Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen embereket "emelnétek...

Ti milyen embereket "emelnétek föl"?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ha anyagilag jó helyzetben vagytok, konkrétan gazdagnak lehet nevezni titeket, akkor milyen embereknek segítenétek feljutni magatok mellé?

Személyes vélemény szerint azokat lenne érdemes magamhoz emelni, akik megbízhatóak, jó emberismereti képességekkel és saját látásmóddal rendelkeznek a világ fölött, valamint rengeteget tudnának tanítani számomra.


A kérdés kiírására egy hajléktalan emberrel folytatott beszélgetés inspirált, akinek olyan megnyerő beszédképessége, tudása és gondolatmenete volt a szociális státusza ellenére, hogy elgondolkoztam ezen: Ha gazdag lennék kiemelném-e a többi közül? - A végére igen lett a válasz.



2017. febr. 11. 18:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

A hajléktalan haverod nagy valószínűséggel járt már ott, ahova te fel akarnád emelni őt. Az értelmes, művelt hajléktalanok, akikből amúgy valóban van jópár, jellemzően nem anyagi eredetű okok miatt csúsztak le oda, ahol vannak, továbbá nem arról van szó, hogy lehetőségek hiánya miatt váltak volna hajléktalanná.


Tehát biztos, hogy máshol keresném az erre érdemes embereket.


Pesti születésűként tizen-huszonévesen nekem is volt ilyen hajléktalanokkal dumcsizós korszakom, amikor kíváncsiságból, érdeklődésből én is meghallgattam őket, de aztán rájöttem, hogy alapvetően az összes egykutya. És mind előbb lett alkoholista, mint hajléktalan, kivétel nélkül.

2017. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"saját látásmóddal rendelkeznek a világ fölött"


No ez neked mit takar? Kibontod?

2017. febr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először is azokat az ismerőseimet, akikről tudom hogy jó emberek, ennek ellenére sok rossz érte őket az életben. Őket felemelném, mert úgy érzem megérdemlik. Bár őket így is támogatom hogy nem vagyok gazdag, de úgy azért eredményesebb lenne.
2017. febr. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan gyerekeket, akikben egyértelműen ott van a tehetsége, csak sajnos rossz helyre született. (Alkoholista, verős, dolgoztatós szülők). Természetesen ezt elsősorban pedagógusként látnám, hogyha akként dolgoznék, de még így sem kizárt, hogy a lányaim párjaik is lehetnek ilyen helyzetben, akkor "állampolgári kötelességem" lesz taníttatni őket.


A hajléktalanokat annyira nem tudom sajnálni, valahol ő választotta azt az utat, a gyerek viszont nem tudja megválasztani a szüleit.

2017. febr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mivel mindennek oka van, így csak független ès szokatlan èletszemlèletű embereknek segítenèk aki könnyen teremt kapcsolatot, nem ragaszkodik szemlèletekhez, elèg erős pszihikailag, hogy ne tudják befolyásolni.
2017. febr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1-es és 5-ös válaszolóké nagyon tetszett, a többiekének is örülök, mert tanultam belőle, de az távolabb áll az én gondolkodásmódomtól. :)
2017. febr. 15. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!