Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van valami módszer hogy az...

Van valami módszer hogy az ember kiirtsa magából az együttérzést, és a sajnáltatott a lelkiismeretett mások iránt?

Figyelt kérdés

ugy érzem néha túlzottan kedvesés segitő kész vagyok másokkal és ez véleményem szerint hátráltat a munkában és a magánéletben is,pl a munkában egyesek kérnek tölem +dolgokat hogy segítsek nekik a saját munkámon felül és valahogy túl segítő kész vagyok és sose mondom hogy "old meg magadnak"

a magánéletben pedig nem értem miért de a a nők/lányok arra buknak ha a fiuk durvák velük?és nem az erotikus dolgokra gondolok mert ott még megértem,de a magánéletben is,pl volt egy lány akivel jártam egy ideig én ugye nagyon imádtam bármit megtettem volna érte de mikor erre ö is rájött ugy bánt velem mint ha a kutyája lennék ha kelletem neki felhívott én meg mentem 3vagy 4 szer is megcsinálta velem hogy kibékültünk aztán szakítótűnk és mindegyik iszonyat fájt persze nem mutatom ki soha

egy a lényeg én mindig igyekszem fer módon csinálni mindent,de ez nem jó mert ha jó az ember akor mindig kihasználják,


2017. márc. 15. 14:01
 1/3 fancy88 válasza:
Nem is feltétlenül ezeknek az érzéseknek a kiírtása szerintem a cél, hanem a mértékletesség. Alapvetően ne akarj változni mert ezek nagyon szép emberi tulajdonságok csak már olyan szinten vannak, hogy hátráltatnak, a jóbol is megárt a sok. Szerintem ezt csak tudatosan tudod csökkenteni, úgy ha az adott szituációkba amikor úgy érzed túlságosan ilyen vagy akkor erőt veszel magadon és próbálsz máshogy viselkedni. Ami a nőket illeti valóban mindenkinek kicsit az kell ami nincs és ha egyertelműen odavagy valakiért akkor az nem mindig reagál úgy ahogy az mondjuk igazságos lenne. De ez mindenkire igaz nem csak a nőkre, ez tök emberi. Keress valakit aki mellett nem érzed ezt ennyire vagy ha sok mindenkinél akkor itt i változtass kicsit tudatosan
2017. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus. Előbb mártírkodik, aztán jön a "na most én érzéketlen leszek, mert az kell a nőknek" dumával. De ha füttyent egy csaj, rohan lefeküdni, hadd törölje bele a lábát.
2017. márc. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Majd "kinövöd" ezt.
2017. márc. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!