Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg létezik olyan, hogy...

Tényleg létezik olyan, hogy önbizalom hiány?

Figyelt kérdés

Van aki rám mondja ezt, van, aki másokra: nem változtat a lényegen, a köznyelvben sűrűn használt kifejezésről van szó.


Azonban szerintem olyan, mint önbizalomhiány nem létezik.

Ha valaki szép, az tudja magáról.

Ha valaki okos, az szintén tudja magáról.

A tükör és a fényképek az előbbiről mindent elmondanak, az utóbbit pedig ki lehet deríteni akár a tanulmányi eredményekből, akár olyan vetélkedőket nézve, ahol számít a tudás. Ott csak tudod, hogy tudsz-e a kérdésekre válaszolni, vagy hogy átlátod-e a bonyolultabb feladatokat.


Oké, hogy egy szép tinilány kitesz magáról egy képet, hogy 'rooondaa', de utána csak kiderül, hogy egyáltalán nem tartja magát annak. Na meg az a kép, ami tényleg ronda, az törlésre kerül, nem pedig az üzenőfalra!


Tehát szerintem ezért is NINCS önbizalomhiány, de érdekel, hogy ti hogy látjátok a helyzetet.


21 éves vagyok és lány egyébként.



2017. márc. 31. 22:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Fejtsd ki, hogy miért, mert így nem ért valami sokat a válaszod. (Igazából semmit.) ^^
2017. márc. 31. 22:02
 2/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

létezik.

Egyetemen a tanáraim, gyakorlatvezetőim, a gyakornoki munkaadóim ódákat zengtek az eszemről, 1 tantárgyat buktam el egész tanulmányi éveim alatt és azt is azért, mert nem mentem be vizsgázni. Volt, hogy 4,7-es átlagom volt, és ezzel a legjobb voltam az évfolyamban... de megértem egy olyan periódust amikor nem kellettem egyik munkáltatónak sem. Nem vettek fel sehova, és nem haladt az életem. Még más zsíros állásokba került és jóformán munkanélküli voltam. Azóta nem tudom látni magamban az értéket. Akkor is, amikor munka ügy megoldódott.


A párom naphosszat sorolja az érdemeim, olyanokat is, amikről fogalmam sem volt, de én egy vesztesnek érzem magam. Egy lúzernak. Egy senkinek.


Szóval a kérdésed kiírása egyet jelent: hogy neked még nem kellett ilyen problémákkal szembesülnöd, mert az önbizalomhiány nem olyan falkegyszerűségű mint a kérdésed logikai menete.


Az önbizalomhiány olyan egy fátyol, amit nem lehet felhajtani. Leárnyékolja a kilátást, és mindent sötétebben látsz. És írhatsz 1000 tesztet, mondhatja mindenki, hogy milyen ügyi vagy... nem tudsz a gondolatól szabadulni, hogy vesztes vagy, (vagy csúnya).

2017. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm a hosszú választ!

Elég érdekes, amit leírsz.

Végül hogyan szabadultál meg ettől?

Nem is sejtetted, hogy a fenébe, mégis okos vagyok?

Legalábbis én mindent megadnék azért, hogy minden vizsgám elsőre sikerüljön :D

2017. márc. 31. 22:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

rengeteg olyan lánnyal találkoztam akik gyönyörűek voltak mégis nem hitték el magukról. sőt, csúnyának mondták magukat.


Akkor ezt te mégis minek neveznéd, ha nem önbizalomhiánynak?


pszichológiában is létezik az a szó, hogy önbizalomhiány, és rengeteg anyag is szól a témában.. Szóval szerinted a neves pszichológusok hülyék, és nem létező témáról írnak rengeteget.


Tanulmányi eredményből kideríted, hogy valaki buta? Akkor ezek szerint a 4 diplomás emberek okosak, és a 8 általánossal rendelkezőek meg buták?


De szép is lenne az élet, ha csak fekete meg fehér színekből állna!

2017. márc. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen elhagyni nem lehet. Amikor kijössz a veremből akkor is ott marad rajtad egy heg. Egy tüske.


A környezeted valamennyire adhat pozitív visszaigazolást, aminek fényében megerősödhet a hited, hogy mégsem vagy egy rakás szerencsétlenség, de a mélybe zuhanni könnyebb. Egy kis botlás, és megint ott találod magad, hogy nem bírsz tükörbe nézni.

2017. márc. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

6. Gondoltam, hogy valaki a tanulmányi eredménybe bele fog kötni, azért tettem oda még egy példát. Kár volt, mert így is beleköt valaki.


Akkor egyáltalán mi okozza ezt az önbizalomhiányt?


Azért érdekel, mert nekem is mindig ezt mondják, nem másért! Pedig úgy vélem, hogy a fényképek (mármint azok, amiket mások készítenek rólam), nem hazudnak!

A másik, hogy engem is folyton dicsértek (gimi végéig!), az érettségim is remek lett.

Egyetemen meg szenvedek, esküszöm, van olyan, hogy tanulás ellenére is borzalmas eredményt produkálok, DE a korábbi jó eredmények miatt senki sem hiszi el nekem, hogy igazából nem vagyok okos. Én meg magamba látok, és tudom...

2017. márc. 31. 22:24
 7/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
68%

Mondjuk nem sok fogalmad lehet az önbizalom hiányról ha számodra annyit jelent hogy kitesz e képet magáról vagy sem.


"Na meg az a kép, ami tényleg ronda, az törlésre kerül, nem pedig az üzenőfalra! Tehát szerintem ezért is NINCS önbizalomhiány"

És aki törli a képét mert ronda, az nem számít önbizalom hiányosnak?

2017. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7. A törölt képről mi soha az életben nem tudunk, és akkor sem biztos, hogy önbizalom hiány. Az is lehet, hogy igaza van magát illetően, és tényleg nem előnyös az a kép, vagy ő maga sem szép.


Egyébként jó, hogy elolvastad az egész kérdést!!!

2017. márc. 31. 22:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Aki meg tényleg ronda, honnan merítsen önbizalmat a külsejét illetően?


Én a kérdésemmel arra gondoltam, amikor azt mondják, hogy 'XY-nak gyönyörű hangja van, nagyon szépen énekel, azonban ő azt hiszi, hogy fahangja van.+

2017. márc. 31. 22:57
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos fokú önbizalomra minden embernek szüksége van ahhoz, hogy lelkileg egészséges legyen.Ha csúnya vagy, buta, béna, stb, akkor valami másból kell szerezned önbizalmat, amiben jó lehetetsz, és visszaigazolást kaphatsz az embetektől, hogy mégse vagy olyan értéktelen ember. Az önbizalomhiány létezik, de egy elég kóros dolog, amitől meg kell szabadulni, különben megkeseríti az életed. Nem tudsz úgy normális életet élni, hogy te alacsonyabbrendünek gondolod magad másoknál, még ha úgy van, akkor sem.(Mint a viccben, mikor a pszichológus mondja a páciensének, hogy önnek nincs kisebbrendűségi komplexusa, ön valóban kidebbrendű:d)
2017. ápr. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!