Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy egyszerre küzdött bennetek a jó, meg a rossz is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A lényeg az, hogy sokat gondolok erőszakos dolgokra. Olyanokkal hergelem magam, amik meg se történtek. Olyanokra gondolok, hogy hogy vernék meg valakit, hogy ordítanám le a fejét, hogy osztanám ki stb és az legrosszabb, hogy érzem mindenez jól is esne. Viszont nagyon jól tudom, hogy ez nem jó, tudom hogy ez mind rossz dolog, ha ezek megtörténnének lelkiismeret furdalásom lenne, de ha egy kicsit nem figyelek oda máris azon kapom magam, hogy máshol jár az agyam.

2017. márc. 13. 08:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rám akkor jött ilyen szinten a verhetnék, amikor valami miatt nem tudtam kiadni a dühömet és elfojtottam/el kellett fojtanom. Olyankor még álmomban is annak ütöttem szét a fejét, akire haragudtam, voltak éjszakai fogcsikorgatásaim is.
2017. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Olyan sokunkban "előfordul" ez, hogy szinte már népbetegség. Csak nem mindenkiben tudatosul ez ilyen mértékben.

Gondolj bele, milyen brutális, durva, agresszív világban élünk!

Nem véletlenül, hiszen akik belehajszolták a mai kor embereit ebbe az életmódba, pont jól tudják, mit miért tesznek, azaz

hogy a lélek állapota milyen óriási mértékben hozzájárul a test megbetegedésének kialakulásához is.

Pl. a médiaterror is időben "kezdi". Ahogy félfüllel hallottam, néhány országban "korhatárossá" tették

a Tom és Jerry rajzfilmeket! Egy-egy epizódban százféleképpen ütik-vágják egymást, ezen nevelik a gyerekeket, fogadtatják el velük , humoros formában szinte "természetessé" téve az agressziót, az erőszakot.

Nézd meg pl., hogyan adják el a reklámokat is!

KÜZDENI kell a szagok, a kilók, a WC baktérumai, a hízás meg mittudomén, mi ELLEN.

Felvenni a harcot. VÉDEKEZNI a fejfálás ELLEN.

Addig nyomatják az agressziót, a szennyet, míg tényleg megfájdul a fejed, FÉLELMET generálnak pl.

betegségekkel kapcsolatban, hogy TUDAT ALATT éjjel-nappal attól RETTEGJ, mi lesz, ha tényleg beüt a BAJ.

Elérik pl.,hogy teljesítménykényszeres legyél, örökké elégedetlen magaddal szemben.

Pl. ez a kérdező is:

( https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok.. ) (# 10. voltam)


Van, aki úgy véli levezetni a gőzt, hogy megnéz egy-egy filmet, horrort, vagy háborús gyilkolászást,

durva erőszakos, mindenáron "győzelmet", "agresszív teljesítményt", "önvédelmet", "visszavágást", "bosszút" követelő számítógépes játékokat, beleéli magát, hogy ő az a hős, aki legyőzi az ellenséget.

Bár sokak nagyobb "kárt" okoznak azzal, mert a továbbiakban egy dologgal több terheli az igazságérzetüket, a dühüket. Azaz felébrednek és rájönnek, hogy teli bilibe lóg a kezük.


A benned felgyűlt feszültség, kudarcélmények is okozhatják.

Érzed, hogy talán könnyítenél magadon azzal, ha szabad folyást engedhetnél mindannak,

ami benned indulatot kelt, dühöt generál.

Sokakat a sport, a "lefárasztás" segít át ezeken a helyzeteken (pl.boksz)

Jómagam is ez a temperamentum vagyok, plusz a gyógyszerem is "rátesz" arra ,

hogy sokszor ingerültebb legyek, mint az kívülállók számára indokoltnak látszana.

Hiába tudja az ember, hogy nem nyerő, ha véleményét kimondja, mert pl. akár az állásába kerülhet, vagy jobb,

ha nem vágja falhoz a tányért, mert másnap már szükség lenne rá. Talán szerencsésnek is mondhatnám magam, mivel nekem papírom van arról, hogy nem vagyok százas, sokszor kimondok olyan dolgokat, amit más magában folyt el, vagy már gondolni se mer.

Asszem, Kínában létezik már olyasmi , hogy kiüvölthetik magukat a klubtagok, falhoz vághatnak különféle tárgyakat

és mindezt azért, hogy kiadják a felgyülemlett ideget.

