Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mobiltól függő lányok-nők,...

A mobiltól függő lányok-nők, fiúk-pasik. Esetleg idősek. Miért?

Figyelt kérdés

Sokaknak egyenesen undorító, ha valaki drogozik vagy iszik, dohányzik, de mára azt is el lehet mondani, hogy az is aki egész nap a telefonját dörgöli és infúziónak tekinti.

Egy embert látni, kezeiben szorongatva a telefont folyton divatból-függőségből baromi undorító és lehet ő akármilyen igényesen öltözve vagy kinézve, akkor sem kellene párkapcsolatra-ismeretségre, mert szinte minden esetben az emberi kapcsolatokban gond az ilyen.

Zavar ez mást is és észlelte, hogy emberileg az ilyenek kicsit züllöttek?



#függőség #drogos #mobilfüggők #züllöttek
2017. ápr. 1. 22:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%

Én kimondottan rühellem őket. Szerintem rosszabbak mint a drogosok. A drog bizonyítottan függővé tesz, de ezek csak egyszerűen jódolgukban nem tudják mit csináljanak.


Nekem is volt smartphone-om, de kb. 2 hónapig olvasgattam netet, ismerkedtem rajta, aztán elegem lett hogy fél naponta töltőre kell tenni. most egy közönséges telefonom van, ami 1 hétig bírja egy töltéssel.

Ezek viszont szerintem csak akkor hagyják abba, ha nekimennek a fának vagy az oszlopnak.

2017. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ez az egyoldalú emberekre jellemző,akiknek muszáj másokkal/mással/értelmetlen tevékenységekkel foglalkozniuk,hogy ne kelljen szembesülniük a bennük lakozó ürességgel.
2017. ápr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hulyeseg hogy emiatt nem ismerkednel valakivel :D en is sokat nyomkodom a telefonom de nem hiszem hogy defektes lennek, foleg nem emiatt
2017. ápr. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen a mai világ. Nekem is van okostelefonom, sokszor szoktam nyomkodni, de csak egyedül, és nem a nyílt utcán, vagy emberek közt. Persze társaságban nagyon ritkán előveszem ha fontos emailt várok éppen, vagy beszélgetünk valamiről és valamelyikünk utánanéz egy dolognak.

Én napi szinten vezetek leginkább tájékozódásra meg navigációnak használom.

Inkább az asztali gépet nyomom ha olyan van, azon kényelmesebb nekem írni meg minden.


De amikor volt a Pokémon GO láz akkor még jobban megvoltak hülyülve ettől az emberek. Akkor volt erre példa egy szerpentines alapból szűk és rozoga állapotú úton mentem autóval és előttem majdnem az útközepén megállt egy autó mert a gyerek ott talált egy pokémont, csoda hogy lassan mentem és nem mentem bele az autójukba....

És persze nem egyszer volt hogy lakott területen kívül az útszélén gyalogoltak totál belemélyedve a telefonjukba jó hogy nem lett ebből baj. Buszmegállóba is 10 ből egy ember az aki nem nyomkodja azt a sz..rt...

Nem csoda hogy egyre több telefontolvaj így kapja ki emberek kezéből a telefont, kihasználva a helyzetet. Én például a vasúti átjáróban álltam mert láttam hogy már jön a vonat, egy fiatal lány hallgatta a zenét és nyomkodta a telefonját át akart menni mert nem figyelt ha nem fogom meg akkor a táskáját és nem rántom vissza tragédia is lehetett volna belőle. Persze azt hitte le akarom kapni válláról a táskát első pillanatba, aztán elmagyaráztam neki hogy külvilág is van. Akkor szembesült a dolgokkal, el is sírta magát, nem győzött hálálkodni, egyik autós be is szólt neki hogy "hatalmas mázlid van hogy a srác visszarántott te ku..va"

Azóta tanult belőle.

De a hírekben hallottam hogy ebből volt már baleset hogy hangosan hallgatta a zenét és elütötték.

2017. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokáig nem volt okostelefonom, mert attól féltem, zombi függő leszek. Most van, és imádom. Te ezek közül melyiket nem csinálod?

