Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hajléktalan segítése? Jó...

Hajléktalan segítése? Jó ötlet ez?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, segítek egy hajléktalannak, bemegyünk együtt egy bevásárló központba, vagy megmondja mire van szüksége, és én kb. 10-15 ezerért vásárolnék neki.


Régen jól éltünk a szüleimmel, több hetes nyaralások, minőségi kaják, nem a legdrágább ruhák, de mindig volt mindenünk.

Nem tudom mit jelen éhezni, vagy fázni.

Később már nem ment olyan jól nekünk sem.


Közben felnőttem, külföldön dolgozok, nem keresek rosszul, de nem is vet fel a pénz.



Az jutott eszembe, ha én újra abba a szerencsés helyzetbe kerültem, hogy megvehetem a márkásabb ruhát, drágább ételeket, és nem kell számolgatnom, akkor ennyit rászánhatok egy olyan emberre, akinek a napi étkezés gondot jelent, vagy nincs egy normális ruhája.

Egyébként egy határozott nőnek tartom magam, amit mondok ahhoz tartom magam.

Most mégis furán érzem magam, nem tudom helyes lenne-e ez.

Én egy bizonyos emberre gondolok, akin szeretnék segíteni. De nem tudom mennyire segítség ez, hisz ettől nincs hova hazamennie.

Ha sokkal több pénzem lenne, vennék egy picike házat, és odavinném, de ez nem lehetséges sajnos.



2017. márc. 27. 00:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

inkább csinálhatod szezonálisan

pl télen takarókat osztogatsz (nem csak 1-nek!), nyáron vizet

élelmet minden évszakban! vagy mehetsz ingyen konyhára segíteni

több módja van annak, hogy segíts rajtuk!


24F

2017. márc. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam külföldön dolgozok, évi 1-2 alkalommal vagyok otthon, ez nem kivitelezhető.
2017. márc. 27. 00:28
 3/11 anonim ***** válasza:

ja, hogy itthoni hajléktalannak segítenél, azt hittem az értéket átszámoltad :)

de akkor is jobb ötletnek tartom többeken segíteni


pl volt az a nő akit befogadott az a lány, őt pl bántotta a többi hajléktalan emiatt és ugye el is szökött, vissza az utcára...


24F

2017. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hajléktalanoknak nem a takaró hiányzik. Van ruhájuk. Nekik az emberség hiányzik. Hogy ne nézzék őket sz@rdarabnak vagy levegőnek.

Nehéz olyan hajléktalant is találni, aki még nem adta fel és nem csak piát szeretne venni. Amúgy esetleg virágárus néniket karolhatnál fel, az Örsön szokott lenni az aluljáróban például.

2017. márc. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
63%
Általánosságban én kétféleképpen látom ez a kérdést: Egyik meggondolásom az, hogy a hajléktalanok általános segítése értelmetlen. Sokan mondják, hogy ha ezt meg azt a pénzt (gondolok itt országok hiteleire meg ilyesmi) szétosztották volna a világ emberei között, (elvégzik az osztást kijön egy még mindig elég nagy szám) mindenki milyen gazdag lehetne. Na ennek biztos vagyok benne, hogy semmi értelme, nem valaki eldöntötte, hogy legyenek gazdagabb és szegényebb emberek, hanem ez kialakul, ha mindenki ugyanannyi pénzt birtokolna hirtelen, idővel ugyanugy kialakulna az egyenlotlenség, ez a természet. Ezt azért írom mert tegyük fel, hogy néhány emberek ideája szerint minden hajléktalant szépen megsegítenénk, adnánk nekik egy jó "kezdőpozíciót". Nem kellene sokat várni és újra lennének emberek akik hajléktalanok. A régi hajléktalanok nagyrésze ugyanoda jutna, és lennének köztük akik újra tudnák kezdeni. Mitől függ ez? Nos szerintem aki hajléktalanná válik valahol képtelen volt a többség által létrehozott világot elfogadni. (lusta, nem akar dolgozni, alkoholsita, de ezek csak példák) Persze ekkor felmerül az, hogy mennyien a körülmények áldozatai. Én nem hiszek a körülményekben. Tény, hogy egyeseknek életük kezdetétől fogva nagyon nehéz, tény, hogy akár egy "normális" ember is kerülhet olyan élethelyzetbe, hogy hajléktalanná váljon. De nem hiszek benne, hogy ne tudná ezt megváltoztatni. Vannak akik a legrosszabb körülményekkel indulnak, mégsem lesznek hajléktalanok. Na most mielott a sikerről kezdenék el filozofálni nem teszem. A lényeg, hogy ez a gondolatmenet szerint hajléktalanoknak segíteni olyan mint egy lyukas tálba engedni vizet (és ez szerintem így is van). Ugyanakkor ott a másik része az egésznek, ami nemcsak a "társadalmi felelősség" alapú indoklás, hanem szimplán az, hogy jó érzés segíteni, és hogy ha segítesz annak az embernek örömet okozol. Egyesek ebben mérik az életet, hogy mennyi örömet okozol életedben másoknak. És hiába nem lesz az embernek fedél a feje felett, és ugyanazt fogja csinálni mint eddig, attólmég jó dolog történik vele, és őket lényegében csak ezek a dolgok éltetik. Hogy vettél neki egy szelet pizzát és örül neki. Hogy adtál neki 400 ft-ot és be tud rúgni este. Ilyesmi. Ezért szerintem van értelme néha adni, feldobja mindkét fél napját, és van értelme azoknak a szervezeteknek akik lehetőségeket kínálnak hajléktalanok számára, hogy aki tényleg akar tudjon változtatni. Nincs értelme annak a filozofiának, hogy mindenkinek segítenie kéne, nem egy hanem több hajléktalanon, ezt osztogatni, azt osztogatni...szerintem. Legjobb az, ha az ember mentorál valakit, ha nagyon segíteni akar. Bocsi a sok hülyeségért, a kérdésedre válaszolva: Ha konkrétan kinéztél valakit, szerintem válts vele pár mondatot, esetleg tudd meg a történetét (bizonyára érdekes), aztán lehet, hogy kiderül, hogy az illető teljesen más mint ahogy elképzelted, lehet, hogy nem arra van szüksége amire Te gondoltál. Aztán meg teljesen rajtad múlik, hogy okoz-e neked akkora örömet, hogy segíthetsz rajta, hogy rákölts x összeget. Na ez a hosszú válasz gondolom semennyire sem volt értelmes, de lényegében azt akartam írni, hogy számára nem lesz óriási segítség szimplán lesz egy igen jó napja, meg ha olyan dolgokat veszel késobb is örömét lelheti benne. Nem kell megidealizálnod ezt a kérdést, a lényeg, hogy semmiféle kötelezettséged sincs szerintem arra, hogy segíts, ha viszont nem fog hiányozni az a 15 ezer forint és nagyon szeretnéd ezt a dolgot, próbáld ki és okosabb leszel.
2017. márc. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Osztozom a 4-es véleményével.