Ki kell derítened önmagadról, mi az, ami képes ellazítani, elősegíteni, hogy önmagadra is figyelj, lenyugodj tabletták, drogok és önmagad megnyomorítása nélkül.

Az önkontrollt fejleszteni, a nyugalmat is megélni.

Sokszor az ember épp azokban tesz kárt, végül azoknak ordítja le a fejét, azokat vágja a falhoz, akiket a legkevésbé sem akart (meg)bántani , csakhát "ő volt kéznél". Ő a védtelen, a gyenge, ő nem tiltakozna, ha a belét taposnád ki, akkor se.

Valahogyan meg kell tanulnod néha "kikapcsolni",

fejleszteni az önuralmat, ugyanakkor a levezetés módját, az egyensúlyt is megtalálnod, hiszen ebből az agyonhajszolt világból kivonni magad nem tudhatod, ugyanakkor magadnak és szeretteidnek okozhatsz testi-lelki bajt, amikor szakad a cérna. Hobbi? Sport? Olvasás? Természetjárás?

Valami konkrét elérendő cél, amihez önuralom, fegyelmezettség, következetesség szükséges?

Meditációs zene? (pl. https://www.youtube.com/watch?v=236Z_cddJNY )

Találj valami konkrét célt, aminek eléréséért meg kell küzdjél, de elterelje a figyelmed a "kintről" érkező terrorról és értelme is van. Próbáld az élet kevéske pozitívumait is meglátni.

Sokak, nagyon sokak problémája az, amiről írtál.

Te mégis próbálj felülemelkedni magadon : sok sikert és legyen szép napod! :)

2017. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

* elfojt : bocsi a durva helyesírási hibákért !

Szép napot mindenkinek! :)

2017. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyiunkkal előfordult már ilyesmi. Legjobb példa erre Karinthy írása, "ha most ez a kalauznő..." Nem tudom a pontos címet, arról szól, hogy utazik a tömött buszon (akkoriban még voltak kalauzok), és monologizál, ha most ez a kalauznő azt mondaná, hogy menjek beljebb, akkor ezt tenném vele, meg azt tenném vele, és egyre agresszívebb gondolatai vannak, holott a kalauznő nem is szólt hozzá. Vagy a klasszikus vicc: nyuszika B+ a fűnyíródat.

Az jó, hogy tudod magad kontrollálni, és küzdesz az indulataid ellen.

2017. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak, főleg a kettes komment. Igyekszem összeszedni magam és változtatni ezen a dolgon.
2017. márc. 13. 13:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Örkény István: Az állva maradás joga

[link]


Ne is hagyd (el) magad:

https://www.youtube.com/watch?v=rjZy9QIvlfQ


Üdv mindenkinek! :)

2017. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Fordítva ülsz a lovon, 2-es. Nem az a baj, hogy brutális, durva, agresszív világban élünk, hanem az, hogy a bennünk evolúciós okokból meglevő agressziót a társadalmi normák fékje miatt nem tudjuk kiadni. Az emberben főleg kamaszkorban rendkívül felerősödik az agresszió. Ez normális esetben a szülőkről való leválást elősegítő, természetes folyamat.
2017. márc. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

"Nem az a baj, hogy brutális, durva, agresszív világban élünk, hanem az, hogy a bennünk evolúciós okokból meglevő agressziót a társadalmi normák fékje miatt nem tudjuk kiadni."


Szerintem amit a mondat második felében leírtál, oka annak, amit az elsőben. De ez csak egy szimpla vélemény.

2017. márc. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Tök jó ez a felvetés,bennem is megfogalmazódott már ez a kérdés.Bennem nem is az agresszió a felbukkanó rossz,hanem ennél is rosszabb dolgok...Ilyenkor mindig megszólal egy hang bennem,hogy tudod hogy ez rossz és nem helyes,és így véget vetek a gondolatnak.De tény hogy ettől még fel-fel bukkan újra.Ez lehet az ember sötétebbik énje valószínűleg..
2017. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
Bocs az offért, de nem tudom elhallgatni, ami a bögyömet nyomja. Ez pedig a kérdésben leledző képzavar. Hiszen mivel küzd valami? Az ellenséggel, az ellenkezővel. Tehát ha már küzd a jó, egyértelmű, hogy a rosszal küzd.
2017. márc. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!