Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet ezt a dolgot fejleszteni...

Lehet ezt a dolgot fejleszteni valahogy? És ha lehet akkor hogyan?

Figyelt kérdés

A kommunikációs, szociális képességet. Hogy határozottabban, bátrabban, érthetőbben és jobban megfogalmazva tudjak kommunikálni, amivel egyelőre az élet minden területén gondom van. A másik meg a köszönés, akarok én köszönni ott ahol kell, csak valamiért nehezen jön ki a számon és így néha elmarad a köszönés, aztán meg bunkónak néznek.

Lehet ezeket fejleszteni?


2017. márc. 22. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:

igen lehet, az önbizalmadat kell növelned


mitől félsz am?

megpróbálhatod azt, hogy neten mikrofonnal beszélgetsz emberekkel, ugye akkor nincs az, hogy leblokkolsz könnyen...

később személyesen is próbálod ezt és direktbe olyan szituációkba kevered magad, hogy kelljen köszönnöd, kommunikálnod, de ehhez elég egy boltba bemenned, vagy valakitől megkérdezni az időt, nem kell nagy dolgokra gondolni...


24F

2017. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van. Csak úgy tudod növelni az önbizalmad, ha gyakorlod. Ez most így furcsa lesz, de keverd bele magad olyan helyzetekbe amiket nem szeretsz. Egy idő után teljesen természetes lesz akár a köszönés, akár a kommunikáció.
2017. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen lehet, simán, csak gondolkodni kell hozzá.

Én bárkivel tudok beszélgetni, bármiről, gond nélkül.

Volt amikor a legszigorúbb tanár próbált megalázni az egész osztály előtt, észérvekkel úgy beoltottam szólni sem tudott, annyira határozott is voltam.


Pl. köszönésnél, nem szabad így rástresszelni...

Bemész egy boltba, ne azért köszönj hogy neked visszaköszönjenek, hanem mert te kedves ember vagy és ezt akarod kifejezni a köszönéseddel. Ne érdekeljen, hogy mások visszaköszönnek -e, ha nem teszik meg akkor nézd őket hülyének amiért nem képesek ennyit sem tenni.

Ne érdekeljen, mi történik, ne stresszelj rá, mert nem számít semmit.


Ha nagyon meg akarsz jobban tanulni kommunikálni akkor rám írhatsz.

https://www.youtube.com/watch?v=eIho2S0ZahI


Videók is vannak a neten amik segíthetnek.

2017. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!