Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Budapestiek, ti tapasztaltok...

Budapestiek, ti tapasztaltok olyat, h kisfaluból a fővárosba felköltözött lányok teljesen kivetkőznek magukból, elfelejtik honnan jönnek és hirtelen menő pesti csajoknak képzelik magukat?

Figyelt kérdés
2017. márc. 14. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Más közegbe kerülve az ember úgy él, ahogyan a körülötte lévő emberek.


Ha falusi lányok akartak volna maradni, akkor ott maradtak volna a faluban: nem okkal mentek el onnan.


Egyébként sokkal gyakrabban megfigyelhető a falusiak kisebbségi komplexusa, ami miatt ezek az elköltözők nem tudnak olyat tenni, hogy ne gondolják rólak azt: lenézik a falusiakat. Mert az otthon maradottak gondolkodása az, hogy ők nem tettek meg valamit, amit az elköltözők igen, ergo: ők kevesebbek. És ha kevesebbek a saját szemükben, akkor tuti le is nézik őket mások. Holott egyszerűen nem is érdekli a sorsuk másokat.


Általában így működik az emberi agy, különösen akkor, ha egyfelé dolgokhoz van szokva (szűk, falusi környezet) és nem ahhoz a sokféle viselkedési formához, amiben egy világvárosi ember él.

2017. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt már rá példa.

Ahogy arra is, hogy hirtelen szexuálisan aktívabbak.

Otthon nem engedhette meg magának, mert szájára vette a falu, itt meg minden hétvégén mással.

2017. márc. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bennuk van a bizonyitasi vagy, hogy megmutassak, "lettek valakik", csak mert mar fovarosban laknak. Ez nagyon nagyon gyakori es teljesen termeszetes.
2017. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem az a problémám, h a mi ismerősünk mikor hazajön, nagyon nem lehet vele miről beszélgetni. Nála kimerül abban a társalgás, h megdicsérjük a ruháját, a sminkjét, kedvesen fogadjuk mire a válasz: Budapesten ez alap. Ne nyomi, lemaradott mackóruhás lányoknak képzeljetek bennünket. Csak mi eddig nem csak dicsérgettük egymást, hanem beszélgettünk, elmondtuk a véleményünket, nevetgéltünk most meg olyan feszélyezett a légkör, és ő érzi rosszul magát, mert mintha derogálna neki szóba állni velünk. Szerintem ez a barátság rossz felé halad és lehet a fővárosban majd talál magának ugyanolyan felülezes, külsőségeknek élő, folyamatos kisebbségi komplexusokkal küzdő " barátnőket "
2017. márc. 14. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem ő lett felületes. Egyszerűen nincs másról beszélni valótok már, mint felületes dolgokról. Más lett az életetek, nincs, ami összekössön benneteket ezek szerint, így marad a small talk. Ennyi.
2017. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem férfi ismerősöm (haverom) lett ilyen, kiköltözött Berlinbe, azóta csak a berlini srácnak hívja magát, meg eszelősen hipszter lett, növesztett ilyen tipikus favágó szakállat, manbun hajviselet.

Iszonyúan irritáló. Még a mozgása is megváltozott. Mindig kiemeli, hogy ő "németbe" él. Azt már nem, hogy takarít.

2017. márc. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6. :)))
2017. márc. 14. 13:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6. Az utolsó mondaton jót mosolyogtam :)
2017. márc. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

"Mindig kiemeli, hogy ő "németbe" él. Azt már nem, hogy takarít."

:D

Az ilyen szokott jól pofára esni, amikor egy arab vendégmunkás kitúrja a munkahelyéről és jöhet haza a "pórnép" közé. Legalább van diplomája? Mert ha nem akkor tényleg röhej, hogy ripacskodik a kozmopolita liberális értelmiségi szerepében.

2017. márc. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ismerősöd egy paraszt, de a sz pejoratív értelmében. Én is faluról költöztem Budapestre, mégpedig egy elég kicsiből. Annyira kicsiből, hogy az elején bénáztam is egy-két dologgal - de most komolyan attól lennék több, hogy az aktuális divat szerinti maciszemem van, kétszínű hajam, meg felhajtom a gatyám lábát mínuszfokban is? Na ne hülyéskedjünk már...
2017. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!