Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenkinek megvan a saját...

Mindenkinek megvan a saját keresztje?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy tűnik másoknak sokkal jobb az életük, irigykedünk másokra. Mert ennek nagyobb kocsija van, annak szebb háza, másnak jobb fizetése, érdekesebb munkája, van gyereke, nincs egészségi problémája stb stb... Ilyenkor azt mondják nem érdemes irigykedni mert mindenkinek megvan a saját keresztje.

Neked mi az?


2017. márc. 7. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy is. Van akinek bejön az élet, van akinek nem. Ezt csak azért mondják hogy kevésbé érezzék nyomorultul magukat.
2017. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Részben igazat adok az első hozzászólónak. Van, akinek tényleg könnyebb/nyugodtabb élet jutott, másnak meg küzdelmesebb. De olyat még ne láttam, hogy valakinek ne legyenek problémái. Mindenkinek van keresztje, csak van, akinek kisebb jutott.
2017. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért abban van igazság hogy aki orvos, ügyvéd, mérnök, komoly zenész lesz, az már gyerekkorban is megnyilvánul.

Erre mondják hogy beleöltünk sok pénzt, még sem lett belőle semmi.

Én tudom magamról hogy nincs jó eszem egy felsőfokú végzettség megszerzéséhez, szóval erre is születni kell, nem feltétlen az anyagi javak azok amik meghatározzák ki mire vitte, mert lehet hogy az a 30 millió ami előtted kanyarodik be, nem pont jó fizetésből, kemény munkából való. Ez pedig érvényes a nagy házra, jó életre.

A rossz és a jó is ugyanoda vezet ha az ember jól csinálja.

2017. márc. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

én jól keresek, jó lehetőségeim vannak, de ezt annak köszönhetem, hogy a 7 év depresszióban azzal foglaltam le magam, hogy tanultam, fejlesztettem magam...a problémák elől a tanulásba menekültem...

karrierben folytonos siker, most megint egy elég jó lehetőség adódott...

de amire igazán vágyom, a párkapcsolat, a szeretet...kudarc!

sorozatos kudarc, azt sem tudom mi a következő lépés, lelkileg darabokban, nincs semmi motivációm egy ideje, lelkileg eléggé padlón vagyok, de hurrá 320-at keresek és van időm gyakorizni...

csak nem találom a helyem a világban, nem találom a boldogságomat

több ember irigy rám, de nem tudják milyen áron tartok itt...


24F

2017. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4 -Csak el kell döntened mit szeretnél?

Aki ragaszkodik a depresszióhoz egy idő után nem tud szabadulni tőle....


(ne hidd,hogy nem tudom miről beszélek)

Nem szabad önsajnálatba menekülni.


Kérdező igen ,-mindenkinek megvan a maga keresztje. Ha még nincs lesz!

2017. márc. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott ültem a kórház folyosóján a kerekesszékben és vártam a szteroid infúziómra, mert attól majd talán jobban leszek. Persze valószínűleg nem leszek nagyon-nagyon jól, de csak javulok már egy kicsit. Ilyenkor minden balféket utálok, mi a fenének panaszkodnak baromságaikra. Odajött hozzám egy idős nő és azt mondta:

- Nyugodjon meg mindenkinek meg van a keresztje! - azt gondoltam magamban: És ez engem miért kéne, hogy vigasztaljon? Nem szeretem, ha bárki szenved és rohadtul nem nyugtat meg. Akit ez megnyugtat szerintem nem túl jó ember, de hát a világ csak tele van egyszerű ostoba emberekkel. Na ja...

2017. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#5:

már pár éve nem vagyok depressziós, szerencsére kijutottam belőle segítséggel

azóta pörgök boldog vagyok, csak a csalódások néha kicsit visszavetnek, mert fáj, hogy hiába próbálkoztam, de mindennek megpróbálom a pozitív oldalát nézni :)


24F

2017. márc. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Részben értek vele egyet. Mindenkinek lehet valamilyen szintű problémája, de nem minden problémára tudom azt mondani, hogy az egy kereszt. Pl. van, akinek az a legnagyobb gondja, hogy lekéste a buszt és 5 perc múlva jön a következő. Ismerek olyan embereket, akiknek nagyjából ennyiben ki is merültek az életük nehézségei. Az ilyen szintet nem tudom összehasonlítani azzal, hogyha valaki pl. kórházba kerül, verik gyermekkorában vagy hasonló dolgot él át.


kiadsam333 Mit melózól? Meló közben nem lehet ismerkedni? :)

2017. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, mindenkinek. Azt pedig nem tudhatod, ki mit élt át eddig, mert feltételezem nem voltál ott élete minden pillanatában, amíg el nem jutott oda, ahol most van. Csak a mostani életét ismered, azt nem, hogy ezelőtt miket élt meg.

De ahogy kellenek a szép emlékek, úgy szükséges a rossz is az életbe, hiszen attól megedződünk, erősödünk, tanulunk belőle.


Egyébként sokat számít a hozzáállás is a dolgokhoz, nem szabad mindig csak panaszkodni, elmerülni a negativitásban. Meg kell találni egy arany-középutat, és élvezni mindent az életben, mert a jó is, rossz is minket szolgál.

Akit érdekel, hogyan változtathat a hozzáállásán, annak biztosan segítene A titok c. könyv. Egyáltalán nem hosszú, és miután elolvasod, garantáltan más lesz a szemléletmódod. :)

2017. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8:

programozó vagyok, most is melóhelyen ülök :P

de amit én keresek az ma elég ritka kincs :)


lenne lehetőségem ismerkedni, teljesen átlagos vagyok, de mégis van olyan kisugárzásom, hogy jó pár lánynak tetszettem, a jövőképem és elképzelésem ezt még jobban erősítik

de a párkapcsolati kudarcaim nem az, hogy nincs senki, hanem, hogy szakítás lesz a vége :S


24F

2017. márc. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!