Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy embernek van joga egy...

Egy embernek van joga egy másik, ismeretlen embert udvariasságra inteni, figyelmezetni hogy mit kéne tennie?

Figyelt kérdés
Ilyen helyeken ahol sok ember van mint az utca, tömegközlekedési eszközök, boltok
2017. ápr. 4. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Közjogi értelemben van.
2017. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szabad véleménynyilvánítás joga megvan. Te azt kezdesz az üzenetével amit akarsz, nem vagy köteles sem megfogadni, sem azt tenni amit mond/kér.

Viszont létezik olyan dolog hogy illem és etikett - ez sem törvény vagy jogszabály, de megfontolandó dolgok vannak benne amik elősegítik a közösségben való mindennapi életet.


Pl.: Nem kötelezhet senki (civil) arra hogy átadd a helyed a buszon, mégis bunkóságnak fogja venni a közfelfogás ha te ott terpesztesz mondjuk iskolásként (aki egész nap a padban ül) míg egy alig a lábán álló idős ember vagy gyerekét fogni próbáló anya zötykölődik feletted. Ilyennél nagy az esélye hogy valakinél elpattan és beszól. És lehet jogosan teszi.


A kérdés is mintha arra irányulna hogy téged valaki jogosan megszólt, és most erre keresel igazolást hogy neked legyen igazad.

2017. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

van.

pl egy boltban álltam sorban és nagy betűkkel ki volt írva,hogy a vevők legyenek szívesek ne telefonálni a boltban.

erre bejött egy pali aki üvöltve telefontált,de olyan szinten,hogy túlharsogta már a vevőt akit éppen kiszolgált volna az eladó.

és amikor az eladó rászólt még neki állt feljebb.

szerencsére karakán csaj volt az eladó,úgyhogy elég rendesen megszégyenítette a parasztot.


amúgy nekem is van egy boltom és rengeteg olyasmi ér,ami komoly illetlenség.

pl nem köszönnek vissza,ilyenkor van hogy megkérdezem,hogy maga süket.

a másik amikor tőlem érdeklődik,hogy hol a konkurensem boltja.

ilyenkor is el szoktam küldeni melegebb éghajlatra.

a másik ilyen amikor van egy nézelődő,odajön egy másik és az első elkezdi lebeszélni a másodikat,hogy amit néz olyan már neki volt és nem jó minőség stb.nah ilyenkor is közbe szoktam lépni,elküldöm és elmondom neki hogy miért is,mert nem szokott leesni nekik,hogy miért.

2017. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Joga van. Csak nem komilfó.
2017. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!