Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb érzelmet asszem túl...

A legtöbb érzelmet asszem túl hűvösen, kis intenzitáson, közömbösen élem meg. Hogyan tudhatnék meg erről, és így magamról többet, hogy érzelmileg normálisabbá válhassak?

Figyelt kérdés

27F

Nemrég tűnt fel, hogy lehet, nem normális ez, és ijesztő felismerni, ugyanakkor magyarázat is több problémára az életemben. Szeretném valahogy megérteni, mennyire van így valójában, és hogy mit tehetek.

Köszi a segítséget!



2017. márc. 6. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is ez a helyzet. Külföldön a természetem miatt néha azt hiszik skandináv vagyok. Viszont én nem bánom. Zavarnak azok az emberek, akik mindent (látszólag) intenzíven élnek meg.


Szerintem nagyon bölcs mondás: "Aki nagyon tud szeretni, az nagyon tud gyűlölni is."


Örülök, hogy rám ez nem igaz. Ha valakit nem szeretek, az se életveszélyes az illetőre nézve. Viszont egy látszólag jó kedélyű ember ugyanolyan intenzíven reagál a rossz dolgokra is...

2017. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Fontos kerdes, hogy megszeretned-e elni jobban, erzel e keztetest erre, vagy csak az zavar hogy masokhoz kepest kevesbe vagy intenziv. A masodik estben szerintem nem problema a dolog, elfogadod hogy te igy mukodsz, es ha ezen kivul nincs mas gondod, akkor okes szerintem a helyzet. Az elso esetben viszont fontos lehet elgondolkozni, a melyere asni hogy mi ami miatt visszafogot vagy. En lassan 10 eve erzem, hogy furcsa vagyok, 5 eve kezdtem magamban rendbetenni a dolgokat, osszeszedni, hogy mi miert, es hogyan alakult az eletemben, amitol ilyen lettem mara ami, es ezeket elfogadni, nem haagudva masokra, a vilagot es mindenkit mast okolva, elorenezni, es szembeszallni a demonjaimmal. En is eleg visszafogott voltam/ vagyok, pedig rengeteg erzesem van, egyszeruen(nem egyszeru am :D ) ezeket mind pozitiv, mind negativ erzesek eseten, evekig visszatartottam, es mai meglatasom alapjan, ez arra vezetheto vissza hogy ha nen mutatsz ki semmit, nincs mibe belejotnie a kornyezetednek, nincs fogas rajtad. Ami igy is van csak kozben egy szobanovennye valsz, belul csak gyulbek a gondok, es lassan egy bezarkozott emberre valsz aki teljesen egyedul van, magara hagyva. Ezt csak azert irom le, mert ennek szerintem tobb fokozata is van, lehet neked teljesen mas a problemad, de lehet hogy hasonlo, es segithet. Mindenesetre, ha felszabadult az ember akkor tudja atelni a boldog pillanatokat, aki pedig allandoan feszeng, es arra koncentral hogy miert nem olyan boldog mint masok, rafeszulve erre, a hatterben levo dolgokat nem megertve erolkodik, az nem jut elore. Ez sajat tapasztalat. Neken az alkohol se segitett oldodni soga addig amig ezekre ben jotten ra. Szerencsemre igy nem lettem alkoholista. Viszont marajutottam el odaig, hogy egyaltalan segitseget kerjek, es felismerjem, hogy egyedul nem leszek kepes atlepni ezeken a dolgokon. Jovoheten megyek pszichologushoz.
2017. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja, es 24/F
2017. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, én nyitott is vagyok, meg örülök is dolgoknak a magam módján, teljesen jól elvagyok a világomban, rendben volna ez amúgy. A volt párom ültette el a bogarat az agyamba, hogy én hűvös vagyok érzelmileg, és hogy az ünnepeket, örömteli pillanatokat, vagy akár bánatokat amolyan tényként élem meg, tudomásul veszem őket, mikor ő minden skáláját végig-éli az érzelmeknek ilyenkor. És hogy konkrétan ez a szerelemre, a szerelmünkre is igaz volt - állítólag. És lényegében van valami benne, és el is lennék így, mert azt vallom, érzem, kisebb amplitúdójú érzelmi skálán kisebbet esel pofára is, ha úgy van. (De nem igaz, hogy én nem örülök dolgoknak, csak nem úgy. Persze azt elismerem, hogy nehéz elfogadnom a felém irányuló szeretetet, ez gyerekkori defekt, dolgozok rajta). Akkor volt ezzel baj, mikor ebből az jött ki, hogy én nem is szeretem őt eléggé, csak úgy elvagyok mellette, végül addig mondta, hogy tényleg ez lett belőle. Végül ennek mentén szét is esett a kapcsolatunk esküvő előtt fél évvel - jó sok év után. Most meg csak meg szeretném érteni magamat.
2017. ápr. 12. 15:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, mizu? Változott vmi? 26/F
2022. aug. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Üdv! Hú, visszaolvasva ezeket a dolgokat elég érdekes élmény.

A tárgyalt barátnőm után teljesen más életet éltem, utána volt egy barátnőm, aki mellett automatikusan, belülről fakadóan intenzívebben, egyszerűbben, gördülékenyebben megéltem az érzéseimet, és magát az életet. Utólag úgy fogalmaznék, hogy az azelőtti jégből kivirágoztam mellette. Aztán most már családom van, gyerekeim, és egyértelműen elmondható, hogy nincs gondom azzal, hogy túl lapos lennék érzelmileg, sőt, mellettük olyan érzelmi kötődéseket, örömöket tapasztaltam magamban, amiket azelőtt nem is ismertem, csak hírből. Pedig az a csaj mellett már-már azt hittem pszichopata vagyok..

2023. szept. 23. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös vagyok:) Elég vicces, hogy ennyi eltelt,hogy megint írjak, nem is gondoltam, hogy válaszolsz. Ezt jó hallani/látni, hogy a megfelelő ember mellett minden jóra tud fordulni, én még mindig ebben vagyok, amit te felvázoltál sajna és egyre csak távolodom az érzelmeimtől, pedig nem vagyok/voltam egy sótlan ember csak valami elbaszódott😅
jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!