Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak az én önbizalmam rombolja...

Csak az én önbizalmam rombolja a média?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már tini, mégis bánt, hogy mindenütt tökéletes bőrű, hajú, alakú modelleket mutogatnak. Illetve a csapból is az folyik, hogy ha nincs elég pénzed, nem vagy senki.

Nincs velem semmi komoly probléma, de akármennyit foglalkozok is a hajammal, nem lesz tökéletes, és rossz látni, hogy mennyien mondják, hogy "Jajj, hát én nem csinálok vele semmit, genetika", aztán makkegészséges, és a fenekükig ér.

Szóval, nem is csak a média, hanem a környezetem is.

Hogy lehet ezen túl lenni?


2016. jan. 11. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

engem nem érint a média, mert én nem nézem a reklámokat...

neten nézek filmeket, a reklámokat általában itt is ignorálom, de mivel olyan reklámokat dobál be főleg amikre előtte rákerestem, így néha még hasznos is lehet 1-1 kötelező reklám...


nekem nem a tv mondja meg, hogy "milyen a tökéletes nő" vagy "mennyi pénzem kell legyen, hogy boldog legyek"

ne hagyd, hogy ez átmossa az agyad, használd az eszed és nem fognak rád hatni ezek a dolgok...


nekem pl a nőiesen telt alak jön be, sok tök jó alakú lány meg sír, hogy "kövér"...hát kinek mi tetszik...lehet a kiszemeltnek sokkal jobban tetszik a mostani alakja, mint a fogyózás utáni, de azért is elkezd fogyózni, "hogy tetsszen a srácnak"...


22F

2016. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ÜDv a fogyasztói társadalomban. Persze, hogy ezt sulykolják mindenhol, hogy vásárlásra ösztönözzenek. Van egy kialakult kép, hogy milyen egy szép, csinos, vonzó nő. Amit a média előszeretettel használ, és még ferdít is rajta. Tegyél meg mindent azért, hogy jól érezd magad a saját bőrödben, ne a rád erőltetett szépségideálnak akarj megfelelni.
2016. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A modelleknek épp ez a dolga, hogy "tökéletesek" legyenek. Ha látnád némelyiket a valóságban nem mondanád, hogy azok is. Az ilyen képek/videók jó része trükk. Már ott kezdődik, hogy derítőlámpa van, folytatódik a különleges, csak profi sminkesek és fényképészek által használt alapozóval. Régen a retusálás, ma a képszerkesztés teszi még szebbé őket.

Manapság nem nézek TV-t. Régebben a reklámnál mindig lenémítottam, hogy a zene se legyen hatással és kimentem a szobából pohár vízért, vagy bármiért.


A hajaddal meg kellene tudni, hogy van-e valami baj. Egy jó hajgyógyász megvizsgálja, hiányzik-e valamilyen vitamin, ásványi anyag. Ma már van egy olyan módszer, amivel fél évre "tökéletes" lesz a hajad. Az enyém pl. enyhén hullámos. Nagy tömegével egyenesnek látszik, de fésülés után biztos, hogy ide-oda kiugrik egy-egy szál haj. Kicsit olyan, mintha bolyhos lenne egy ruha. Ezt pl. megszünteti ez a kreatinos feltöltés és egyik mosástól a másikig mindig "be van lőve" a frizurád.


Túllenni meg önbizalommal lehet. Úgy, hogy tudod mi az, amiben jó vagy és azzal foglalkozol, azt fejleszted. Lehet ez hobbi is, de akár olyasmi is amiből később új szakmád lesz. A belső szépség pedig kisugárzik, magabiztosabb, szebb járású leszel, ha tartásod van. Akkor pedig fel sem tűnnek az apró hibák.

2016. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell az ilyenekre egyáltalán odafigyelni.

Én nagy ívben teszek ezekre, mint ahogy a legtöbb ember véleményére is. Mióta szelektív a látásom/hallásom, azóta boldogabb is vagyok :D