- e-mailek írása

- barátokkal kommunikáció facebookon

- nyelvtanulás

- olvasás

- netes játék

- fotózás

- filmnézés, zenehallgatás


Aki ezeket mind egy eszközön csinálja, az már függő? Ha külön lenne a kezében a regény, a nyelvkönyv, a zenelejátszó, a fényképező, a fotóalbum, stb., akkor meg nem lenne az? A telefonálásnak is megvan a kultúrája, nyilván ha valakivel beszélgetek, akkor nem buzulom a telefont közben, de ahhoz nem kell okostelefonm, hogy valaki ne tudjon viselkedni (a hagyományos mobiltelefonok elterjedése után is milyen gyakori volt, hogy élőben beszélgetek valakivel, megcsörren a mobilja, erre rögtön felkapja a mondat közepén és onnantól azzal az illetővel tárgyal, mintha ott se lennék...)

A pokémonozás hülyeség volt, az igaz, de sokszor van, hogy menet közben is kell a mobil, pl. egy idegen városban ha meg kell keresned a szállodádat (én is majdnem mentem már villamosnak, mert megtévesztően nem különült el vizuálisan a járda és az úttest azon az útszakaszon, ami elég aljas dolog, mert így hiába figyeltem fél szemmel a lábam elé...)

2017. ápr. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"emberileg az ilyenek kicsit züllöttek?"

Hát én tömegközlekedésen konkrétan 10-ből 9 embernél látok telefont. Akkor mindenki züllött?

2017. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

# 5


Email írása?__ Esténként 1x vagy reggel...ha fontos telefonálsz, hiszen egyszerűbb-megtisztelőbb ;)


Barátokkal "duma" a pletykás oldalon?__Értelmes eszmecsere: Uncsizom!...Ja én is!....oké:DDD

Barátok??? Mutipajtások:DDD


Nyelvtanulás?___Azért ez igénytelen rendesen...


Olvasás?___:DDD..gyufásdobozt apró betűkkel...használ a szemnek bár ha idővel divatmajom szemüveges akar lenni valaki..rajta..:DD


Netes játék?___Azok az agyatlan birkaságok...


Fotózás?__Ne keverjük a szezont fazont már...emlékképek készítésére alkalmas, de semmi több...jó, hogy nem fotóművésznek vallja magát valaki egy ilyesmivel :DDD


Film-zene?___Ekkorában van értelme filmet nézni:DDD...

Zene...már régen nem hallgatásból használják e dolgot, hanem kényszerből-divatból-idegbajból.


Függő e, aki mindezeket egész nap használja....igen:DDD

Az emberi kapcsolatokat felszínesíti és el is zár tőle.


Ha szállodát keresel, akkor szabad kérdezni embereket is erről..., ja, de a telefon kevésbé égés? :D

Van egy gondod és nem gondolkozol megoldáson, hanem googlezol?

Visszafejlődik az, aki nem fejleszti tájékozódóképességét és agyának "mozgatását", majd egy kütyüre támaszkodik minden téren.

6 hónapot sem bírnál ki szerintem hagyományos mobillal:DD


Ne vedd sértésnek;)

2017. ápr. 2. 09:52
 8/20 A kérdező kommentje:

# 6


Nem is normálisak, egészségesek ;)

Valahol a személyiségük már sérült és függő, amely valamely emberi kapcsolatra alkalmatlan is.

2017. ápr. 2. 09:54
 9/20 A kérdező kommentje:

# 4


Nem kötelező mindent felvenni a világban szerintem s lehet-fel kell ismerni mértékét.

Emlékezz a régi taxisokra, akik fejből tudták a várost vackok nélkül.Sokan 10 éve vezetnek és arra nem vették a fáradtságot, hogy figyeljenek-megtanulják mi s merre.


A futár Budaörsön keres egy fővárosi utcát, mert a kütyü azt írta :DDD Nehezen rávette magát a kommunikációra és így tudta meg...

Nem kellene ennyire az ész használatát elfelejteni szerintem.


Balesetek...ameddig csak a függője fogy...fogyjon.

2017. ápr. 2. 10:08
 10/20 A kérdező kommentje:

# 3


Szerinted hülyeség, akkor a következőről, mit gondolsz:


Egy párocska 50 méterre áll egymással szemben és durci van.

A facén írogatnak egymásnak, ott cirkuszolnak és közben nézik a másikat...nem mennek közelítenek megbeszélni a dolgokat...nem, csak irkálnak és értetlen fejet vágnak...én meg a nézi, egyik ismerőse.

Kérdeztem ez, mi a franc????

Azt a választ kaptam, hogy ő csak így hajlandó "megbeszélni"...

2017. ápr. 2. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!