Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen személyiségzavarom...

Milyen személyiségzavarom lehet? Mit tegyek, hogy megtudjak változni?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem magamat a viselkedésem miatt,ezért is egy anonim oldalra írok,mástól nem tudok segítséget kérni,illetve szégyellném előttük is a dolgot.

Kiskoromba rengeteget csúfoltak a súlyom miatt. Aztán egyszer csak lefogytam,elkezdtek irántam érdeklődni az emberek de bennem vannak erősen a múlt sérelmei.

A hangulatom elég sokszor ingadozik , hol normális vagyok hol "bekattanok" ilyenkor ok nélkül bunkó vagyok,besértődök. Nem szeretem,ha a barátaim rajtam viccelődnek,nagyon rosszul tud esni és mindent komolyan veszek. Rosszindulatú és bosszúálló vagyok. Pl: volt egy srác,aki ált. iskolában sokat baszogatott, egy buliban elkezdett irántam többet érezni én pedig kihasználtam,megaláztam ugyanúgy ahogy anno ő tette velem. Ez adott egy kis elégtételt. De nem ez az egyetlen eset. Pl. Örülök,ha más rosszabb jegyet kap mint én,vagy valami rossz dolog történik vele,pedig jól tudom, hogy ez nem normális és gyakran elis szégyellem magam,de ez az érzés eluralkodik rajtam. Vagy például multkor barátnőmnél nem volt pénz kajára és vettem tőle volna valamit egy 1000 esért abból vett volna kaját,de én ahogy megláttam a pénztárcám a táskámban,eszembejutott egy aznapi beszólása és inkább hazudtam,hogy nincs nálam pénz. Jó érzéssel töltött el,hogy szenved. Kapcsolatom nem volt még,mert mindenkit elmarok magam mellől. Volt egy fiú, akivel sokáig alakulóba volt,kavartunk, de vele is egyik pillanatról a másikra megváltoztam, elkezdtem féltékenykedni,sértegetni őt és a családját. Ez többször előfordult,egyszer csak megláttam,hogy mást lájkolt/írt egy kommentet és nem bírtam uralkodni magamon. Ugyanez előfordult, ha legjobb baràtnőm pl mással is jóba lett vagy a barátját választotta épp helyettem . Ezen kívűl van,hogy a saját osztálytársaimat/ismerőseimet szivatom kamu faceről azért,mert a múltban esetlegesen elkövettek ellenem valamit.

Tudom változnom kéne,de hogyan?

18/L


2017. ápr. 2. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Gonosz vagy, meg talan kicsit pszichopata. Elmeletileg valtozatnod kene, de gyakorlatilag az ilyen szemelyiseggel lehet elerni a legtobbet az eletben, mert senkitol sem fogod elturni h elnyomjon, es mindenkit eltiporva fogsz a csucsra kerulni, es meg buntudatod sem lesz.
2017. ápr. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
már miért lenne pszichopata?
2017. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!