2016. jan. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne nézz Tv-t, főleg ne reklámokat. Senki se nézzen tv-t inkább!
2016. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos én a régi amerikai gimis filmeken nőtem fel amikbe van 2m-es, izmos focista srác meg 170cm-es tökéletes alakú pompomlány. Nálam ezek lettek példaértékűek.
2016. jan. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, amíg hagyod, hogy a média meg a lekezelő környezeted irányítsa az elméd, addig nem lesz jobb. Meg kell tanulnod mellőzni ezeket, ugyan miért akarsz egy futószalagon legyártott sorozatcikk lenni? Azt hiszed, akkor jobb lesz neked? Nem feltétlenül, inkább másoknak felszínesen. Miért arra hajt mindenki, amiből már sok van? Egyik szaktanárunk mindig azt hajtogatta, hogy soha ne akarjunk olyanok lenni, mint a többiek, mert azokból sok van, inkább legyünk egyediek. Inkább találj kevesebb barátot az életben, de azokkal hidd el mérföldekkel jobban fogod magad érezni. Én fiú vagyok, de pont a kérdésben említett nőktől mászok falra. Közszemmel nézve szépek, de ennyi. És nekem ez édeskevés, szinte annyira, hogy szexuálisan sem tudnak már lázba hozni. Sokszor mondják nekem, hogy túl válogatós vagyok, közben csak arról van szó, hogy ami nekem kell, az pont a média meg a trend ellentéte.
2016. jan. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá az elkerülte a figyelmem, hogy "nem lesz tökéletes". Elárulok valamit, de szerintem pont a tökéletlenség az, amivel valakinél becsempészheted magad a szívébe, külsőleg és belsőleg is értem ezt. Van az úgy, hogy másnak a hibáiba, hiányosságaiba szeretünk bele, ez komoly. :)
2016. jan. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok tini - SZERENCSÉRE! Nem is akarnék az lenni, mert amiben élnek, az a mocskosul meg tudna nyomorítani. Minden fiatal a külsőségek rabja lett. Rázhatják a fejüket, leszavazhatják itt a kommentem, de nem véletlen nincs értelmes műsor a TV-ben, vagy az adott városban. Mindent eladni, lenyomni a torkukon, mert ők a jövő tábora. Agyhalottá tenni őket, és nem csak az oktatással akarják droidokká nevelni. Ugyanis nem hiszem, hogy a tanárok kényszerítik őket arra, hogy 13-14 évesen dugjanak, igyanak, bulizzanak, verjék a szülőket, pedagógusokat, cigizzenek, drogozzanak, a legmenőbb trendeket vegyék alapnak, hisztizzenek a legújabb és csillagászati árú telefonért, ruháért. Ha nem kapja meg, hisztizik, lop, csal, hazudik. Ez az a réteg, aki képtelen belátni, hogy szegénység az bizony lételeme a társadalomnak. Fogalmuk sincs mennyit kell ténylegesen dolgozni egy telefonért, kajáért, ruháért. Fel sem fogják, mit jelent az a szó, hogy munkanélküliség, minimálbér, közmunka program. Mindegyik média, kommunikáció szakot akar végezni, lehetőleg diplomát is megszerezni, akár 5-6 év alatt, hogy utána a csajok hivatásos "fütyicibálók", a pasik meg félreszámlázós vállalkozók legyenek. Mert ugye a két kezi munka büdös.


Szóval kerüld el a médiát, ne nézz tv-t, ne kövess senkit. Légy önmagad, fogadd el, hogy olyan vagy, amilyen. Egyedi vagy, nincs belőled még egy, ezért vállald is magad. Senki nem lehet olyan szép és különleges, mint Te.

2016. ápr. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%

Mindenkiét, aki olyan mértékig befolyásolható, hiszékeny és kritikátlan , mint amilyen --írásod alapján-- vagy te.

Amióta a médiák és a reklámok léteznek, mindig a széppel, belédszuggerált hamis ígéretekkel, a --nálad is hatékonynak bizonyult--lelki terrorral, a feltételezett "hiányosságaidra" való hivatkozással , az álmaidra, vágyaidra való felhívással próbálják eladni azt, amit meg akarnak vetetni. Vagy szépségideál nővel, vagy egy cuki gyerekszereplővel, vagy kutyával...mint pld. az amcsi filmeket. És természetesen mindent fülig érő vigyorral. Valamivel oda kell vonzani a tekintetet, ébren kell tartani a figyelmed, míg belecsöpögtetik a szürkeállományodba, belédprogramozzák, mit kell venned, mi az aktuális követendő trend. Ha kell, akkor egy 5x5 négyzetcentis gúnyában pózoltatott, anorexiás nővel. Ha kell, akkor egy valóban szép,

vagy (legtöbbször) vizuális effektekkel "feljavított" szereplővel.

Mivel reklámozzanak? Pattanásos bőrű , nyakig begombolkozott, kócos és ápolatlan, fogatlan, bányarém csajjal ?

Vagy mondják el őszintén, hogy rákos leszel attól a cucctól, amit épp rád akarnak sózni? Ráadásul aranyáron ?

