Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldön élők: mit gondolnak...

Külföldön élők: mit gondolnak a magyarokról, mit mond most rólunk a külföldi média?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból kérdem. Légyszi' írjátok meg azt is, hogy melyik országban éltek. Köszönöm.

2016. febr. 22. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Angliában élek lassan 10 éve. Az angol kollégáim, barátaim zöme szerint a magyarok tökösek, hogy lezárták a határokat, hogy nem engedik be a migránsokat. Szerintük mindenkinek ezt kéne tenni. Magáról a magyar emberekről nincs véleményük, mert ahogy mondják: Azokat a magyarokat akiket ismernek, jó fejnek tartják.. ennyi.

Bár tény, hogy sokáig azt hitték, hogy Magyarország nagyon elmaradott, hogy még mindig olyan korban él, ahol nincs semmi fejlődés. 10 évvel ezelőtt nekem például kedvesen mutogatták a nagy csodát, hogy miképpen néz ki egy színes tévé, vagy hogy kell használni a mosogatógépet. Meglepődtek amikor közöltem, hogy van ám otthon is...

Egyébként az angoloknak is megvan a maguk gondja. Ők a saját kormányukat szidják ezerrel.

2016. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Franciaorszagban elek, itt sokat nem hallani rolunk a mediaban, de a franciak (kollegak ismerosok) szerint jol tettuk, hogy lezartuk a hatarokat, es azt mondjak hogy nekunk volt igazunk, es nekik is ezt kellett volna.

De itt meg a szoci vezetesnek is az volt a velemenye hogy amennyire lehet hatarzar, szoval azert egy fokkal normalisabbak mint a nemetek (Ventimiglianal rogton zartak a hatart, nem volt willkommenszindroma)

2016. febr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vannak rokonaim/ismerőseim az USAban. Magyarok és amerikaiak egyaránt. Simán beetették őket azzal hogy azok a mcskos magyarok gciznek szegény menekültekkel. Ők meg be is nyalták. Azóta már más a véleményük (mióta elmondtam nekik hogy mi az ábra)


Amúgy az őshonos európaiak többsége a migráció ellen van.

2016. febr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztraliaban elek 28 eve. a helyi media egyaltalan nem foglalkozik Magyarorszaggal , Europaval se igazan.megemlitik hogy migrans valsag van Europaban de semmi reszletesseg se tvben se irott vagy online sajtoban. Mo rol sok ausztral annyit tud hogy gulyas meg Budapest a fovaros, de sokan csak annyit hogy kommunista blokk tagja (volt) . van akinek fogalma sincs hol van Mo.

Altaltaban az ausztraloknak akik ismernek magyarokat eleg jo velemenyuk van rolunk, dolgosak vagyunk jo eteleket eszunk, kb ennyi. Ja es mindig megkerdik hogy ugye mi megertjuk a lengyeleket es az oroszokat, marmint nyelvileg. Kb ennyi.

2016. febr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Svédországban dolgozom átmenetileg. Itt mindenki nagyon udvarias, távolságtartó, de kicsit lenézik, barbárnak, elmaradottnak, primitívnek, civilizálatlannak érzik a magyarokat mindaddig míg személyesen meg nem ismerik.

Ez is inkább csak utólag derül ki, ha valaki már jó kapcsolatokat alakított ki. A médiában kevés a hír rólunk, ami kommentárt időnként látni, olvasni lehet az miniszterelnökünk újabb botrányos viselkedését, nyilatkozatait, a kormány furcsán balkáni intézkedéseit ecseteli. Ezek sajnos megerősítik a magyarokkal kapcsolatos téves előítéleteket.

2016. febr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Időpont ma 10:36-nak.


Tőlünk is mindig megkérdezik, hogy értjük a lengyel, szlovák, román nyelvet is??? Valamiért azt hiszik egy és ugyanaz a nyelv.

Volt olyan angol barát aki azt mondta, hogy amikor a férjemmel magyarul beszélünk, ő úgy hallja mintha folyamatosan mekegnénk, és vitatkoznánk..:)

(első vagyok)

2016. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legközelebbi országokat kivéve annyit tudnak rólunk mint mi a Grúzáról, Örményországról, Lettországról, Litvániáról tehát szinte semmit.
2016. febr. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Én is külföldön dolgozom, kinti bejelentéssel kamionsofőrként, sok éve.


Most a migránsválság révén nagyon sok szó esik a magyarokról, s igazából - én ugye egyszerű emberekkel találkozom, nem szobafilozófusokkal - még nem hallottam negatív hangot, sőt, olyanok is Orbánt dicsérik, akik korábban nem is hallották ezt a nevet. Én mindig kicsit tompítom, árnyalom a képet, elmondom, hogy Orbán azért itthon elég megosztó személyiség még ha a migránskérdésben a többség támogatja is.


Osztrák, német, olasz, holland, cseh, román emberekkel találkozom rendszeresen. Mind csak gratulált eddig a kerítéshez meg a többi dologhoz, bevallom jól esik, zavarba is hoz, hogy szinte Európa védőbástyájának néznek ránk. Mindig azt mondják: bárcsak lenne nekik is ilyen vezetőjük.

2016. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!