel. Időpazarlás. Ha menet közben jövök rá, hogy nem felel meg, abbahagyom (és tettem is, voltam ilyen helyzetben). Nem dőlt össze a világ utána :)
2017. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen, elkezdtem, és rájöttem, hogy nem érdekel, nem nekem való. Ott is hagytam. Elég nagy idő/pénz/energia pazarlás csak azért erőlködni, hogy megcsináld, ha már elkezdted... Semmi értelme nincsen. Váltani kell.
2017. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nagyon sokan vannak így(szerintem az emberek kb 75%a), mert könnyű bejutni erre az egyetemi szakra. Sokan például utolsó helyen jelölték meg, és örültek, hogy legalább valahová felvették őket, úgyhogy maradtak. Viszont sokan nem igazán ebben szeretnének dolgozni, mivel nem jó a kereset, és a gyakorlat során rájöttek, hogy nem is tetszik nekik igazán ez a szakma. Csak a szülők erőltetik, hogy legyen egy diploma, vagy éppen maguknak akarnak ezzel megfelelni, vagy amit Te is mondtál, hogy úgy vannak vele, hogy ha már elkezdtêk akkor megcsinálják. Olyanok is akadnak, akik azért végzik el, hogy tovább menjenek mesterképzésre, de ez azért ritkább, ilyet kevesebbet ismerek. Én ezzel nem értek egyet, szerintem felesleges úgy elvégezni valamit, hogyha egyáltalán nem érdekel és teljesen mást szeretnél dolgozni. Ígyis későn kezdenek el a mai fiatalok dolgozni, mert a felsőoktatás sok időt elvesz, mi értelme van még tovább elhúzni a munkavállalást?

Jah, még annyi, hogy csecsemő- és kisgyermeknevelő szakról van szó, szóval még az az érv is jelen van a legtöbbekben, akik végigcsinálják de nem ezzel akarnak foglalkozni, hogy ha majd saját gyermekük születik jól fog jönni ez a tudás.

2017. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!