Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jogosan bántja e az önérzeteme...

Jogosan bántja e az önérzetemet, hogy nem járok egyetemre? 19/F

Figyelt kérdés

Csak egy OKJ-n tanulok,ami egyáltalán nem érdekel

És ez nagyon zavar.Teljesen kissebbségi komplexusom van emiatt.Sokszor érzem úgy,hogy megvetnek,mert egy proli vagyok.Úgy érzem,hogy leszűkültek a lehetőségeim.Pl.ha egy olyan lámy tetszik,aki okos,jó tanuló,biztos megy az egyetemre is.Én ezt nem tudom elviselni.Nem akarok kevesebb lenni másoknál.



2017. márc. 27. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

En elkezdtem az egyetemet de nem ereztem jol magam(hozza tennem kiváló lett az erettsegim is es egyetemen is sikerultek a vizsgaim) de nem szerettem :) eljottem egy okj-s képzésre amit szeretek csinalni :) sok ember kitorolheti majd maganak a diplomajaval :) hidd el egy lany nem ezért fog kedvelni vagy epp nem kedvelni :) okj-val is jo munkat lehet szerezni, csak manapság lett ilyen nagy divat hogy mindenkinek diploma kell :) szoval ne aggódj!

20/l

2017. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Egyetemistaként mondom, hogy a diploma nem minden. Vannak, akik sokkal jobban boldogulnak szakmával, mint mások diplomával. Ettől nem leszel kevesebb, hogy nem jársz egyetemre.

Mellesleg az a jó a felsőoktatásban, hogy bármikor jelentkezhetsz, és levelező képzések is vannak. És akár több szakot is elvégezhetsz, csak győzd tanulással (és pénzzel).

2017. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, két véglet van, lehet az illető jóképű izmos, leleményes, de mégsem felsőoktatásban tanul, mert tudja magáról hogy a képességei nem teszik lehetővé azt. Viszont hegesztésben, autószerelésben, gipszkartonozásban, klíma szerelésben, fűtés korszerűsítésben otthon van.


Én elfogadtam ha meggebednék se tudnék bejutni, mert nem erősségem a matek, olyan eredményekkel amilyenek nekem voltak pedig csak a szakközéphez volt elegendő.


Akinél már a tanulmányok előtérbe kerülnek az érzelmek helyett, azzal nem szabad foglalkozni, mert csak az van előtte hogy na ennek se az ingjeit kéne vasalgatni, sajna a legtöbbje így gondolkozik.


Magamról meg annyit hogy semmivel nem vagyok kevesebb mert jelenleg forintosítva 830 ezret kapok nettóban, a szakmámban, amiért otthon dolgozhatnék nagyon jó helyen 160-180-ért

Megvan körülöttem minden amire szükségem van, persze elérhető keretek között, ki mondaná meg rólam hogy mivel foglalkozom, szinte senki mert nem látszik rajtam.

26F

2017. márc. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Ne parázz emiatt.

Választhattam, hogy egyetem vagy kimegyek külföldre dolgozni. Nyelv terén nem voltam a toppon és a saját országomban akartam maradni. Rosszul döntöttem.

Az egyetemen színvonaltalan, amit művelnek. Aki előzőleg hasonló iskolába járt vagy otthon a családjának van cége, az simán megcsinálja. Aki nem tanult előzőleg ilyet, nincs pénze folyamatos korrepekre, nincs pénze normális albérletre, az szív. Most meg az egyetemi "hiányszakmával" még gyakorlati helyet sem találok.

Velem szemben, az összes ismerősöm, aki kiment, tök boldogan él. Nincs miért stresszelnie, van már autó, sokaknál család. Nekem meg semmi, csak a folyamatos lemondás.

2017. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem.

Amíg nem vagy olyan dicsekvő gyökér, mint fentebb a "rossz, ha a lánynak a tanulás van előtérben", de "830 nettót keresek forintban" tag. Ha neki fontos a pénz, a csajnak is lehet fontos a tanulás, és nagyanyáink is rühellték az ingvasalást, csak nekik még kuss volt.

Bocs az offért. Nem értem, miért "csak" az okj, se azt, hogy ha ez téged zavar, miért nem mész egyetemre? Egyébként nem igaz az sem, hogy az egyetemista lányok csak egyetemistával járnak. Nyilván egyszerűbb ott kapcsolatot kialakítani, ha össze vagy zárva valakivel minden nap három órára, mint külön ismerkedni járni. Egy ember értékét meg pláne nem az határozza meg, hogy milyen papírja van - és ezt úgy mondom, hogy én is járok egyetemre. Itt is vannak címeres barmok, és a nem egyetemet végzők közt is vannak piszok jó fej emberek.

2017. márc. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!