A hajléktalanon nemes dolog segíteni.

Talán az adakozó is valahol együtt érez, vagy vezekel.

Vagy valamikor amikor Ő is bajban volt, segítettek neki a bajon túlesni.


Egyébiránt bárkin segíteni helyes dolog.


A segítés mint segítés, önmagában csak átmeneti pl. a hajléktalannak, ha "bevásárolsz neki".

(nem szándékom, hogy lebeszéljelek róla!)


Ha tényleg segíteni szeretnél, akkor egy ismert mondást próbálnék felidézni:


"ne halat adj az éhezőnek, hanem tanítsd meg horgászni"

Valami ilyesmi. Ez már szakképesítést igénylő cselekedet.


A pillanatnyi segítség is segítség, de ez nem oldja meg a hajléktalan hosszas problémáját amivel küzd.

Itt jön az, hogy a hajléktalan szeretne e megtanulni horgászni, vagy csak enni szeretne amíg kitart az amit vásároltál neki?

Mert már belefáradt és beletörődött abba az állapotába amiben hosszú ideje benne van.


Ekkor csak 2 héttel meghosszabbítottad az örömét.

Az is valami.

Lehet, hogy jövő télen benne lesz a hírekben, hogy megfagyott.

(Isten ments, hogy így legyen!)


A segítség mindig szép dolog.

2017. márc. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmetekbe Gárdonyi Géza: Krisztus bankója c. novelláját, ami pontosan erről a segítésről szól (NEM csak hívőknek!)
2017. márc. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkabb vasarolj be egy menhelynek.
2017. márc. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon márkásabb/jobb ruhákat bevásárolni nincs értelme. Nem tudja hova hazavinni, kinn farkastörvények uralkodnak... öt perc alatt szednék el tőle a többiek.

Ennivalót meg egyszerre kap 15.000-ért. Ennyit nem tud megenni, másnap meg megint nem lesz.

Sajnos az ilyen helyzetben lévőknek pont ezért nehéz segíteni, mert minden elillan, pillanatnyi. Nem mondom, hogy nem örül hirtelen egy nagy tál ételnek, de a helyzete nincs megoldva tőle.


Ergo, szerintem:

- Hívd meg valahova egy jót enni, de akkor ne az érték legyen fontos. Ez egyszeri luxus neki, ennyi. Egy szép emlék.

- Kérdezd meg, minek örülne, de nincs értelme bevinni egy bevásárlóközpontba (alapvetően csak megalázzák őket ott is, nem engedik ruhát próbálni, stb.)

- A legnagyobb segítség munkahely és lakhatás lenne, de ezt gondolom így lehetetlen kivitelezned...

2017. márc. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyvonalakban ismerem a történetét, emiatt mégtöbben elítélik, úgy gondolom.

Ő börtönben volt, és nem lopàs vagy verekedés miatt... sokkal nagyobb a vétke. Én úgy làtom mégis, itt ő az àldozat.

2017. márc. 27. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!