Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne zavarjon engem, ha egy számomra fontos személy másként gondolkodik bizonyos dolgokról, mint én?

Figyelt kérdés

Ha azok az emberek nem értenek egyet velem, akik nem igazán, vagy kevésbé számítanak nekem, azon nem szoktam fennakadni, viszont például a legjobb barátomra rendszeresen megorrolok hosszabb-rövidebb ideig, ha ellenkező nézeteket vall valamivel kapcsolatban. Ezt úgy kell elképzelni, hogy én állítok valamit, ő kifejti szépen, hogy szerinte ez picit másként van, mire én elkezdem bizonygatni, hogy az én állításom az igaz, azt pedig, amit ő gondol, esetleg naiv vagy ostoba elképzelésnek tartom. Még csak arra sem vagyok képes, hogy egy vállrándítással elintézzem a dolgot. Én azt gondoltam, ez annak a jele, hogy törődöm a barátommal, és nem akarom, hogy ennyire naiv legyen, de sajnos vagy nem sajnos ő egy eléggé makacs személyiség, és a jelenlétében ostobának érzem magam, mert ő sosem ad igazat senkinek, így nekem sem, még akkor is, ha nagy valószínűséggel nekem van igazam. Kitérő válaszokat ad ilyenkor, vagy próbál kibújni a felelősség alól.


Én úgy érzem, hogy ha csak ráhagynám egy "értem"-mel vagy "aham"-mal (ahogyan ő szokta nagyon sokszor), azt az érzetet kelteném benne, hogy engem nem érdekel, amit ő mond vagy gondol, pedig ez egyáltalán nem így van. Nagyon fontos nekem a barátságunk, és egyébként nagyon jól megvagyunk, de ezek az alkalmankénti kisebb-nagyobb viták elkerülhetőek lennének, ha nem lennének ennyire ellenszenvesek a naiv gondolatai, vagy azok, amik számomra felfoghatatlanok (például: ő azt vallja, hogy sugározz pozitívságot magadból minden élethelyzetben, én viszont úgy vagyok vele, hogy ostobának tűnnék, ha folyton vigyorognék akkor is, amikor egyáltalán nem lenne okom rá, belehazudva ezzel az egész világ képébe). Kicsit elfogadóbbá szeretnék válni, vagy olyasvalakivé, aki nem akarja ennyire ráerőszakolni egy szerettére a világnézetét abban a hitben, hogy ezzel az ő, a szerette érdekeit szolgálja.



2017. ápr. 6. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozz a tanítványaimhoz és át ségítünk ezen a korszakon istennel. Írj rám bátran.
2017. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát én is tudok magyarázni, de ha látom, hogy nem érdekli abbahagyom, hiszen nem akarom ráerőszakolni az én nézeteimet. Viszont az egyik barátom hasonló mint te (csak ő a naivabb), és folyamatosan hosszan ír olyan dolgokról, amik engem nem érdekelnek, és ez k_

rva idegesítő.

De valamennyit reagálok rá, csak tényleg fárasztó, ha olyat akarnak rád erőltetni, ami nem te vagy.

Nem változtathatod meg és nem fair vele szemben, hogy ezek miatt lenézed. :/

2017. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem biztos, hogy neked van igazad, én pl. a nem szólok bele senki életébe elvet vallom. Értem én, hogy nálad ez a törődés jele, de azt hittem, komolyabb társadalmi témákról lesz szó. Ilyenekben, hogy pozitivitást sugározni meg stb. egyrészt nem jó szándékú vagy, mert ettől semmi baja nem lesz, ha másként gondolja, mint te. Szóval ez nem segítség. Meg nem is fontos annyira.
2017. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd, nem tudsz változtatni gondolkodásmódján.

Csak reméld neki legjobbakat s segítsd tanácsokkal amikor tudod.


Ha szeretnéd, beszélek vele, jobb legyen nektek.

2017. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem gondold végig, hogy miért tartod azt, hogy ezzel a szeretteid érdekeit szolgálod? Nekik is megvannak a saját, önálló gondolatai, ahogy neked is. Fordított esetet képzelj el, te mondasz valamit és valaki, akit egyébként szeretsz, folyton meg akar győzni arról, hogy te rosszul gondolod, abból az irányból kéne inkább nézned a dolgokat, ahogy ő. Nem esne jól, ugye? Talán úgy éreznéd, teljesen hülyének néz az illető. Pedig nyilván nem véletlen, hogy valamiről azt gondolod, amit. Ő pedig ezt akarja elvitatni.

A másik, hogy azért mert valaki mond valamit, nem biztos, hogy pontosan ugyanazt érti alatta, amit te. Itt a példád, hogy a barátod azt mondja, minden helyzetben pozitív szeretne maradni, ő ezt jó útnak tartja. Te viszont azzal érvelsz, hogy nem szeretnél folyton vigyorogni, pedig a barátod ilyet nem mondott, ezt csak te költötted hozzá, ez a te értelmezésed volt. Simán lehet, hogy ő teljesen másként értette a pozitív hozzáállást. Ha belemennétek mélyebben, még az is lehet, hogy kiderülne, nagyon hasonlóak az álláspontjaitok, vagy ha ne is, akkor is simán megférnek egymás mellett. De nem muszáj belemenni mindig minden apróságba, csak próbáld meg a jót feltételezni és azonnal tovább tudsz lépni egy ilyen hétköznapi beszélgetésen.

A lényeg az, hogy sokféle életút és sokféle nézet simán megfér egymás mellett, úgyhogy kár ezért piszkálni a másikat.

2017. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is leállok vitatkozni, de csak akkor, ha igazam van. Ha tényszerűen én tudom az igazságot. De ilyen véleményes vitákban ha meg akarod győzni az igazadról, az olyan, mintha lenéznéd, ostobának tartanád.
2017. ápr. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!