Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lesz valakinek az...

Hogyan lesz valakinek az ízlése kifinomult?

Figyelt kérdés

Milyen alapvető tényeg fontosak ahhoz, hogy valakit szofisztikáltnak tituláljanak. Nem csak öltözködés alapján, hanem művészet, gasztronómia, tudás stb.

ezt hogyan lehet kialakítani?


2017. márc. 26. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Legtöbb esetben a kifinomult egy szép szó arra, hogy sznob. Úgy válhatsz azzá, hogy csak az über jó minőségű dolgokat becsülöd meg, nézed meg, veszed meg, olvasod el, vagy eszed meg. Nem olvasol ponyvát, csakis szépirodalmat, csak klasszikus zenét hallgass, hogy ezekkel is mutasd, mennyivel többet érsz másoknál. Mindenből a legdrágábbat veszed meg, és csak puccos helyekre teszed be a lábad. Mindenhogy, ahogy csak tudod, hangúlyoznod kell, hogy mennyire eltér az átlagtól és a saját korosztályodtól az ízlésed, ezáltal különleges, értékes ember vagy, ellentétben a "birkanéppel". Na és persze mélységesen le kell sajnálnod azokat, akiknek saját megítélésed szerint "rossz" ízlésük van. Ismerek pár ilyen kifinomult embert. Már amikor meglátom őket, borsódzik tőlük a hátam.
2017. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem egy fogalomról beszéltünk. Egy sznobnál érezhető, hogy felvette ezt a személyiségtípust és azonosult a szerepével.
2017. márc. 26. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, hogy miért?
2017. márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad hagyni,hogy a média,a politika,a kínai piacok,a multik ócska akciói,és a társadalom beleőröljön az egyre globalizálódó prolivilágba.
2017. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem "kialakítás" kérdése, hanem jellemé és születésé. Van akikhez a művészet mindig is közel állt, ők fogékonyabbak arra amit feszegetsz kérdező.

Vannak akik csak faragott képet akarnak maguknak, ált. ezek a sznobok, vagy nagyzolók. Bennük az él, hogy "Lássák, én ezt is tudom."


És ott a (az én szememben) harmadik típus, akik nem azért szofisztikáltak, mert a vérükben lenne, vagy mert sokat gyakorolták, hanem mert megakarják tisztelni az adott témát. Ők a "remélem így jól csinálom" emberek, akik érdeklődéssel fordulnak a másikhoz, s hogy ezt a jó szándékot mások is érzik, jobb képet alakítanak ki magukról.


Én most így tudtam megközelíteni a kérdést, majd még gondolkozom rajta.

2017. márc. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem személy szerint nagyon érdekel mind a művészet, mind a gasztronómia és szeretnék tudást "felhalmozni". Nemsokára egyetemre fogok menni és még kevesebb időm lenne rá. Most szeretnék elkezdeni egy második idegen nyelvet, de ha lenne időm akkor szívesen kezdenék zongorázni is. Emellett szeretnék minél többet megtudni ezekről a témakörökről. Sajnos az én családom nem fogékonyak az ehhez hasonló témákra, úgyhogy nem tudott segíteni senki korábban elkezdeni. Szóval a könyvekre kell hagyatkoznom és autodidakta módon fejleszteni magam.
2017. márc. 26. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért a művészet és a gasztronómia elég messze áll egymástól. A művészet alapvetően valami önmegismerési, önkifejezési folyamata az embernek. Az öltözködés és a főzés is lehet valahol önkifejezés, de azért más fajta dolog én úgy érzem vagy más az iránya. A művészet szerintem inkább a műveltséggel rokon. Ami meg alapvetően olvasással szerezhető meg és gondolkodással. A zene az meg valami egészen külön világ. Szerintem kezd el azt a zongorát. Meg kezdj el olvasni. És ne kaland könyveket.
2017. márc. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen más kategóriák, de ezek is érdeklődési körök, és szerepet játszanak a személyiségben. Legalábbis én így gondolom.
2017. márc. 26. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!