Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik valamiféle "önbizalomn...

Létezik valamiféle "önbizalomnövelő" (és/vagy nyugtató hatású) gyógyszer/gyógymód? Alább bővebben.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon leegyszerűsítettem a dolgot, de igyekeztem lényegretörő lenni. Valami olyasmi gyógyszert vagy módot keresek, ami segít megszabadítani 1. túlzott stressztől az ismeretlen helyzetekben(tehát ilyen módon "nyugtat") és/vagy 2. növeli az önbizalmat.

Természetesen nem valami bivalyerős nyugtató kellene. Tudom, hogy elég bonyolult, de megköszönöm, ha valaki mégis tud ajánlani valamit, esetleg tapasztalatból.


Megj.: kérem, csak az válaszoljon, aki elfogadható hangnemben ír, köszönöm!



2015. nov. 17. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Módszereket ismerek:


Szituációs gyakorlatok, pl: Mindennap szánj rá egy órát arra, hogy mászkálsz egy városban és útbaigazítást kérsz, de persze mást is kitalálhatsz.


Stressz ellen: Zenehallgatás, éneklés, tanulás valamilyen hangszeren, szóval önkifejezés, akár szavalás is lehet, vagy ügyességi sport.



Az ismeretlen helyzetekben amikről te is írsz, csak úgy szerezhetsz magabiztosságot ha gyakorlod őket, és rájössz arra, hogy semmi extra nincs abban ha elcseszed az elején!

2015. nov. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ankap1975 ***** válasza:
2015. nov. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A legjobb önbizalomnövelő a sikerélmény. Igyekezz olyan munkát, sportot, hobbit választani, amiben tehetséges vagy, és sikereket érhetsz el. Nem kell feltétlenül nagy dolgokra gondolni, elég ha az adott területen elismerik a teljesítményedet. Ez már önbizalomnövelő.
2015. nov. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elsőnek: az önkifejezés sajnos nálam nem lenne egyszerű, mivel sokszor egymásnak teljesen ellentmondó gondolataim vannak. Utolsó: van, amit elismernek bennem, de úgy érzem, az sokszor nem.elég. Úgy értem, elég hamar elfelejtem a dicséret.

A többi tanácsot igyekszem majd hasznosítani.


Ha valaki még tud hasonlókat, szívesen fogadom!

2015. nov. 18. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Stressz: vigjatekok, neveto joga,autogén tréning

Onbizi:család,pár, régi haver,vasarlas, spicc, önvedelmi sport

2015. nov. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Plusz meg agykontroll, kuzdosport csikung,masszazs , szolu is hozzasegit a kello hangulathoz. Aztan lepesrol lepesre gyakorlas. De a buddhizmus is megtanit elfogadni onmagad ja meg a kamatyolas.
2015. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!