A francnak nézel ennyi reklámot, ha ennyire rossz alapokra építed az önbizalmad! ?

Te elhiszed pl. azokat a reklámokat , amiken bemutatják az " ELŐTTE--UTÁNA"- féle alakváltozásokat?

Pár milliárd médián élő társaddal egyetemben elsőrangú alany vagy ahhoz, hogy a reklámfilmesek igazolva lássák, továbbra is célravezető épp ezzel az agresszív médiaterrorral nyomulni. Sokakban --ha nem vigyázol , benned is--még kisebbségi komplexust is ébreszthetnek. Elhitetik, hogy azok már nem is emberek, akik nem kólán, chipsen és fejfájáscsillapítón élnek, nincs 4 centis szempillájuk, bokáig érő fényes selyemhajuk és egyetlen milligrammal is többet nyomnak, mint az aktuális filmcsillag.

Elhitetik sokakkal, hogy rosszul teszik, ha pl. szabolcsi almát esznek étrendkiegészítők, génmódosított biosz.rok és a gyógyszergyárak vitaminbogyói helyett. Vagy ha a pici gyereküket nem tápszeren, műtejen nevelgetik a sokszázezer éve jól bevált anyatej helyett.

Veled is el tudják hitetni, hogy aki nem a "hedensóderral" mossa a haját , nincs maggiöntet és rágógumi a napi étrendjén, továbbá nem az általuk ajánlott tampont, kullancs-és szúnyogriasztót, szempilla-és potencianövelőt, macskaeledelt, műfogsorragasztót és mosogatót, hajfestéket és szívbarát margarint, WC-illatosítót, fogfehérítőt, mosóport meg mittudoménmit használ és nem a legújabb önjáró autón megy vásárolni a multikhoz, az önmaga ellensége és a társadalom szemete ?

Elhitetik, hogy legalja selejt kölyök az olyan, aki nem a Nyajki pólóiban sportol, aki nem a "májlittlepónival" játszik, nem a mekibe jár ebédelni, hanem totál márkamentes ruhában is jól érzi magát, képességfejlesztő és logikai játék, sőt! olvasás is leköti és megteszi neki az otthoni leves és pörkölt is és tudja , hogy a fácsén kívül is van élet ?


Te is beveszed , hogy aki nem csak raffaelóval tudja elmondani, mennyire szeret és márkás konyak, "oldszpájsz" izzadásgátló dezodor, időskori életbiztosítás, durex epres síkosító és egy marék kék bogyó nélkül is magáévá tudja tenni a párját, az már nem is férfi ?

Tedd helyre az értékrendet magadban!

Jelenlegi válságodon könnyebb túltenni magad , ha - amennyire lehet--kiiktatod az életedből a sok porhintést, reklámot, hülyítést, félrevezető infót. Vagy ha ez nem megy, akkor egy-egy "szereplőnek" nem csupán a külsejére figyelsz , sőt ! elsősorban nem a külsejére figyelsz. Lehet valaki szép, ha olyan primitív és bunkó, mint a valóvilág "sztárjai". Lehet valaki olyan kockára gyúrt izomagyú , aki lehet, hogy reklámon tetszik, de ha szóba, vagy "egyébbe" elegyedhetnél vele, hát lehet , hogy 3 percig sem tűrnéd meg magad mellett .

Akit pedig a környezetedben szintén csak a külsőségek , a vélt , vagy valós hiányosságok, hamis vágyak tudnak befolyásolni, miközben mások értékeit figyelmen kívül hagyják (rosszabb esetben fel sem ismerik azokat), azok véleményét állítsd szembe a magad véleményével! Ha ezek után is maradéktalanul azt tartod helyesnek, amit az illető mondott , akkor semmi gond: élj aszerint! Ha képes leszel mást is észrevenni, mint a rózsaszín ködöt , akkor már nem fogsz annyira szenvedni attól, hogy "CSAK" a már meglévő, de valós "értékeiddel", pozitív tulajdonságaiddal is be kell érned.

Ha genetika az akadály, ha az anyagiak, ha egyéb más. Ne engedd , hogy a fogyasztói társadalom egyik birkája , a konzumidióták gyöngye maradj : tegyél a mai állapotod ellen. Kösd le magad, vedd észre azon pozitív dolgokat is, ami NÉLKÜL éppen olyan jól elvagy, mint azok "birtoklása" esetén!

Használd arra a reklámokat, amire valók : pisiszünetre!

2016. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!