Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külföldi turisták annyira...

A külföldi turisták annyira jót és szépet írnak, rólunk magyarokról, miközben mi folyton ostorozzuk magunkat. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Mi vagyunk ennyire pesszimisták és kritikusak önmagunkkal szemben, vagy ők naivak?
2017. márc. 22. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ez pont olyan, mint pl. az a város ahol én élek, egyre szebb egyre jobb, közben 1 db munkahely sincs mindenki közmunkás, csak az eu-s pályázatok pörögnek :D most ebből szted egy külföldi mit lát? :D Magyarország egy pöcegödör, nem tudok lassan olyan embert mondani aki nem ismerne olyat aki külföldre ment dolgozni, de lehet élni is.
2017. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Jó a kultúránk magasan jobb, mint sok hasonló országé, szépek a nők, jók a kaják jó a klíma egy ki***szott nagy gond van, hogy birkék vagyun és hagyjuk tönkre tenni és elüldözni magunkat. Persze turistaként meg egy német nyugdíjasnak stb. ez a hely csodaszép, ahogy nekünk is lehetne.
2017. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Turistaként járok Magyarországra és nagyon szeretem. Rengeteg a látnivaló, külföldinek olcsó és kedvesek az emberek.

Viszont tudom, hogy mennyire nehéz ott élni. Rengetegen dolgoznak borzasztó körülmények között, a fizetés semmire sem elég és az embernek hálát kell adni ha nem beteg, mert az orvosok felsőrendübbnek hiszik magukat. Elszomorító amikor itt olvasom, hogy mennyit kell fizetni a szülésért.

Kis apró odafigyeléssel jóval jobb élet lenne Magyarorszagon. Kis empátia, tisztességes munkaszerződés, reális árak a fizetéshez.

2017. márc. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért, ez nem ilyen fekete-fehér dolog.

Az országokról és a magyarokról sok turista mond jót. Ennek az egyik fontos oka, hogy gyakorlatilag a zsebpénzükből végigbulizhatják a nyarat és pl. szépek a városaink, tájaink.

Közben, rengeteg negatív dolgot is írnak. Kevés a nyilvános wc, az EU-n belül kiemelkedően sok helyen verik át őket nálunk.

Összességében vegyesen nyilatkoznak rólunk, de mi jellemzőbben a pozitív dolgokat vesszük észre. Továbbá, ha már itt vannak, nem arról fognak legtöbbször beszélni, hogy egy másik ország mennyire jó.

Mi azért ostorozzuk többnyire magunkat, mert 0/24-ben láthatjuk, milyen lehetőségeket rontunk el. Szerintem is nagyon jók a lehetőségeink, de nem aknázzuk ki őket.

2017. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Turistaként minden országban csak a szépet látod alapvetően és arról is fogsz írni. Voltam pár helyen, szép volt stb. de a franc se élne ott. Szóval na, attól hogy szépet írnak rólunk, még nem egyenlő az élhetőséggel.

De egyébként nem rossz, csak lehetne sokkal jobb is.

2017. márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A turisták nem az országról, hanem a magyar népről írnak jókat. Volt egy hely ahol három szóval illethették csak a külföldi utazók a magyarokat, és csak olyan jelzőket olvastam mint a "nagylelkű", 'kreatív', 'vendégszerető", 'nyílt', 'összetartó'... stb. A legrosszabb jelző a 'pesszimista' és a 'makacs' volt.
2017. márc. 23. 23:03
 7/7 anonim ***** válasza:
és szerinted ezeket a dolgokat hol tapasztalták? Lementek egy kisvárosba vagy akár egy pesti külvárosi részre? Ahol nem csak vendéglátósokkal találkoznak, akiknek ezek a tulajdonságok a munkájuk? Vagy turiostákkal akik épp pihenni mentek nem dolgozni vagy panaszkodni? Ezekből a felméréssekkl szószerint kitörörölheti a seg**t mindenki :D
2017. márc. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!